Vasas Akadémia - Kecskeméti KA 63-60
14
2015
2015. május 14.  |  12:54
A Kecskemét megszorongatta a Vasast, aki 63-60-ra nyert egy egylabdás mérkőzésen.

Két korábbi válogatott kosaras, Ivkovicsné Béres Tímea és Eördögh Edit csapata csapott össze a döntő második találkozóján, a kecskemétiek az alsóházból küzdötték be magukat a legjobb nyolc csapat közé. Gereben Lívia triplájával és duplájával, valamint Kovács kettesével 3-7-re vezetett a Kecskemét, Mérész pontjaival azonban 9-9-nél utolérte ellenfelét a Vasas, egy 7-0-s sorozattal pedig már 17-11-re a Vasas vezetett. A negyed vége 19-15 lett a Vasas javára.

Két perc kosárcsend után a Vasas tovább növelte előnyét (23-15), a negyed közepére Szórád kosarával pedig 10 pontos különbség alakult ki (29-19). 6 pontra tudott zárkózni a Kecskemét (32-26), ennél közelebb nem engedte a Vasas, a félidőre pedig ismét 10 pont fölé tornászta előnyét (42-30) a végig zónázó Kecskemét ellen.

A Kecskemét azonban nem adta fel, 6-0-s rohammal 6 pontra zárkózott (42-36). Aho Sarah törte meg a kecskeméti sorozatot, Gereben pontjaival viszont 4 pontra olvadt a Vasas előnye (44-40), Révész triplája pedig 3 pontra hozta csapatát a fővárosiaktól. A negyed végén azonban ismét a Vasas koncentrált jobban, Mérész büntetőivel 9 pontra elhúztak. A negyedik negyedre 54-47-es Vasas-vezetéssel fordulhattak a csapatok.

Tóth Dorka triplájával már 59-47-re vezetett a Vasas a 33. percben, úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, ám a Kecskemét egy utolsó, nagy rohammal (11-0) egy pontra zárkózott az utolsó percre (59-58). Fordítaniuk azonban nem sikerült, egy egylabdás mérkőzésen végül 63-60-ra a Vasas győzött.

Eördögh Edit: Saját magunknak tettük nehézzé ezt a mérkőzést. Túl vagyunk rajta, remélem, a következő mérkőzéseken a szebbik, jobbik és küzdősebb arcát mutatja a csapatom.

Ivkovicsné Béres Tímea: A mérkőzést tornadrukkal kezdtük, kicsit belealudtunk az első félidőbe. Szerintem ott dőlt el a mérkőzés, a második félidőben a lányok nagyon fegyelmezetten végrehajtották a feladatokat. Egy egylabdás meccs volt, most nem mi győztünk, de remélem, a torna folyamán valamikor ezt visszakapjuk.