A Shengelia-Pachulia-Sanikidze-Sanadze kvartett eldöntötte Tbilisziben
24
2014
2014. augusztus 24.  |  19:48
Nem kezdett megilletődötten – a körülbelül 10 fős magyar szurkolótáror legnagyobb örömére – a magyar válogatott pedig a 9000 néző félelmetes hangulatot varázsolt a csarnokba Tbilisziben, ám a jó kezdés után sajnos nálunk a hibák jöttek, a grúzok pedig szinte mindent bedobtak, így Ivkovics kapitány 14-5-ös hazai előnynél kénytelen volt időt kérni, hogy rendezze a sorokat.. A folytatásban is a hazaik irányították a játékot, a mieinken továbbra is az idegesség látszott.
A sztárjaik Shengelia, Pachulia és Sanikidze szállították a pontokat, nálunk pedig nem jöttek be az eddigi meccseken legponterősebb játékosunk, Vojvoda dobásai.
22-12 lett az első negyed végeredménye, és a második játékrész elején úgy tűnt hogy megnyugodtak a magyar srácok, beestek Thomas kinti dobásai, Vojvoda is megszerezte első pontjait (igaz neki a 14. percben már 3 fault állt a neve mellett), Wittmann is ponterősen játszott, a fő gondot a sok könnyű grúz kosár jelentette.
Küzdöttek a pirosmezes magyar srácok, de Shengelia-Pachulia-Sanikidze trió kiváló napot fogott ki: az első félidőben ők hárman 34 pontot szorgoskodtak össze, míg a mieink 30 dobott ponttal vonulhattak az öltözőbe a nagyszünetben (45-30).
A fordulás után alig két és fél perc alatt 11 pontra csökkentettük a hátrányunkat, amit nem is hagyott szó (időkérés) nélkül a grúzok kapitánya, Igor Kokoskov.
Eilingsfeld is hosszászólt a tánchoz, két támadásból rögtön 5 pontot rakott be a közösbe, a másik oldalon viszont tovább folytatódott a Shengelia-Pachulia show (Sanikidze 3 faultja miatt ebben a szakaszban a kispadon ült): nem tudott 10 ponton belülre kerülni a magyar válogatott.
Wittmann Krisztián félpályás triplájával a negyed utolsó percében ismét ott volt Magyraország a 10 pont körül és ezúttal Vojvoda 2+1-es támadásával át is léptük a lélektani határt...igaz csak néhány másodpercre, mert egy grúz tripla ismét növelte a különbséget (62-51).
A 21-17-re megnyert harmadik játékrész bizakodásra adhatott okot, ám ismét villantak a hazaiak sztárjai és tartották a különbséget, sőt 1-1 jó ütemben érkezett Sanadze triplának köszönhetően 72-55-ös grúz vezetésnél Sztojan Ivkovicsnak ismét időt kellett kérnie.
Talán elfáradt a magyar csapat, a különség ugyanis tovább nőtt, a közönség űzte-hajtotta a hazai játékosokat, akik a végén, a biztos vezetés tudatában sem lassítottak.
A palánkok alatt a grúz sztárok sajnos korlátlan uraknak bizonyultak: Pachulia passzából Shengelia volt eredményes és 75-55-nél már 20 volt közte.
1:41-gyel a vége előtt egy  lepattanóért folytatott harcban bokasérülést szenvedett  Shengelia, akit le kellett vinni a parkettről.
A vége 79-59 lett, folytatás szerdán Szolnokon a csehek ellen, ahol legalább 17 ponttal nyerni kell ahhoz, hogy a jövő évi Európa-bajnokságot elérje a magyar válogatott.