U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, A-DÍVIZIÓ

Vezette: Kokainis (lett), Zenis (szlovák), Abreu (portugál)
GÖRÖGORSZÁG Legjobb dobó: Kollatou 9.
MAGYARORSZÁG: Studer 7, Doktor 4, Gereben 9, Török 4, Mérész 3.  Csere: Lelik 2, Pusztai 13/3, Foitl, Czukor 2, Soós 3, RADÓCZ 6, SZELI 5. Szövetségi edző: Magyar Gergely

Kipontozódott: Vintsilaiou (40. p.)

Az eredmény alakulása: 4. p.: 0–4. 8. p.: 8–12. 13. p.: 12–16. 19. p.: 14–27. 23. p.: 16–35. 28. p.: 18–38. 32. p.: 23–41. 38. p.: 23–51.

Magabiztos győzelemmel kezdte a középdöntőt a magyar válogatott. Pusztai Petra triplájának köszönhetően a hetedik percben 10-2 volt az állás a mieink javára. Sajnos a negyed végén buta eladott labdák miatt felzárkóztak a görögök. A második tíz perc derekától Magyar Gergely csapata folyamatosan növelte előnyét, köszönhető volt ez a rendkívül jól szervezett védekezésnek. A negyednek azonban voltak dühítő percei is, a rossz helyezkedésnek, kizárásnak köszönhetően rengeteg támadó lepattanót szereztek vissza a hellének, szerencsére azonban roppant pontatlanul tették vissza az újabb esély adta lehetőségeket.
A nagyszünetet követően roppant kevés pont esett, a csapatok egymás hibáiból próbáltak élni, kevés sikerrel.
Az utolsó negyedben a magyar csapat továbbra is kiválóan védekezett, nem hagyta kibontakozni az ellenfelet, szinte megfojtották támadásaikat. Török Ágnes rendkívül jól szedte a lepattanókat saját palánkja alatt, tudott indulni a magyar csapat, a különbség pedig egyre csak nőtt.
Magabiztos győzelmének köszönhetően Magyar Gergely hölgykoszorúja már bejutott a legjobb nyolc közé.
Holnap a törökök elleni esetleges újabb győzelemnek köszönhetően pedig megkönnyítheti saját sorsát a negyeddöntőben.

A csoport többi mérkőzésén: Horvátország-Oroszország 37-73, Spanyolország-Törökország 76-47

MESTERMÉRLEG
Magyar Gergely:  – Eredeti elképzelésünket, célunkat elértük, nyolc közé jutottunk és biztos résztvevői vagyunk jövőre is a legfelsőbb osztálynak. Rendkívül jól védekeztünk, mutatja is a görögök által dobott kevés pont, mellyel saját magunknak könnyítettük meg a találkozót. Azzal, hogy célunkat elértük, nem dőlünk hátra, megyünk tovább a minél jobb helyezés elérésének érdekében.

Tudósított: LASZTOMÉRY ANDRÁS