U16 leány: Győzelem az utolsó felkészülési mérkőzésen Debrecenben
30
2014
2014. július 30.  |  10:34
A szlovákok elleni múlt heti elmaradt találkozók miatt kapóra jött a lettek felkérése, miszerint szeretnének egy felkészülési mérkőzést játszani csapatunkkal.
Jól kezdtek lányaink, sikerült könnyű kosarakat szerezni a találkozó elején, eloszlottak a dobott pontok a lányok között.
Magyar Gergely vezetőedző igyekezett az Eb előtt minden játékosnak megfelelő játékidőt biztosítani, teljes rotációt alkalmazott.
A második negyed közepén sajnos több eladott labdát vétettünk, amelyeket a tizenhét pontig jutó Strautmane vezérletével a lettek megbüntettek. A nagyszünetre hárompontos előnnyel vonulhattunk.
Studer Ágnes triplájával kezdődött a harmadik negyed, de a nagyobb különbség tiszavirág életűnek bizonyult. A letteknek több külső dobása is beesett a magyar kosárba, a huszonnyolcadik percben egálra álltak a felek.
Minimális előnnyel kezdődött az utolsó tízperc. Szeli Dorina szemfüles kosarával kissé megnyugodhattunk. Az utolsó két percre fej-fej mellett érkeztek a csapatok. A magyar csapat higgadtabb játékának köszönhetően győzelemmel fejezte be felkészülését.
Az első EB találkozót a lányok csütörtökön 18.15-től játsszák Szerbia ellen.

MAGYARORSZÁG  - LETTORSZÁG 63-57 (19-11, 15-20, 13-14, 16-12)
MAGYARORSZÁG: Studer 14/3, Doktor 4, Gereben 4, Mérész 3, Foitl 8. Csere: Török 5, Czukor 4, Szeli 8, Pusztai 5, Soós 6, Lelik 2, Radócz.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-3, 9. p.: 17-7, 13. p.: 26-16, 19. p.: 30-26, 24. p.: 39-33, 28. p.: 43-43, 32. p.: 50-47, 37. p.: 56-55