19
Jul
2014
2014. július 19.  |  00:57
Már a találkozó elején elkapta a fonalat a magyar válogatott. Alig telt el négy és fél perc, 16-8-nál máris időt kértek a vendégek. A mieink lendületét azonban nem lehetett megtörni, az első negyed után 27-14-re vezettünk. A folytatásban agresszívebbé váltak a szlovákok védekezésben, támadásban pedig ma is szórták a triplákat, így egészen három pontra felzárkóztak. Az első félidő végén sikerült megállítani a rohamokat, így az első húsz perc után 38-33-ra vezettünk.

Alig kezdődött el a második játékrész, és Milosevics távoli hármasával kiegyenlítettek a vendégek (40-40). Innentől kezdve aztán nehezen bírták idegekkel a kék-fehérek, aminek két technikai lett az eredménye. Alacsony volt a színvonal, inkább a küzdés dominált. Eilingsfeld büntetőivel sikerült tíz ponttal elhúznunk, az utolsó felvonást 61-50-ről várták a csapatok. Átálltak zónára a szlovákok, amit azonban Ferencz, Wittmann és Thomas is játszi könnyedséggel átdobott. Már 19 ponttal is vezettünk, a végére kozmetikázott a különbségen ugyan az ellenfél, de 14-nél közelebb már nem jutott. Sztojan Ivkovics csapata tehát visszavágott a tegnapi vereségért.

Magyarország – Szlovákia 79–65 (27–14, 11–19, 23–17, 18–15)