U20 fiúk: Kiestünk a B-divízióba
19
2014
2014. július 19.  |  00:45
Utolsó előtti meccsére készült a krétai A-divíziós Európa-bajnokságon az U20-as fiú válogatott. A mieink ellenfele Montenegró volt, mindenképpen nyerni kellett volna ahhoz, hogy bennmaradhassunk az elit mezőnyben. Váradi Attila edző dolgát nehezítette azonban, hogy Váradi Benedek mellett ezúttal már Simon Kristófra sem számíthatott.

Az első negyedben meg is éreztük két kulcsemberünk hiányát, a remek napot kifogó Kovacsevics vezérletével kilenc pontos előnyre tett szert Montenegró (14-23). A folytatásban aztán sikerült szigorítani a védekezésünkön, melynek köszönhetően visszajönnünk előbb három, majd két pontra, rögtön időt is kért Montenegró. A félidőben 32-35-ös eredményt mutatott a tábla.

Mikovics triplájával indult a második játékrész, ettől aztán új erőre kaptunk, zsinórban dobtunk 9 pontot, a 24. percben már át is vettük a vezetést (41-38). Nem sokáig örülhettünk, a hajrára ismét hátrányba kerültünk, de még így is látótávolságon belül maradtunk az utolsó felvonás előtt (45-51). Hiába dobott Molnár és Bognár kosarat, Vrbica és Vusovics is egy-egy hármassal felelt. Nem sokkal később már ismét tíz pont volt közte, a különbség pedig innentől kezdve állandósult. Váradi Attila együttese ezúttal is mindent beleadott, de már nem tudta ledolgozni hátrányát, ezzel eldőlt, hogy az utolsó, svédek elleni meccsünk eredményétől függetlenül visszaestünk a B-divízióba.

Fiú U20 Európa-bajnokság, A-divízió, Kréta

Magyarország – Montenegró 59–70
(14–23, 18–12¸ 13–16, 14–19)
Vezette: Fernando Rocha (portugál), Sergiy Zashchuk (ukrán), Doru Vinasi (román)
Magyarország: Sinkovits 3/3, Perl 13/3, Bakk 4, Bognár 16/3, Molnár 6. Csere: Bazsó 8/3, Bán 4, Csákvári 4, Török 1, Garamvölgyi -.
Montenegró: Djurovics 4, Mrdak 4, Zsizsics 7, Vrbica 9/3, Mikovics 14/6. Csere: Raicsevics -, Vusovics 12/3, Kovacsevics 15/9, Pajovics 3, Draskovics 2.

Váradi Attila, vezetőedző:
A fiúk maximálisan felkészültek a mérkőzésre, mindent megtettek a győzelem érdekében de ellenfelünk erősebb palánk alatti játékával még a legnagyobb lelkesedéssel és akarattal sem tudtunk sokat tenni, ez rányomta bélyegét a mérkőzésre.