19
2014
2014. április 19.  |  12:51
Nők:

Pénteken újabb mérkőzéseket rendeztek a női élvonalban. A PEAC küzdelmes, rendkívül fordulatos mérkőzésen verte 75-74-re a Sopront. Pedig a találkozót a vendégek kezdték sokkal jobban, az első félidőben már közel 20 ponttal is vezettek, a pécsiek azonban a negyedik negyedben fordítottak. A döntő kosarat Raksányi szerezte, 6 másodperccel a vége előtt, büntetőből. Ebben a párharcban tehát vasárnap sorsdöntő harmadik mérkőzésre kerül sor. A PINKK egy remek hangulatú meccsen, Amber Holt vezérletével, 16 ponttal verte az alapszakasz-győztes DVTK-t Komlón, és ezzel bejutott a fináléba. Az 5-8. helyért tartó csatában a ZTE 10 pontos győzelmet aratott a Szekszárd felett, így a két győzelemig tartó párharc állása 1-1.

Női NB I. A-csoport rájátszás az 1-8. helyért

5-8. helyért:    ZTE Női Kosárlabda Klub - Atomerőmű KSC Szekszárd 73 – 63

Elődöntő:    PINKK Pécsi 424 - Aluinvent DVTK Miskolc 70 – 54

Elődöntő:    PEAC-PÉCS - UNIQA Euroleasing Sopron 75 – 74

Férfiak:

Pénteken a négy közé jutás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzést rendeztek pénteken este. A Kaposvár Puljko és Hendlein vezérletével 10 ponttal nyert a Kecskemét ellen.