Férfi NB I B: Vasárnapra és Pécsre maradt a döntés
11
2024
2024. május 11.  |  10:50

Másodszor is legyőzte a Gabányi csarnokban és másodszor is egyenlített a MAFC a PVSK ellen a férfi NB I B piros csoportjának fináléjában. Döntés vasárnap, Pécsett. A Budafok kiesett a zöld csoportba, az Óbuda pedig osztályozót játszik a Tiszaújvárossal.

Döntő

Újbuda MAFC – PVSK-VEOLIA 95-79

Három negyedet szorosan, a második etapot pedig 26-16-ra nyerve diadalmaskodott és egyenlített a párharcban elsősorban A. Archibald (28/9 p., 3-3 lep. és ea.), Polgárdy Á. (15/6 p. - 17 mk. -, 5-5 lep. és gp.) és Buzás B. (12/6 p., 4 lep., 5 szl.) jóvoltából a MAFC a főként Horti B. (19/3 p., 7 lep.), L. Igrutinovics (14 p., 4 ea., 5 gp.), Mokánszki M. (14/3 p., 5 lep.) és Frank Á. (11/3 p.) eredményességére építő pécsi együttes ellen. A bajnoki cím és a feljutás "ügyében" így vasárnap, Pécsett születik meg majd a végső döntés.

A párharc állása: 2-2.

A 3. helyért

Ceglédi KE - Phoenix-MT Fót 94-74

A páros negyedekben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékának, továbbá a gyakorlatilag tarthatatlan Csaba Gy. (46/21 p., 6 lep.) és a tripla-dupla közelében járó D. Herendic (16/6 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea., 9 gp.) eredményességének köszönhetően győzte le a Cegléd az elsősorban J. Kinney (18 p., 7 lep., 6 gp.), Tóth Z. (13/9 p., 4 ea.) és Markovic L. (10/3 p., 5 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó Megyeri Tigrisek csapatát.

A párharc nyertese: a Ceglédi KE 2-0-val.

A 7. helyért

Vasas Akadémia - TF-BP 81-80

Három negyed után biztos győztesnek látszott elsősorban Fekete V. (18/12 p.) és Andrássy G. (11 p., 4 lep., 3 szl.) jóvoltából az akkor 17 ponttal ellenfele előtt járó Vasas, amelynek mind a 11 pályára lépő játékosa szerzett kosarat. A záró szakaszban óriási hajrát indított a TF-BP együttese, amely nagyrészt Kelenföldi D. (24/6 p., 4 lep.), Anda D. (17 p., 5 lep.), Dancsecs A. (14/6 p., 5 lep., 3 szl., 6 ea., 9 gp.) és Simon B. (11/9 p., 7 lep.) kosaraira alapozva a végjátékban fordított, de végül Andrássy kosara a hazaiak javára döntötte el a találkozót.

A párharc nyertese: a Vasas Akadémia kettős győzelemmel.

A 13. helyért

Óbudai Kaszások - Budafok  87-62

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban és hatékonyabban játszva diadalmaskodott és harcolta ki a piros csoportban való bennmaradást Armaghani Á. (29/3 p., 16 lep.), Boros M. (14/3 p., 3 lep., 4 szl., 10 gp.), Szabó D. (12/3 p., 3 lep.) és Pollák B. (11/3 p. - 12 mk. -, 7 lep.) vezérletével az Óbuda az igazán jól Varga D. (14/3 p., 6 lep., 3 ea.), Siklós O. (13/9 p., 5 lep., 4 szl., 3 ea.), Lucey C. (13/3 p., 3 ea.) és Piukovics B. (11/3 p.) révén csak a második negyedben játszó Budafok ellen. A Budafok ezzel a következő évadban a zöld csoportban szerepelhet, az Óbuda pedig osztályozót játszik a piros csoportos tagságért a Tiszaújvárossal.

A párharc győztese: az Óbudai Kaszások 2-1-gyel.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Veszprém KK 84-77

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását vágott vissza a bronzcsata első meccsén, Veszprémben elszenvedett vereségért a Csátaljay B. (20/9 p., 5 lep.)-Meszlényi R. (18/3 p. - 7/7 du., 1/1 tr. -, 5 lep., 3-3 szl. ea. és gp.)-Soós B. (12/12 p.) trió vezette SMAFC a veresége mértékén a negyedik negyedben szépen "kozmetikázó", sőt Madár A. (27/15 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp.), M. Moore (18 p., 14 lep., 3 szl., 6 ea.) és Prodanovic T. (17/9 p., 6 lep.) ponterős játékával a végjátékban 3 pontra is felzárkózó Veszprémnek.

A párharc állása: 1-1.

Dunaharaszti MTK - Nagykőrösi Sólymok KE 104-76

Minden negyedet megnyerve aratott Rozs M. (28 p., 12 lep., 5 gp.), Boinitzer D. (24/6 p., 12 lep., 3 ea., 7 gp.), Fekete B. (21/15 p., 8 lep., 3 gp.), Imolay Á. (15/9 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.) és Simonics O. (11/3 p., 6 lep., 5 ea., 9 gp.) vezérletével fölényes győzelmet a Dunaharaszti a leginkább Fehér P. (21/18 p. - 22 mk. -, 5 lep.), Kocsis A. (15/9 p., 5 lep., 4 ea., 6 gp.) és Molnár B. (12 p. - 13 mk. -, 7-7 lep. és gp., 3 ea.) találataira támaszkodó Nagykőrös ellen.

A 9. helyért

Atomerőmű SE U23 - NKA Universitas Pécs II. 68-80

Az első negyedet 7 ponttal még a leginkább Pajor K. (12/3 p., 7 lep., 3 ea.) és Imre M. (11 p., 7 lep.) eredményességére építő paksi fiatalok nyerték. A folytatásban azonban Angyal M. (20/3 p., 8 lep.), Bor G. (10/3 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.) és Merkl B. (10 p., 3 ea., 5 gp.) révén már a pécsiek akarata érvényesült, akik idegen tudtak nyerni.