28
2013
Közgáz - rajt-cél győzelem
2013. február 28.  |  00:39
Semmelweis Egyetem Orvostudományi Kar - Közgáz SC és DSK 39-102 (3-28, 11-29, 17-11, 8-34)
Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság férfi nyugati csoport. V: Gyuris, Tarnai.
SOTE: Stánicz 6, Tilajka 8/6, Horváth B.9, TÓTH L. 12, Ostermann 4. Cs: Galerisz, Iván. Edző: Weisz Miklós.
Közgáz:VÁGVÖLGYI 19/15, NAGY Z. 22, UZONYI 12, Korzitska 10, Kardos 4. Cs: Fazakas 7/3, HORVÁTH Á. 12. TÜTH SZ. 16/3. Edző: Vladár Csaba.

A képzettebb játékosokból álló Közgáz a meccs elején szoros védekezés után szerzett labdákból könnyű kosarakkal jelentős előnyt szerzett. A negyed végén ezt Vágvölgyi triplaparádéjával 25 pontosra növelte a megilletődött orvosegyetemiekkel szemben.

A második negyed elején a SOTE is vezetett néhány tetszetős, ügyes akciót, de a félidő hajrája ismét egyoldalú játékot hozott.

Szünet után bár nagy hátrányban voltak, nem ismertek elveszett labdát a határtalan lelkesedéssel küzdő hazaiak. Estek-keltek, csúsztak-másztak a szabad labdákért s erőfeszítésüknek meg is lett az eredményük: több ügyes kosár a kissé lezserré váló vendég együttessel szemben. Meg is nyerték a szakaszt a hazaiak.

A Közgáz szakvezetője megpróbálta a záró szakaszra felrázni csapatát, egész pályás letámadást rendelt el. Fiai ebből több labdát szerezve végül a 100 pontot is elérve biztosan nyertek.