Senior Eb, Pesaro: Női győzelmek, férfi vereségek
25
2024
2024. június 25.  |  09:50
Az olaszországi Pesaróban zajló senior Európa-bajnokság második játéknapján - ahogy az elsőn is - 2-2 volt a magyar mérleg. Két női csapatunk nyert, de a két férfi gárda - mindkettő a vendéglátó olasz együttessel játszott - simán alulmaradt. Különösen értékes a 60-65+-os korosztályban szereplő hölgyek diadala, akik - a változatosság kedvéért - szintén olasz csapattal játszottak, de ők küzdelmes mérkőzésen nyerni tudtak.

Nők

50+

Maxibasket Kassa - Magyarország Angyalai 30-51 (11-13, 6-14, 6-11, 7-13)

A magyar pontszerzők: Kranjecz 15, Ujváry, Radnóty 8-8, Turnár 7, Viszota, Nyitrai 4-4, Szilágyi G. 3, Dénes 2.

Az első napihoz képest jóval nehezebb összecsapás várt "angyali" honfitársnőinkre, akik a kemény, küzdelmes játékot hozó nyitó etap után 2 ponttal vezettek. Ezt követően elsősorban a rendkívül hatékony védekezésüknek köszönhetően a második negyedtől minden szakaszban 8 pont alatt tartva a kassai hölgyeket fokozatosan elhúztak, és végül magabiztos 21 pontos győzelmet arattak.

60-65+

Olaszország Aranyai - Turbó Csigák 29-32 (3-4, 13-11, 5-8, 8-9)

A magyar pontszerzők: Lámala 11, Tarkovács 10, Simon 8, Winter 2, Koncsag 1.

Nagyon küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg a magyar hölgykoszorú úgy, hogy az előző napi ellenfélhez hasonlóan a házigazda olasz csapat játékosai is jó pár évvel fiatalabbak, mint a mi inkább 65-70-es csapatunk játékosai. Ez, valamint az előző napi összecsapás fáradalmai honfitársnőink lábaiban még értékesebbé teszik a diadalt.

Férfiak

55+

FIMBA Olaszország - Magyarország Retro 97-55 (12-21, 26-10, 34-10, 25-14)

A magyar pontszerzők: Cserniczky 12/12, Szőke, Vámosi 10-10, Dorogi 9/3, Mészáros Gy. 5, Mészáros N. 3, Fejes, Kiss M., Tarnai 2-2.

Kiválóan kezdett Retro alakulatunk, és 9 ponttal vezetett a nyitó negyed után. A második etaptól a tornán e meccsel bemutatkozó házigazdák átvették az irányítást, sokkal frissebben, pontosabban játszva a két középső szakaszban lerohanták a küzdő, de pontatlanul játszó magyar legénységet, és végül magabiztos győzelmet arattak.

50+

Bravos - FIMBA Olaszország 39-76  (12-15, 9-21, 3-25, 15-15)

A magyar pontszerzők: Parády 9/6, Katona 6/6, Munteán 6, Andó 4, Filótás, Brunyánszky 3/3-3/3, Bánsági, Pólik, Senánszky, Soós 2-2.

A mérkőzés előtti napon volt mit ünnepelniük a Bravos játékosainak, hiszen centerük, Senánszky Zsolt lánya, Petra 50 méteres gyorsúszásban Európa-bajnok lett - ezúton is gratulálunk! A pályán már nem volt ilyen "vidám az élet", már az első félidőben is a jelentős fizikai fölényben játszó házigazda olasz csapat akarata érvényesült, majd a harmadik negyedben nyomasztóvá vált a hazai fölény. A záró etapban a hazai zóna ellen vezettek néhány ügyes támadást honfitársaink, de az olasz együttes simán győzött.