Női NB I: Kiütéses pécsi sikerrel kezdődött az idény
28
Sep
2024
2024. szeptember 28.  |  06:05
A 2024/2025-ös évad első élvonalbeli mérkőzésén az NKA Universitas Pécs 103-36-ra múlta felül a VBW CEKK Cegléd gárdáját.

Elindult a 2024/2025-ös bajnoki szezon. Rögtön egy visszatérő legendás helyszínen, hiszen az NKA Universitas Pécs az idei évtől a sok felejthetetlen csatát megélt pécsi Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban rendezi a találkozóit. Andi Hanna és Török Ági kosárváltása vezette fel az összecsapást. Más célokért küzdő együttesek találkoztak a szezonnyitón és ez rögtön az első percekben a pályán is egyértelművé vált. Amikor Alexa Held két triplája célt ért, 13-3-nál már 10 pont választotta el a feleket. Az első negyedben összességében 17-0-s futást mutatott be a Pécs. 10 perc után végül 26-4-re mentek a hazaiak. A második negyed Nadija Smailbegovic hárompontosával indult. A játék képe nem változott. Nagy ütemben növelte előnyét a házigazda.

A második negyed összességében 13-0-val indult. A ceglédi kosárcsendet Farkas Petra 2+1-es megoldása törte meg. Nem sokkal később Szerelem-Kobolák Cintia is betalált. 39-9 után úgy nézett ki, hogy 30 pont környékén állandósulhat a differencia. Végül 44-14 után vett új lendületet az NKA. Keretbe foglalva a negyedet, 13-0-val zárta a félidőt Zseljko Djokics együttese, melyben nem lépett pályára Studer Ági. Válogatottunk irányítója kisebb sérülés miatt kényszerült kihagyni az összecsapást. A félidőben 57-14 állt az eredményjelzőn. A félidőben a legeredményesebb a 14 pontos Alexa Held volt. A 31-10-es második szakasz után a harmadik etapban hasonlóan pontgazdag mederben haladt a küzdelem. Ezúttal azonban a ceglédiek is felvették a kesztyűt támadásban. A nagy különbség ellenére szép triplák után joggal szólt a taps a hazai publikumtól. Pécsi oldalról Laczkó Sára és Nadija Smailbegovic, a ceglédiektől Farkas Petra és Szerelem-Kobolák Cintia talált be távolról.

A harmadik etap feléhez 67-22-ről érkeztünk. A különbség 74-24-nél érte el az 50 pontot. Czank Tímea triplájával jött be ezen lélektani határ alá a CEKK. Végül azonban a negyed végére visszaugrott 50 pontra a differencia. A 79-29-ről induló záró szakaszban igyekezett úgy alakítani a rotációt mindkét stáb, hogy az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthassanak. Az új energiáknak köszönhetően egy kifejezetten jó ritmusú szakasz kerekedett. Josepovits Kinga vagy éppen Adenika Olawuyi találatait az 500 fős pécsi publikum is díjazta. Az utolsó perchez közeledve szerzett labdákból indításos találatokkal robogott a 100. szerzett pontja felé a Pécs. Végül az utolsó percben Tóth Orsi triplájával lépte át a 100 pontot a házigazda. A vége 103-36-os pécsi siker lett.

NKA Universitas Pécs - VBW CEKK Cegléd 103-36 (26-4, 31-10, 22-15, 24-7)