28
Sep
2024
2024. szeptember 28.  |  06:00
Nehéz helyzetből várta az Alba a BC Prievidza elleni visszavágót, hiszen Szlovákiában 17 pontos vereséget szenvedett. Daishon Smith büntetőivel indult az összecsapás, az első hazai kosarat Vojvoda szerezte, majd Nichols köszönt be távolról. Krestinin marad bántóan üresen a festékben, Nichols tört be, majd újabb hármast zúdított be (10-4). Dean zsákolt, Horne triplája is pontos volt, de jött azonnal a válasz rá a túloldalon. Jordan folytatta a hármasok sorát, Andrew Smith dobta ezt vissza azonnal, Vojvoda nehéz kettest dobott be (18-12). Daishon Smith értékesített két büntetőt, Nichols faulttal együtt vágta be a triplát, ráadásul a plusz egyet is mellé tette. Jordan talált be a sarokból, Horne közelről rontott, de Thomas javított, Krivacevic szerzett labdája után pedig kettőből egy büntetőt dobott be az Alba légiósa (25-17). Jordan szerzett két pontot, Thomas dobta az újabb hazai hármast, Hlivak küldte helyére a büntetőit. Dean törte fel az Alba védelmét, Jordan tempójával zárkózott 3 pontra a vendég csapat, amely már a bónuszban volt, így Kass faultja után a Prievidza játékosa két büntetőt is bedobott. Mrvis egalizált, Vojvoda zárta le egy ponttal a 9-0-s vendég futást. Hlivak triplája már a vezetést jelentette a szlovákoknak, az utolsó szó viszont Nicholsé volt, így 10 perc után döntetlen volt az állás. 31-31

Jordan kezdte meg a pontgyártást a második negyedben, Andrew Smith küzdött meg szépen két pontért, Dean dobta be a büntetőit. Vojvoda tett fel egy floatert, Krivacevic kosara után a vendégek időt kértek (37-35). Vojvoda fejezett be egy gyorsindítást, aztán egy ziccert is feltett, Daishon Smith dobta be a büntetőit. Thomas célzott kintről tökéletesen, Andrew Smith ellen szabálytalankodtak sportszerűtlenül, ő pedig nem rontott a vonalról, majd zsákolt is, amivel már 10 pont felett járt a különbség. Nichols triplája után végül 51-37-nél kért időt a Prievidza, egy szerzett labdával Hlivak rohant végig, Thomas szerzett két pontot, aztán egy támadólepattanó után még kettőt. Dean közelről volt eredményes, Daishon Smith egy pontot a vonalon hagyott, Filipovity kinti dobása után Jordan zsákolása zárta a félidőt. 59-45

Daishon Smith egy triplával szerezte meg a második félidő első pontjait, Vojvodát találta meg Nichols, a magyar válogatott játékos aztán egy hármast is bevágott. Jackson és Jordan két támadásból 6 pontot szerzett és 10 pontra jött fel a szlovák együttes, Nichols mutatott be 2+1-es akciót (67-54). Thomas két támadásból öt pontot tett be a közösbe, a különbség így elérte a mérkőzés folyamán először a 18 pontot, vagyis már az Alba állt továbbjutásra (72-54). Horne pöcizett vissza egy rontott dobást, Thomas szerzett sorozatban négy pontot, Mrvis faulttal együtt talált be, de a plusz egy kimaradt. Krestinin érkezett jó ütemben egy lepattanóra, Alejandro Zubillaga időt kért, Horne nehéz dobást értékesített (80-58). Hlivak talált be kintről, Krivacevic dolgozott jól a festékben, Thomas dobott be egy technikaiért megítélt büntetőt. Filipovity triplájával ért véget a negyed. 86-61

Thomas talált be második esélyből, Jackson egymás után két triplát rámolt be, majd kettőből egy büntetőt értékesített. Daishon Smith ziccerével 18 pontra zárkóztak a szlovákok, Vojvoda törte fel a védelmet és szerzett két nagyon fontos pontot (90-70). Filipovity újabb hármast süllyesztett el, Dean egy büntetőt, mezőnyből viszont javítani tudott. Jackson újabb hármasával 0-ra állt összesítésben a két fél, de Filipovity azonnal válaszolt, Jacksonra viszont ebben a periódusban nem volt ellenszer. Nichols ziccerezett, Thomas pedig két büntetőt dobott be, így az utolsó 2 és fél percre érve az Alba felé billent a mérleg nyelve (100-79). Jordan fejezett be zsákolással egy gyorsindítást, Nichols nehéz tempót dobott be, Dean rángatta meg a gyűrűt rendesen. Horne nagyon fontos dudaszós kosarat dobott, a vendégek pedig időt kértek 1 perccel a vége előtt, 21 pontos differenciánál. Nichols szerzett labdát, innentől pedig a szlovákoknak már faulttolniuk kellett. A vendégeknek a végén még volt egy dobása a hosszabbításért, ez azonban már időn túli volt, ezzel pedig főtáblás az Alba Fehérvár a FIBA Europe Cupban! 104-84

Alba Fehérvár - BC Prievidza 104-84 (31-31, 28-14, 27-16, 18-23)

FIBA Europe Cup, selejtező, 2. mérkőzés
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Andris Anukrogers (lett), Petar Pesic (szerb), Josip Jurcevic (horvát)

Alba Fehérvár: Nichols 24/12, Vojvoda 18/3, Horne 9/3, Filipovity 12/12, A. Smith 9/3. Csere: Kass -, Krivacevic 4, Thomas 28/9.

Prievidza: D. Smith 16/6, Jackson 16/15, Jordan 21/9, Dean 13, Krestinin 4. Csere: Raitanen 1, Hlivak 10/6, Mrvis 3, Bolek -.