26
Sep
2024
2024. szeptember 26.  |  07:58
Az utolsó percekig életben tartotta Euroliga főtáblás esélyeit a Szekszárd, de nem sikerült a bravúr

A TARR KSC Szekszárd 80-73-as vereséget szenvedett az Euroliga selejtező Zabiny Brno elleni párharc második mérkőzésén, így a brnói gárda 147-139 arányban nyerte meg az oda-visszavágós összecsapást. A szekszárdiak az Európa Kupa főtábláján folytathatják a nemzetközi szezont.

A párharc első mérkőzésén 67-66-ra a Zabiny Brno nyert, így a szerdai szekszárdi visszavágó izgalmasnak ígérkezett. A tétnek megfelelő volt a hangulat a Szekszárdi Városi Sportcsarnokban, teltház fogadta a játékosokat. A cseh csapatot is elkísérték a saját szurkolói, így a biztatás mind a két oldalról érkezett.

Vendég triplával indult a találkozó, azonban Zaplatova hármasára Boros felelt (3-3). Pontosabban kezdett a Brno, 9-4-re léptek el. Cunane harcolt ki büntetőket, amivel tovább nőtt a vendégek előnye (4-11). Westbeld törte meg a szekszárdi rossz sorozatot (6-11), majd Horváth utolsó másodperces triplájára egyszerre ugrott fel a csarnok, 9-11. Bejedi is betalált kintről, így egy pontra faragta a hátrányát a Szekszárd (12-13). Egyelőre a brnói gárda centerposzton érvényesült, egy szép festéken belüli támadást követően kellett időt kérnie Magyar Biankának (12-17). Az eligazítást követően először Mányoky, majd Bejedi volt eredményes, ismét zárkózott a Szekszárd (16-17). Jól védekezett a hazai csapat, egymás után többször támadhatott a Szekszárd. Horváth Bernadett állt a csapat élére, és 2+1-es találatával 21-19-re fordított a KSC. Az első negyed végén Bernáth kosarát követően 23-21 állt az eredményjelzőn.

Bejedi büntetőivel folytatódott a játék, de egyelőre nem tudott ellépni a Szekszárd, továbbra is tapadt a Brno (25-23). Minden hazai kosárra érkezett a túloldalon a válasz, majd egy rendezetlen védekezés ellen Kostowicz szerzett könnyű ziccert, egyenlő lett az állás (27-27). A vezetést nem tudta átvenni a Zabiny Brno, Whittle pontjaival ismét a hazaiak jártak előrébb (29-27). Zaplotova egyenlített, de 29-29-nél egy újabb időkérés szakította meg a játékot. Hatalmas triplát dobott Bejedi, és a játékával egy nagy energia löketet adott a Szekszárdnak, 34-29-re vezettek a mieink. Bejedi nem tudott hibázni, újabb hármas került a neve mellé (37-29). A brnói gárda Cunane pontjaival közeledett, és a cseh csapat továbbra is jól értékesítette a büntetőket (39-34). Kisebb hullámvölgybe került a Szekszárd, 39-39-nél lett újból egál. Westbeld is megszerezte az első tripláját (42-39), de jött a cseh válasz, 42-41. Kiváló lendülettel játszott a szekszárdi légiós, Sara Bejedi utolsó másodperces hárompontosa zárta az első félidőt, 45-41. Bejedi 18 pontnál járt ekkor, amivel az egész mezőny legeredményesebb játékosa volt.

Whittle ziccere nyitotta meg a második félidőt, majd egy távolival toldotta meg a hazaiak előnyét (50-41). Westbeld büntetőjét követően a meccsen először 10 pont lett a differencia (51-41). Gyorsan eszmélt a Brno is, Kostowicz és Knezevic faragott a hátrányból (51-45). Zaplatova egy triplával jelezte, hogy nem adják olyan könnyen a győzelmet, majd a negyed vége felé megfelezte hátrányát a Brno, 55-50. Whittle játszott jól, szemfüles kosarával 57-50-re módosult az állás. Nagyon sok büntetőt dobtak a csapatok a mérkőzésen, összesen 30-szor állhattak a vonalra a játékosok. A szekszárdiaknak 18-szor, míg a brnói játékosoknak 12-szer volt lehetősége könnyű pontot szerezni büntetőből. Bejedi dobott szép ziccert, de Zaplotova is jó napot fogott ki, 19. pontját dobta a játékos (61-56). A 30. perc Bejedi pontjaival ért véget (63-56).

Az utolsó játékrész elején befagyott az eredmény, percekig nem szereztek kosarat a csapatok. Kostowicz billentette ki a cseheket, azonban Whittle is új erőre kapott, és Sklenarova triplájára egy sarok hármassal felelt (68-61). Jó ritmusban játszott a Brno, hosszú idő után kerültek ismét látótávolságba, Zaplatova távolijával 68-65-re zárkózott a Zabiny Brno. Hamzova állhatott oda büntetőhöz, 68-67-nél újból elkezdett élni a brnói remény. Annyira jó hullámra ültek fel a brnói játékosok, hogy 71-69-re megfordították az eredményt. Teljesen új fordulatot vett a mérkőzés, 75-69-re növelte tovább az előnyét a Brno. Whittle ziccere megállította a vendégek rohanását, még időben érkezett a szekszárdi kosár (71-75). Higgadtabban játszott a Zabiny Brno, másfél perccel a lefújás előtt 6 ponttal vezettek (71-77). Westbeld ziccerével négy pont maradt a szekszárdi hátrányból, de Zaplatova triplája eloszlatta a szekszárdi reményeket (73-80). Több kosár nem született a találkozón, így a Zabiny Brno örülhetett a győzelemnek és az Euroliga főtáblás szereplésnek. A TARR KSC Szekszárd így az Európa Kupa G-csoportjába került, ahol a CS Universitatea Cluj-Napoca (ROU) – Iraklis SC (GRE) selejtező győztesével (csütörtökön dől el), a Tarbes GB (FRA) és a Movistar Estudiantes (ESP) csapatával folytathatják a szezont.

TARR KSC Szekszárd - Zabiny Brno 73-80 (23-21, 22-20, 18-15, 10-24)

EuroLeague Women 2024-25
Szekszárd Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Özlem Yalman (TUR), Jelena Smiljanic (SRB), Alin Faur (ROU)

TARR KSC Szekszárd: Bejedi 22/12, Horváth 8/3, Whittle 23/9, Boros -, Westbeld 12/3. Csere: Theodoreán -, Mányoky 6, Johnson -, Baa -, Bernáth 2.

Zabiny Brno: Zaplatova 27/18, Hamzova 4, Kostowicz 14, Cunane 20, Knezevic 4. Csere: Zeithammerova 2, Dudasova -, Cechova 6, Sklenarova 3/3.

Továbbjutott a Zabiny Brno 147-139-es összesítéssel.

Megszorongatta a TFSE az Angers-t

Az Európa Kupa selejtező párharc visszavágóján a TFSE-MTK 83-77-re alulmaradt az UFAB49 otthonában. A francia együttes 173-134-re nyerte a párharcot, de a TFSE a második találkozón már jóval versenyképesebb arcát mutatta.

A TFSE-MTK az első mérkőzésen 90-57-es vereséget szenvedett, így reális továbbjutási esélyek nem voltak. Ugyanakkor a hétvégi DVTK elleni bajnoki rajt és úgy egészében a szezon első heteinek szempontjából nagyon nem volt mindegy, hogy milyen eredményt ér el a TFSE Franciaroszágban. Az első percekben felváltva estek a kosarak. A TFSE 10-10 után Ashten Prechtel, Gábor Lili és Tóth Franka találataival 16-10-re megugrott. Az ekkor megszerzett előnyét pedig a játékrész végéig megtartotta. 10 perc után 20-16-ra mentek a mieink. A második negyedet Ashten Prechtel két duplája és Szabó Fanni triplája indította. A legnagyobb különbség 11 pont volt, amit 33-22-nél jegyezhettünk fel.

A TFSE a félidő hajrájáig őrizte jelentős előnyét. Végül 37-27 után zárta egy 7-0-s futással az első 20 percet a francia gárda. Ezzel 37-34-re szépítettek, amivel összesítésben 30 pont választotta el a feleket. A mieinknél a 13 pontos Ashten Prechtel volt a legeredményesebb, de mellette még hét pontszerzője volt a játék minden elemében a múlt hetinél többet mutató TFSE-nek. A harmadik negyed első két percében még tartotta előnyét a magyar csapat. Végül három triplával fordított 43-41-re az Angers. Ezt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sőt, 47-45-nél újra a TFSE járt előrébb.

Az Angers a harmadik negyed utolsó három percébe érve 55-50-nél tudott megugrani először, majd 59-53-nál már Hegedűs Péternek kellett időt kérnie. A harmadik etap végén 61-61-nél egyenlített ismét a magyar csapat. A játékrész két sikeres hazai büntető zárta. A 63-61-ről induló záró szakaszban 70-70-ig fej- fej mellett haladtak a csapatok. A francia gárda ezt követően 77-70-re újra elszakadt, majd 77-76-ra visszajött a TFSE. Kifejezetten éles küzdelem alakult ki a győzelemért, a továbbjutó kiléte természetesen nem lehetett kérdés. A TFSE mindent megtett az idegenbeli bravúr érdekében, de a végjátékból a franciák jöttek ki győztese. Erre a játékra azonban a TFSE is építhet.

UFAB49 - TFSE-MTK 83-77 (16-20, 18-17, 29-24, 20-16)