2023/24 - BEAC Újbuda KA/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 90-59
19
2024
2024. április 19.  |  12:30
Gyászszünet előzte meg a kezdő feldobást, Domokos Lőrinc játékvezető emlékének adóztak egy perces néma felállással a csarnokban lévők. A lelkes játékkal előrukkoló Zsíros Akadémia kezdte meg a pontgyártást, de a második percben már a tapasztaltabb BEAC átvette a vezetést, és fokozatosan lépett el az újbudai együttes. Drahos Leila és Gábor Lili vezérletével 16-9 állt az eredményjelzőn a negyed derekán. Az ekkor jobban lepattanózó és a zónavédekezésre váltó fekete mezes Zsíros az első tíz perc végére előbb utolérte ellenfelét (20-20), sőt, dudaszóra Pásztor Arina közelijével meg is nyerte az első negyedet (20-22). A második negyedben már pontatlanabbá, kapkodóbbá vált a kőbányaiak játéka, nem boldogultak a feljavuló védekezésű BEAC-cal, és a Darazsak a sok eladott labdája miatt nagyobb előnyhöz jutottak Mészárosné Kovács Andrea tanítványai, akik koncentráltan játszottak és a félidőben 45-32-re vezetettek a torna első negyeddöntőjében.

A nagyszünet után tovább nyílt az olló, a BEAC ellenállhatatlanul, lendületesen kosárlabdázott, és a jó iramú találkozón a 24. percre meghaladta a húsz pontot a különbség (55-34). Az élvonalbeli játékpercekkel is rendelkező Drahos Leila, Gábor Lili és Szauter Petra már tíz pont felett jártak a harmadik játékrész végén, csapatunk pedig 64-40-re vezetett. A záró felvonásban minden játékosuknak lehetőséget adtak az edzők és az elején közelebb tudott kerülni a Zsíros Akadémia ellenfeléhez, egy 9-0-s sorozattal indítva a negyedet. Nem hagyta magát a BEAC, ritmust váltottak és a 22 pontig jutó Gábor Lili vezérletével magabiztos győzelemmel kerültek be az elődöntőbe.

BEAC Újbuda KA/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 90-59 (20-22, 25-10, 19-8, 26-19)

Pécs, V.: Marton Péter, Farkas Péter Gábor, Hegedűs Attila

BEAC Újbuda: Drahos 17, Szauter 11/3, Bálint 6, Gábor 22/3, Nagy 11. Csere: Tatai -, Nemes 1, Gréts Z. 3, Dinnyés 7, Barna 4, Hévizi 6, Séllei -. Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Zsíros Akadémia Kőbánya: Zwick 4, Pásztor 10, Fodor 13, Takács 11, Szeles 2. Csere: Bodnár 5, Berecz 2, Sárközi 8/6, Kemény 4, Gonda -, Benkó -. Edző: Tatár István

Mészárosné Kovács Andrea: A kezdeti puhányság után fiataljaink közbenjárásával sikerült az elvárható agresszivitással előnyt szerezni. A harmadik negyedben lerohanásból bebiztosítottuk a győzelmet. Gratulálok lányainknak, a Kőbányának sok sikert a továbbiakban.

Tatár István: Próbálkoztunk, de ez gyengére sikerült. Holnap is lesz mérkőzés.