Férfi NB I B: Magabiztos PVSK-sikerrel kezdődött a Piros csoport döntője
02
2024
2024. május 2.  |  09:50

Simán nyerte a PVSK-VEOLIA a férfi másodosztály piros csoportjában a döntő első mérkőzését az Újbuda MAFC ellen. A zöld csoport fináléjának első összecsapása is simának tűnt, hiszen három negyed után csaknem 20 pontos előnye volt a Dávid Kornél Akadémia csapatának. A Tiszaújváros nem adta föl, a záró szakaszban nagy hajrával szorossá tette a találkozót, de fordítani nem tudott.

Döntő, 1. mérkőzés:

Pécsi VSK-Veolia – Újbuda MAFC 102-85

A finálé nyitánya váratlanul sima lett. A két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, továbbá leginkább Plézer G. (21 p., 5 lep.), Antoni Cs. (20/9 p., 5 lep.), Mokánszki M. (15 p., 13 lep., 4 ea.), Horti B. (13/6 p., 5 lep.), és Radó Á. (10 p.) kosarainak, no meg a 9 ponttal és 10 asszisztttal záró Halász Á. szervezőjátékának köszönhetően biztosan győzött az alapszakaszt és a Hepp-kupát is megnyerő PVSK a veresége mértékén a záró szakaszban elsősorban A. Archibald (22 p., 4 lep.) és Katona B. (11/9 p., 3-3 lep. és gp.) révén valamit "kozmetikázó" MAFC ellen.

Piros csoport, az 5-8. helyért:

BKG Príma Akadémia - TF-BP 86-75

Hiába került ki a mezőny messze legeredményesebb játékosa Anda D. (22 p., 9 lep., 4 ea.) személyében a vendégektől, a fővárosi alakulatból rajta kívül csak Dancsecs A. (11/6 p. - 14 mk. -, 3 lep., 7 gp.) jutott 10 pont fölé, így a 30-20-ra megnyert nyitó negyednek, továbbá főleg Nagy Bo. (15/9 p. - 16 mk. -, 3 lep., 8 ea., 10 gp.), Halász Á. (13 p.), Nagy Be. (12/6 p., 3 lep., 8 gp.) és Nshimba J. (12 p., 4-4 lep. és szl.) kosarainak köszönhetően a BKG győzött.

Vasas Akadémia - Hübner Nyíregyháza BS 87-75

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Cseh B. (19/9 p., 4 lep.), Andrássy G. (15 p., 7 lep., 3 gp.), Farkas A. (14/9 p.) és Pleesz Á. (12 p., 3 lep.) vezérletével a Vasas az elsősorban C. Ervin (23/6 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.), Völgyi M. (12 p., 3 lep.) és Tarján I. (11/3 p., 6 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó nyíregyháziakat.

A 9. helyért:

Jászberényi KSE - MEAFC Miskolc PEKA Bau 96-79

Néhány ponttal J. Santiago (30/6 p., 3 lep., 7 gp.), Oroszi B. (14/12 p., 7 lep.), Dunai Z. (14/6 p., 4 gp.) és Meleg K. (12/6 p., 5 lep., 4 4a., 3 gp.) vezérletével minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Jászberény a Czirbus J. (19 p., 9 lep.)-Ragályi L. (13/3 p., 8 lep.)-Gerőcs B. (12 p., 5 lep.) trió vezette miskolciak ellen.

A párharc nyertese: a Jászberényi KSE kettős győzelemmel.

A 11. helyért:

DEAC U23 - Salgótarjáni KSE 74-79

Hullámzó, fordulatos, végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg elsősorban W. Douglas (20/3 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp.), Kalassai M. (15/9 p.), Ormai B. (14 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.) és Váits O. (11/3 p., 7 lep., 3 gp.) jóvoltából a Salgótarján a nagyrészt Varga S. (22/12 p., 7 lep.), Bata O. (17/6 p., 3 ea.) és Balázsi Á. (14/9 p., 3 lep., 4 gp.) eredményességére építő debreceni fiatalok otthonában.

A 13. helyért:

Óbudai Kaszások - Budafok 72-111

Nagy meglepetésre az alapszakaszt az utolsó helyen záró vendég budafokiak K. Swanson (29 p., 7 lep.), Lucey C. (22/12 p., 10 lep., 4 szl.), Piukovics B. (20/9 p.) és Varga D. (15/3 p., 4 lep.) ponterős játékával, az egyaránt 10-10 gólpasszt "kézbesítő" Moravcsik Á. és Tursics K. hatékony szervezésével "alátámasztva", a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve szinte kiütéses, közel 40 pontos győzelmet arattak az Armaghani Á. (22/3 p., 15 lep., 3 ea.)-Boros M. (15 p., 3 lep., 6 gp.)-Lakosa Á. (14/6 p., 5 ea.) trió vezette óbudaiak otthonában.

Zöld csoport, döntő, 1. mérkőzés:

Dávid Kornél KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 77-70

A harmadik negyed végére a Szabó Zs. (19/3 p., 11 lep., 4 ea.)-Simon B. (17/3 p., 7 lep.)-Kis R. (15/6 p., 11 lep., 3 szl., 6 gp.) trió vezette alapszakasz-győztes hazaiak közel 20 pontos előnyt kialakítva szereztek előnyt az elsősorban Csák B. (21/12 p., 3 gp.) és Kocsis Z. (15/6 p., 10 lep., 4 ea., 3 gp.) ponterősségében bízva az utolsó pillanatig küzdő, s a hajrában 4 pontra is felzárkózó Tiszaújváros ellen.

Az 5-8. helyért:

Vásárhelyi Kosársuli - Dunaharaszti MTK 95-69

Három negyedet megnyerve, a harmadik etapot pedig x-re "adva" aratott győzelmet nagyrészt Bálint E. (19/3 p., 6 lep.), Orgona G. (16/3 p., 8 lep.), Kelemen B. (12/12 p., 14 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.) és Rosic U. (11/9 p., 5 lep., 9 gp.) eredményességére építve a Hódmezővásárhely az elsősorban Boinitzer D. (18/3 p., 11 lep., 3 ea.), Imolay Á. (16/12 p., 3-3 lep. és gp.) és Joó T. (12/3 p., 3-3 lep. és gp.) találataira támaszkodó Dunaharaszti csapata ellen.

A párharc nyertese: a Vásárhelyi Kosársuli kettős győzelemmel.

Eszterházy SC - Százhalombattai KSE 91-73

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását aratott Gilszki E. (24/15 p., 3 lep.), Botka B. (14/6 p., 4 gp.), Rékasi B. (13/3 p., 13 lep., 4-4 ea. és gp.), Máté B. (10/6 p., 4 lep.), Kerekes H. (10/6 p.) és Pomázi P. (10 p.) vezérletével magabiztos győzelmet az egri együttes a nagyrészt Kovács S. (19/6 p., 8 lep.), Csík R. (15/9 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.), Láncos K. (11 p., 9 lep.) és Kovács M. (10 p.) pontjaiban bízó Százhalombatta ellen.

Békéscsabai KK - Pénzügyőr SE 90-73

A párharc döntő ütközetében a fővárosiak Barócsi Á. (21/6 p., 7 lep.), dr. Szekeres Á. (12/3 p., 4-4 lep. és ea., 8 gp.) és Tóth K. (12 p.) jóvoltából még tartották a lépést a vendéglátó viharsarkiakkal. A 26-15-re megnyert harmadik negyedre, továbbá nagyrészt Varga Z. (20/12 p. - 4/4 tr. -, 4 szl., 5 gp.), Hajdu M. (19 p., 8 lep., 3 gp.), Cvijin P. (13/3 p, 5 lep.) és N. Sucov (12 p., 5 lep., 7 gp.) kosaraira alapozva elhúzott, és végül minden negyedet megnyerve győzött a Békéscsaba.

A párharc végeredménye: 2-1 a Békéscsabai KK javára.