2021/22 - Újabb nagy különbségű pécsi siker a junior döntőn
19
2022
2022. május 19.  |  23:59

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjén a nyitó nap záró mérkőzésén az NKA Pécs 95-62-re legyőzte a Soproni Darazsak Sportakadémiát. Ezzel eldőlt, hogy a torna B-csoportjából az NKA Pécs és a Vasas Akadémia vívhat elődöntőt.

Az első percekben még nem alakult ki nagy különbség a felek között. Végül 6-6 után egy 9-0-s futással szakadt el riválisától a pécsi együttes. Laczkó Sára remekelt, aki már az első szakaszban egyedül 10 pontig jutott. A negyed végére kétszámjegyűre nőtt a differencia. 10 perc után 21-9-re ment az NKA Pécs. A második szakasz legelején büntetőből még növelték az előnyüket a pécsiek, de 22-9 után soproni fölény rajzolódott ki. Molnár Laura és Pfeiffer Virág állt a csapata élére, majd amikor Ács Luca találata célt ért, 23-18-nál újra nyílt lett az összecsapás. A legszorosabb állást 25-21-nél regisztrálhattuk, de innen ismét az NKA Pécs vette át az irányítást. A félidőhöz közelítve 12 pont választotta el a feleket. Ebből az előnyéből 8 pontot a nagyszünetre is megőrzött az NKA Pécs.

Pécsi oldalon Laczkó Sára mellé Tőczik Borbála és Rátkai Eszter zárkózott fel a a szerzett pontokat tekintve. A Sopron legeredményesebbje a 12 egységnél járó Molnár Laura volt. A 39-31-ről induló harmadik negyed elején Olawuyi Adenike Olayemi duplájával visszaugrott 10 pontra a differencia. Nem telt el három perc, amikor már 46-31-re vezettek a pécsiek. Gyorsan nőtt a különbség a két alakulat között, a játékrész felénél 55-35-nél már 20 ponttal ment az NKA Pécs. Szakolczi Diána 10, Olawuyi Adenike Olayemi 9 egységig jutott ebben a 10 percben. A harmadik etapot végül 31-12-re nyerték a pécsiek. Az utolsó 10 percnek 70-43-ról futottak neki a csapatok. Itt már nem volt kérdés a győztes kiléte. Kiegyenlítettebb játékot hozott ez a periódus, miközben mindkét szakmai stáb minden nevezett játékosának lehetőséget adott. Végül 25-19-re ezt az etapot is hozta az NKA Pécs és ezzel 95-62-es sikert ünnepelhetett.

DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A - NKA PÉCS/A 62-95 (9-21, 22-18, 12-31, 19-25)