2021/22 - Kiélezett küzdelemben nyert a DVTK
19
2022
2022. május 19.  |  17:00

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjén az A-csoportban a DVTK 64-62-re legyőzte a Zsíros Akadémia Kőbányát.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda. Három pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A játékrészt a kadett döntő legtöbb pontot elérő játékosának, Albert Szidóniának a triplája zárta, amivel 20-18-ra vezetett a DVTK. A második szakaszt is Albert Szidónia találata vezette fel, így először alakult ki három egységnél nagyobb különbség a felek között. Ebben a szakaszban a DVTK akarata érvényesült. Amikor Oláh Fruzsina hármasa, majd duplája célt ért, már 34-23 állt az eredményjelzőn és a Zsíros Akadémia Kőbánya időkérése szakította meg a játékot. A félidőig Albert Szidónia 12, Oláh Fruzsina 8 pontot szerzett. A Zsíros Akadémia Kőbánya azonban nagy hajrába kezdett Turi Eszter vezetésével, aki az első 20 percben összesen 10 pontot ért el. A félidőben így mindössze 36-34-re ment a DVTK.

A harmadik negyed elején egy triplával átvette a vezetést a Zsíros Akadémia Kőbánya, mely ekkor 14-2-es sorozatban volt. A hullámzó találkozón a folytatásban viszont ismét a DVTK került fölénybe. Egészen pontosan 7-0-s sorozattal 43-37-re fordított. Ennél a hat pontnál jobban azonban sokáig nem tudott ellépni. Végül a negyed hajrájában sikerült ezt megtennie. A záró etapnak így 55-48-ról vágtak neki a felek. Az utolsó 10 percben 59-52-ig őrizte nagyobb előnyét a DVTK. A Zsíros Akadémia Kőbánya egy pillanatig nem adta fel: 61-60-nál ismét megközelítette egy pontra riválisát. Időkérés után rendezte sorait a DVTK és 63-60-nál több labdája akadt, hogy döntésre vigye a meccset. Ezzel nem sikerült élnie, de végül 63-62 után Márkusz Lilla büntetőjével bebiztosította a sikert.

DVTK AKADÉMIA/A - ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA 64-62 (20-18, 16-16, 19-14, 9-14)