2021/2022 - MAFC U20 - NKA Pécs U20 – 74-85
22
2022
2022. április 22.  |  19:00
Mindkét csapat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, fej-fej mellett haladtak a két gárda. A fővárosi együttes kiválóan célzott a hárompontos vonalon túlról, és sikerült ellépnie 6 ponttal. Továbbra is jól céloztak a MAFC játékosai, így 5 pontos vezetéssel zárták a negyedet. A folytatásban is jó ritmusban kosárlabdáztak a MAFC-osok, és nem engedték közelebb a pécsi alakulatot (46-42).

A második félidő ott folytatódott, ahol az elsőt abbahagyták a csapatok: amíg a pécsiek a festékből voltak eredményesek, addig a MAFC továbbra is jól célzott kintről. Az utolsó negyedet jobban kezdte a Rátgéber Akadémia, 3 perc alatt meg is fordította a meccset. A szoros végjátékot jobban bírta a pécsi csapat, ennek köszönhetően megszerezte a győzelmet.

Lakits András (MAFC): Gratulálok a Rátgéber csapatának, megérdemelten vannak a legjobb négy között! Nagyot küzdöttek a fiúk, büszke vagyok rájuk!

Sértő Ádám (NKA Pécs): Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Három negyeden keresztül a MAFC irányította a mérkőzést, mi nagyon enerváltan játszottunk. Készülünk a holnapi elődöntőre.