A hölgyeknél a Győr nyerte a Göcsej Kupát
26
Sep
2015
2015. szeptember 26.  |  20:49

A győri lányok az első napon az alkalmi összetételű USA Global Force Team együttesét könnyedén, a második napon a PEAC Pécset már nehezebben győzték le. Az európai szerződésre váró, szabadon igazolható amerikai játékosokból álló USA Teamen látszott az összeszokatlanság, mindhárom meccsüket nagy különbséggel vesztették el. A három hazai csapat (Győr, PEAC, ZTE) körbeverésének köszönhetően csupán a pontarány döntött a végelszámolásnál.

Az utolsó napon a ZTE-Győr meccsen már egy szorosabb vereség is belefért Völgyi Péter együttesének, éppen ezért nagyon fontos volt számukra a stabil védekezés. Ahogy várható volt, kevés kosár és nagy küzdelem jellemezte már az első félidőt is. A hárompontos (30-27) győri vezetés hamar elolvadt a harmadik negyedre, sőt már hét ponttal is elhúztak a zalaegerszegiek, ennél nagyobb előnyre azonban nem futotta. A győriek vereséggel ugyan, de megnyerték a 46. Göcsej Kupát.

ZTE NKK - CMB UNI CARGO Győr  61-56 (19-13, 8-17, 22-12, 12-14)

ZTE: Nagy 11/3, Böröndy 13, Orsó 6/6, Szélesy 10/3, Horváth Zs. 10. Csere: Velkey 5/3, Szalay 6, Jurkó.

Győr: Radocaj 15/9, Laklóth 2, Török Á., Goree 20, Grigalauskyte 5.  Csere: Varga Zs. 6, Koch, Horváth K. 2, Takács K. 2, Pap 4, Kovács V. 2.