26
Sep
2015
2015. szeptember 26.  |  13:57

Székesfehérvár adott otthont a TLI Fehérvár Kupának, amelynek fináléjába a hazaiak mellett a szlovák Kosice gárdája került be. Az elődöntőben a kassaiak magabiztos győzelmet arattak a Szeged ellen, az Alba pedig a Kecskemétnél bizonyult jobbnak 71-62-re.

A pénteki bronzmeccset az esélyesebb KTE nyerte 72-62-re.

A döntő elképesztő dobópárbajjal indult, záporoztak a triplák, szinte mindegyik támadás kosárral zárult, nem is csoda, hogy 61 (!) pont esett a nyitónegyedben. A két mesternek a védekezés kevésbé tetszett, néhány változtatás után sikerült is javítani ezt. A vendégek kispadján a női szövetségi kapitány, Stefan Svitek ült. A második negyedben elsősorban Csorvási palánk alatt teljesítménye volt kiemelkedő. Végül a szünetre hárompontos Alba vezetéssel mentek a csapatok (50-47).

A folytatásban a vendégek rövid időre átvették a vezetést, de ez tiszavirág életűnek bizonyult. Miles és Spurlock vezérletével magához ragadta a kezdeményezést a fehérvári együttes, és rövid idő alatt tíz pontra növelte az előnyét (62-52). A közönség hangos biztatása mellett egyre motiváltabban küzdő Dzunics-alakulat innen már nem engedett a szorításból, és nyolcpontos győzelemmel zárta a döntőt, megérdemelten elhódítva a díszes serleget.

TLI Alba Fehérvár - KB Kosice  90-82 (33-28, 17-19, 21-16, 19-19)

Alba: Simon 7/3, Myles 22/15, Markovics 10/3, Spurlock 17/15, Lóránt 10/3.  Csere: Chery 12/6, Saunders 3/3, Supola 2, Csorvási 7, Tóth P., Filipovics.