2015
Balhé miatt félbeszakadt a Paks-Opava döntő
2015. szeptember 25.  |  18:35

Sajnos méltatlan véget ért a Pakson rendezett Morgen Ferdinánd Emléktorna.

A döntőben a hazai pályán játszó paksiak és a cseh Opava találkozott egymással. A vendégek kezdtek jobban, három perc után 0-10 állt az eredményjelzőn. A három triplát is elsüllyesztő Jurecka (a tegnapi nyolc után, zsinórban 11 sikeres tripla a tornán) vezetésével az első negyed hajrájára több mint 14 pontos előnyre tettek szert. A kisszünet jót tett az Atomerőműnek, a csereként beálló Eilingsfeld és Will sokat lendített a hazaiak játékán. Már ekkor érződött, hogy kemény, gyakran durva volt a találkozó, a sípmestereknek rengeteg dolguk akadt. A Paks felvette az iramot, és egyre jobban belendült, a második negyed végére összejött az egyenlítés. Sőt, az utolsó két percben egy 9-1-es rohammal nyolcpontos vezetést sikerült összehozni.

A nagyszünet után, a 23. percben aztán sajnálatos és érthetetlen jeleneteknek lehettek szemtanúi a szép számmal megjelent kosárrajongók. Szabó és Gniadek csapott össze egy palánk alatt folytatott harcban, egy kisebb lökdösődést követően aztán elszabadultak az indulatok, pillanatok alatt mindkét csapat teljes létszámmal a parketten termett. A nagy tumultusban néhány pofon is elcsattant, majd az Opava levonult a pályáról, a játékvezetők pedig lefújták a mérkőzést.

Atomerőmű SE - BK Opava 52-46, félbeszakadt.

Atomerőmű: Dunn 2, Medve 4, Barnies 2, Szabó Zs. 7, Rakocsevics 10.  Csere: Will 13/9, Eilingsfeld 14/3.