Szolnoki siker a kínai bajnokság bronzérmese ellen
Sep
2015
2015. szeptember 23.  |  21:44

Négy nap alatt harmadszor is pályára lépett a Szolnoki Olaj Szerbiában.

A hétfői, utolsó pillanatban megszerzett győzelemmel a tarsolyában várta a kínai bajnokság bronzérmesét Dragan Alekszics csapata. Az ázsiai bajnokságban (akárcsak az NBA-ben) 12 perces negyedek vannak, így ma nyolc percet "túlóráztak" a mieink. A Qingdao Double Star Eagles együttese elsősorban a támadásban erős, ezt a mai mérkőzésen is fényesen bizonyította. Az összecsapás kiélezett küzdelmet hozott, a csapatok a védekezésre kevés gondot fordítva, látványos kosárparádéval rukkoltak elő. Szoros első félidő (42-44) után a mieink fordítani tudtak, és remek hajrájuknak köszönhetően 98-93.ra diadalmaskodtak.

Szolnoki Olaj - Qingdao Double Star Eagles 98-93 (25-21, 17-23, 20-28, 36-21)

Szolnok: Craft 6/3, Green 18/9, Boriszov 2, Milosevics 9, Natyasko 10. Csere: Kelles 2, Wittmann 13/9, Vojvoda 22/9, Somogyi 5, Gregory 11/3.