A Komarno nyerte a VI. Horváth Zoltán Emléktornát
19
Sep
2015
2015. szeptember 19.  |  23:38

Szombat este a döntőjéhez érkezett a Horváth Zoltán Emléktorna, ahol a Falco és a szlovák Komarno csapott össze.

A 700 néző előtt lejátszott találkozón a szlovákok kezdtek jobban, az első negyed végére öt pontos előnyben voltak (22-17). Kálmán László csapata a második negyedre keményebb védekezéssel rukkolt elő, de ebben a periódusban viszont sok büntetőt hibáztak a vasiak. Pillanatokra sikerült is átvenniük a vezetést, de a félidőre ismét a Komarnonál volt az előny (36-33).

A pihenő után is folyamatosan az eredmény után futott a Falco, mikor végre közel kerültek a vendégekhez, mindig jött egy-egy tripla Thompsontól vagy Haviartól, és máris tíz pont körüli különbség állt az eredményjelzőn. A negyedik negyed derekára már 16 pont lett a hátrány, amit egy remek hajrával is csak kozmetikázni sikerült.

Kálmán László: Sajnálom, hogy indiszponáltak voltunk, a Komarno a meccs egészében ránk erőltette az akaratát. Már tegnap sem dobtunk jól és nem játszottunk csapatként. Ezen a következő napokban változtatnunk kell, ha jól akarunk szerepelni!

Falco KC Szombathely - MBK Komarno  71-83 (17-22, 16-14, 16-19, 22-28)

Falco: Atkins 10, Butorac 4/3, Váradi 5/3, Bognár 5, Wright 20.  Csere: Hallik 8/3, Csomagics 13/6, Bazsó-, Simon K. 5, Kovács B. 1, Hódi-.

Komarno: Umpig 6, Thompson 24/6, Alawoja 4, Halada 13/3, Vido 6.  Csere: Bilic 6, Kozlik 8/6, Kratochvil 4, Haviar 12/6.

A 3. helyért: Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 84-81 (17-14, 19-34, 20-22, 28-11)

A torna legjobb játékosa: Bernard Thompson (Komarno)