Sep
2015
A Körmend az ukrán bajnok ellen a döntőben
2015. szeptember 19.  |  03:10
Pirruszi győzelmet aratott a házigazda Körmend csapata a Mogyorósy Szilárd Emléktorna elődöntőjében az osztrák Klosterneuburg ellen. Hujdurovic és Perry is megsérült.

A mérkőzés első félidejében a kemény védekezésé volt a főszerep, ebben az időszakban kevés kosár esett. A körmendi kezdőötös két alapembere ekkor sérült meg. Hujdurovic a combját, Perry a hátát fájlalva kért cserét, és a második félidőt már civilben nézték végig. A nagyszünetre hatpontos hazai vezetéssel (34-28) mentek a csapatok.

A folytatásban egyre inkább kidomborodott a két csapat közti tudáskülönbség, és ezt az osztrákok egyre durvább védekezéssel próbálták kompenzálni, kevés sikerrel. A negyedik negyedre húsz pont lett a két csapat között (70-50), és innen már csak a különbség volt kérdéses, a győztes csapat kiléte nem.

A másik elődöntőt, a torna nyitómeccsét a Himik Juzsnij és a horvát KK Zagreb játszotta. A találkozót az ukrán bajnok fölényesen 85-63-ra nyerte és ezzel a szombati fináléba jutott. Ezzel a csütörtöki előmérkőzés ismétlődik meg, akkor a mieink arattak bravúrgyőzelmet. A találkozó 20.15-től tekinthető meg. Előtte bronzmeccs 18 órától.

Egis Körmend - Bk Dukes Klosterneuburg 79-56 (18-12, 16-16, 17-10, 28-18)

Körmend: Perry 5/3, Channels 10/3, Ferencz 7/3, Dickerson 14, Hujdurovic 7. Csere: Tóth N. 8, Farkas 11/3, Katura 11/3, Lakosa 6, Németh 6.