18
Sep
2015
2015. szeptember 18.  |  23:33

A Horváth Zoltán Emléktorna első elődöntőjéből az egyetlen határon túli csapat, a BC Komarno jutott a holnapi fináléba. Este kiderült, hogy melyik csapattal találkoznak a szlovákok a döntőben.

A második elődöntöben a hazai pályán játszó Falco és az Alba Fehérvár 700 néző elött csapott össze egymással. A meccs elejétől bátrabban játszottak a vasiak, és ennek megfelelően már az első negyedben el is húztak (25-17). A folytatásban sem változott a játék képe, Butorac vezetésével remekül dobtak a szombathelyiek. Lóránt pontjaival próbált közelebb kapaszkodni az Alba, és ez többé-kevésbé sikerült is. A szünetben már csak öt pont volt a csapatok között (45-40).

A nagyszünet után Lóránt megkapta a negyedik személyi hibáját is, így kénytelen volt lecserélni őt Dzunics mester. Ez a momentum végképp megpecsételte az Alba sorsát, innentől már csak egy csapat volt a páyán. Pillanatok alatt visszaállt a "közte tíz", sőt kisvártatva tizenöt pontos különbség alakult ki (59-44). A negyedik negyedben már csak a különbség tartása volt a hazaiak célja, amit sikerrel is teljesítettek. A mérkőzés szomorú adaléka Dobosnak, a Falco centerének sérülése, őt le is kellett cserélni. Reméljük, mihamarabb viszontlátjuk játék közben.

Falco KC Szombathely - TLI-Alba Fehérvár 83-72 (25-17, 20-23, 20-14, 18-18)

Falco: Atkins 13/3, Butorac 18/12, Váradi 3, Bognár 6, Wright 10.  Csere: Hallik 9/3,  Csomagics 10/3, Dobos 2, Simon K. 9/3, Bazsó 3/3, Hódi-.

Alba: Simon 5, Tóth P. 12/9, Markovics 1, Spurlock 16/3, Lóránt 14/6. Csere: Myles 8/6, Supola 4/3, Csorvási 8, Chery 4, Filipovity-.

A szombati döntőben 18 órakor tehát Falco-Komarno. Előtte 15.30-tól bronzmeccs.