Vereséggel kezdte az Atomerőmű a Horváth Zoltán Emléktornát
Sep
2015
2015. szeptember 18.  |  20:26

Hatodik alkalommal rendezik meg Szombathelyen a Horváth Zoltán Emléktornát.

A fiatalon, tragikus körülmények között elhunyt center emlékét méltóképpen őrzi egykori klubja a Falco KC. Idén is színvonalasnak igérkező mérkőzésekben reménykedhettek a szép számban kilátogató kosárrajongók.

A torna első elődöntőjét az Atomerőmű SE vívta a szlovák BC Komarno ellen. A paksi gárda kissé visszafogottan kezdte az összecsapást, az első negyed végére tízpontos hátrányba kerültek (16-26). A meccs eleji góliszonyt a próbajátékon lévő Marshall becserélésével próbálta orvosolni Schmidt Béla vezetőedző. Ez a húzás jónak is bizonyult, az olasz Casale csapatától érkező, kettes poszton bevethető amerikai játékos rendre betalált, és a szünet előtt az egyenlítés is összejött (39-39). Azonban a félidő utolsó percében elkövetett hibák miatt a szlovákok a nagyszünetre visszavették a vezetést (41-45).

A második félidő elején a csapatok lemásolták a meccs elején történteket, a Paks ezúttal is az öltözőben ragadt, míg a szlovákok a 22 pontot szerző Alawoya (képünkön) vezérletével kíméletlenül kihasználták a dobóhelyzeteiket. A harmadik negyed ebből a szempontból sorsdöntőnek bizonyult, a 13 pontos hátrányt a záró felvonásban már nem sikerült ledolgozni, a döntőbe a Komarno jutott.

Atomerőmű SE - BC Komarno 79-90 (16-26, 25-19, 17-26, 21-19)

ASE: Dunn 13/3, Medve 7/3, Barnies 12/6, Szabó 6, Tóth 9. Csere: Marshall 13/3, Eilingsfeld 5/3, Kovács 3, Rakocsevics 11, Will-.