Körmendi bravúrgyőzelem az ukrán bajnok ellen
18
Sep
2015
2015. szeptember 18.  |  01:29

Neves ellenféllel, az ukrán bajnok Himik Juzsnijjal csapott össze a Mogyorósy Szilárd Emléktorna előmeccsén az Egis Körmend.

A pénteken kezdődő körmendi rendezésű négyes torna előtt mindkét csapat szívesen játszott volna egy gyakorló mérkőzést, így a felek hamar megegyeztek hogy már csütörtökön összecsapnak egy zárt kapus meccsen. A jó iramú, változatos taktikai elemeket felvonultató összecsapáson az első negyed a hazaiaké volt, ekkor tíz ponttal (20-10) is meglógtak a vasiak. Az ukrán gárda rendezte sorait és lassan visszakapaszkodott, félidőre négy pontos körmendi előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben is sokáig tartották néhány pontos előnyüket a hazaiak, ám három perccel a vége előtt a vendégek egyenlíteni tudtak (66-66). Ekkor érkezett azonban Channels és Ferencz (képünkön) hajszálpontos kinti dobása, ami után már nem volt visszaút az ukrán bajnoknak.

Folytatás a pénteken kezdődő tornán. A Körmend 20.15-kor az osztrák Klosterneuburg ellen lép pályára.

Egis Körmend -  BC Himik Juzsnyij  76-68 (20-14, 21-23, 19-16, 16-15)

Körmend: Perry 15/3, Channels 15/3, Ferencz 18/12, Dickerson-, Hujdurovic 4. Csere: Lakosa 6, Katura 8/6, Farkas 4/3, Tóth N. 5, Németh Á. 1.