08
Sep
2015
2015. szeptember 8.  |  22:46

A keddi játéknapon a B- és C-csoport találkozóival folytatódott a férfi Európa-bajnokság.

A zágrábi C-csoportban a grúzok továbbra is nyeretlenek maradtak, de a mai ellenfelük, a görögök ellen (68-79) ez nem is csoda, idáig a helléneké az egyik legkiegyensúlyozottabb csapat. A hazaiak kissé nehézkesen lendültek bele a macedónok ellen, de a 25. perctől fokozatosan elléptek és Dario Saric vezérletével magabiztosan nyertek (73-55). A hollandok jól tartották magukat a szlovének ellen, de hiába zárkóztak többször is fel, megfordítani az eredményt már nem sikerült (74-81).

A berlini csoportban a hazaiak nagy bajba sodorták magukat a törökök elleni félig-meddig ki-ki meccsen. Mintha a nagy tét az elején lebénította volna őket, hiszen nem kevesebb, mint 20 pontos hátrányt szedtek össze az első negyed végére. Innen már csak az eredmény után futottak, s bár jól hajráztak, Erdenék 5 pontot megőriztek az előnyükből (80-75). A szerbek továbbra is jó passzban, az izlandiak nem jelentettek gondot (93-64). A várva várt esti spanyol-olasz rangadó nem cáfolt rá a várakozásokra, legalábbis színvonalában, látványában semmiképpen. A végeredmény már kissé meglepőbb lehet, hiszen a spanyolok a vasárnapi fantasztikus játékuk után ma elfelejtettek védekezni, és ezt a fantasztikus dobóformát kifogó Belinelli (képünkön)-Gallinari páros vezetésével a taljánok ki is használták (105-98). Három NBA sztárjuk (Gallinari 29, Belinelli 27, Bargnani 18) összesen 74 pontot termelt, így hiába Gasol 34 pontja, mivel a pontszerzésben nem akadt társa, Rudy Fernandezék a harmadik meccsükön már a második fiaskójukat könyvelhették el.

Holnap már újra teljes nap következik, mind a 24 csapat a pályára lép.