Sep
2015
2015. szeptember 7.  |  22:29

Az A- és a D-csoport küzdelmeivel folytatódott az EB, a másik két csoport pihenőnapot kapott.

A francia csoportban a hazaiak nagy csatában verték a lengyeleket (69-66), és továbbra is száz százalékosak. A másik két párosítás is hasonlóan szorosan alakult, de itt a kevésbé esélyes csapatok kerekedtek felül. Különösen meglepő az oroszok harmadik veresége, ezúttal a finnek ellen (79-81). Koponen kosara döntött a végén, de a bosnyákok két vereség utáni feltámadása is érdekes, főleg, hogy az izraeliek eddig veretlenek voltak. Ma délután azonban hihetetlen izgalamak közepette, hosszabbítás után a bosnyákok örülhettek. A hős szerepét itt Kikanovic vállalta magára, méghozzá nem is egyszer. A rendes játékidő végén ő egyenlített, hosszabbításra mentve a meccset, majd az öt perces ráadás utolsó pillanataiban sem remegett meg a keze, győztes kosarával visszahozta csapata továbbjutási esélyeit (86-84).

Eközben Rigában a D-csoportban az ukránok már-már lehetetlen helyzetbe kerültek újabb vereségükkel. Ezúttal azok az eddig szintén nyeretlen észtek jelentettek túl nagy akadályt, akik 1993 óta nem nyertek meccset EB-n (71-78). A házigazdák a cseheket győzték le (72-65), a belgák pedig meglepetésre a litvánokat. Ez utóbbi mérkőzés is drámai végjátékot hozott, hiszen két perccel a vége előtt még hat ponttal vezettek a baltiak, de a belgák két hárompontossal egyenlítettek, a másodikat Jonas Valanciunas labdavesztését követően. Az utolsó támadás elvileg a litvánoké lehetett volna, de Kalnietis hatalmas bakit csinált, hiszen 7 másodperccel a rendes játékidő (6 másodperccel a támadóidő) lejárta előtt rádobott egy triplát és így egy fast break éppen belefért a belgáknak. Bár Van Rossom dobása kiperdült, de érkezett Matt Lojeski (képünkön) és a dudaszó pillanatában egy palánkos pöcizéssel lezárta a meccset. A bírók először időn túlinak itélték a kosarat, de a videóbíró (helyesen) a belgák javára itélt.

Kedden a B- és a C-csoport találkozóival folytatják.