U16 leány: Nem sikerült kijutni a világbajnokságra
LETTORSZÁG – MAGYARORSZÁG 71-68 (21-18, 19-27, 13-9, 18-14)
Matosinhos, 150 néző. Vezette: Herceg (horvát), Ambrosov (ukrán), Kucera (cseh)
LETTORSZÁG legjobb dobói: Septe 19, Gulbe 16/3, Klavina 15/9.
MAGYARORSZÁG: Boros 10, Gereben 5/3, Czukor 6, Mérész, Juhász 10/3. Cs: Foitl, LELIK 19/15, Soós 3, Pusztai 6, Barhács, Bernáth 7/6, Radócz 2. Szövetségi edző: Magyar Gergely

Az eredmény alakulása: 2. p.: 8-3, 6. p.: 15-11, 8. p.: 21-11, 12. p.: 25-21, 16. p.: 33-28, 18. p.: 37-33, 24. p.: 47-47, 28. p.: 51-50, 33. p.: 57-60, 37. p.: 67-65

Kipontozódott: Czukor 36. p.

Attól függetlenül, hogy egyik félnek sem sikerült az elődöntőt kiharcolnia nagy téttel bírt a mérkőzés. Az első öt helyezett kvalifikálhatja magát a jövő évi spanyolországi U17-es világbajnokságra. Mivel a spanyolok bejutottak az oroszok testén keresztül a négy közé, ezért a hatodik hely is vb-t ért.

Feladat adva volt, meg kell verni a letteket a jövő évi vb-szereplés érdekében.

Borzalmasan kezdődött a találkozó magyar szempontból Mara Mote triplájára Juhász Dorka hasonlóképp válaszolt, majd a lettek Marianna Klavina és Luize Septe pontjaival megléptek. A magyar csapat a negyed derekán kezdte összekapni magát, Czukor Dalmáék fel is jöttek négy pontra. Rövid ideig tartott a fellángolás, mert jöttek az újabb védekezési hibák és ismét tízzel vezettek Septéék.

A második negyed közepéig négy-öt ponttal a lettek vezettek. Aleksa Gulbe tarthatatlannak bizonyult, hol palánk alól, hol kívülről volt eredményes a lettek középjátékosa. Az ellenfél zónázott a magyar csapat pedig bevetette a nehéztüzérséget. Sorban hullottak a magyar hármasok, szám szerint hat ebben a negyedben az ellenfél kosarába. Lelik Réka négyszer, Gereben Lívia és Bernáth Réka egyszer-egyszer bizonyult eredményesnek a negyedben a triplavonalon kívülről. A nagyszünetre már ötpontos magyar előnnyel mentek a felek.

A harmadik negyedben sajnos már nem jöttek be a kinti dobások, palánk alá pedig nehezen vagy nem igen jutott a magyar csapat. A lettek jól szűkítették a területet saját palánkjuk alatt és jól is lepattanóztak, (Janeta Rozentale és Sabine Lipe 10-10, még Aleksa Gulbe 12 lepattanót szedett a meccs végéig).

Egypontos magyar előnnyel vártuk a negyedik negyedet.

A negyed közepén Lelik Réka újabb hármasával már hat pont is volt a mieink előnye (57-63), sajnos az ellenakcióból azonnal triplával válaszolt Marianna Klavina, majd Aleksa Gulbe hármasával már az ellenfél vezetett (67-65), a fáradó, egyre pontatlanabbul dobó magyar csapat ellen.

Bernáth Réka ugyan beszórt még egy triplát, az ellenfél azonban higgadtan értékesítette a végjátékban büntetői és megnyerte a találkozót, kiharcolva magának a vb-szereplést.

Nekünk pedig marad az a kellemetlen érzés, hogy öt győzelmet követően jött három vereség, előbb az Eb-elődöntő, majd a vb-indulás úszott el szoros meccseken.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kulcsjátékosok többségén látszódott a fáradtság és a kispadról sajnos ritkán érkezett használható pozitív segítség.

A magyar csapat holnap helyi idő szerint 13 órától Oroszország ellen játszik a hetedik helyért.