U16 leány: Az utolsó felkészülési meccsen is sima győzelem
MAGYARORSZÁG – SZLOVÉNIA 80-47 (26-8, 18-10, 16-15, 20-14)
Székesfehérvár, 50 néző. Vezette: Goda, Szőcs, Nagy V.
MAGYARORSZÁG: LELIK 12, CZUKOR 7, Gereben 6, Juhász 9, Soós 4. Cs: Barhács 5, BOROS 17, Bernáth, Foitl 4, Mérész 10, Radócz 6. Szövetségi edző: Magyar Gergely
SZLOVÉNIA Legjobb dobói: Prevodnik 10/3, Sofric 10.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-2,8. p.: 22-6, 13. p.: 32-8, 19. p.: 42-18, 24. p.: 47-25, 28. p.: 56-31, 35. p.: 72-38, 39. p.: 78-42

Szombat délután játszotta az Eb előtti utolsó felkészülési mérkőzését Magyar Gergely együttese. Akárcsak a pénteki találkozón szombaton is hasonlóan alakultak a dolgok a parketten. A meccs elején a magyar csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést és a Juhász Dorka-Boros Dorka-Gereben Lívia alkotta trió vezetésével szépen gyűltek is a pontok a hazai oldalon. Az ötödik percben már tíz pont a két együttes között.

A második negyed derekán Czukor Dalma duplájával már huszonnégy pont a magyar előny (34-8). Ezt követően jó negyedórán keresztül felpuhult a magyar csapat védekezése, a szlovénok több könnyű kosarat is szereztek a találkozó középső szakaszában. A mieink többször is gyors indításhoz segítették rossz passzok segítségével az ellenfelet.

Magyar Gergelynek sem tetszettek a pályán látottak, időt is kért a mienk edzője a huszonhetedik percben. Boros Dorkáék rendezték is a sorokat, ismét visszaállt a két csapat között a húsz pont feletti különbség. A Csata DSE játékosa elképesztően jó dobóformát mutatott a szombati találkozón, rendkívül lelkesen, jól játszva mezőnyből mind a hat dobását értékesítve lett a magyar csapat legjobbja.

A szlovénok lelkesen küzdöttek szombaton is, de legjobb játékosaikat nélkülözve (U18-as Eb-n szerepeltek Zala Friskovec és Aleksandra Kroselj) sima vereséget szenvedtek.

A szlovénok elleni két találkozóval a magyar csapat befejezte az Európa.bajnokságra való felkészülést és kedden repül Portugáliába.

A csütörtök délutáni edzésen bokasérülést szenvedő Pusztai Petrának mielőbbi gyógyulást kívánunk.

A találkozót összegezve kiemelendő Boros Dorka ragyogó játéka, dobóformája és küzdőszelleme. Csapattársa Lelik Réka is hasznosan játszott, ritmusváltásaival, betöréseivel összezavarta a szlovénok védekezését. A soproni Czukor Dalma mezőnyben kimagasló munkát végzett, 6 lepattanó, 5 szerzett labda és 5 gólpassz került a neve mellé.

Folytatás az Európa-bajnokságon jövő csütörtökön Lettország ellen, helyi idő szerint 14 órakor.