Vasas Akadémia - Szeged KE 78-63
16
2015
2015. május 16.  |  15:48
4-10-es szegedi vezetéssel indult az első elődöntő, a Vasas belealudt a meccs elejébe, a 9. percben pedig 10-16 volt a Szeged előnye. A 12. percben érte utol ellenfelét a Vasas, Mérész kosarával pedig a vezetést is átvették Eördögh Edit tanítványai (18-16). A mindkét oldalon hullámzó játékot hozó találkozón most a Vasas húzott el 6 ponttal (22-16). A félidei szünetre 34-30-as Vasas-vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A harmadik negyedben Pusztai és Bernáth révén gyorsan 10 pontra nőtt a Vasas előnye (40-30), a 27. percben pedig már 14-gyel is vezettek a fővárosiak. A negyed végére 58-48-ra zárkózott a rengeteg ziccert hibázó Szeged. A 33. percben Róth kipontozódott, a szegediek pedig 8 pontra feljöttek (63-55), ennél közelebb viszont nem jutottak, mert a Vasas egy 10-0 sorozatot vágott ki, Mérész és Bernáth volt eredményes (73-55).

Eördögh Edit: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű ez a mérkőzés, hiszen a Szeged nagyon jó szerkezetű, nálunk magasabb csapat. Szeretnék gratulálni a szegedi csapatnak, mert nehéz feladat elé állított bennünket, végig nyílt volt a találkozó. Voltak periódusok, mikor hajlandóak voltunk védekezni, ekkor kialakult egy 8-10 pontos különbség. Gratulálok a saját csapatomnak is, kiadott ma magából mindent. Nagyon várjuk a holnapi döntőt, reméljük, maradt még tartalék a csapatban.

Mészárosné Kovács Andrea: Egy félideig tartottuk magunkat, de belefáradtunk abba, hogy heten daráltuk végig a mérkőzést. Nem volt kiemelkedő teljesítmény, rengeteg olyan hiányosság jött elő, melyet egész évben pótolnunk kellett. Gratulálok az ellenfelünknek.