Spanyolországban járt a Leány U17-es válogatott
22
2014
2014. április 22.  |  14:42
Április 14-én kiváló körülmények között kezdte meg Héraklész heti felkészülését az U17-es leány válogatott. A Kecskeméten eltöltött három napban öt edzésen vett reszt a 15 játékos. Mindenki maximális koncentrációval dolgozott, tudván a Spanyolországban ránk váró torna, erősséget, jelentősegét.

Április 17-én érkeztünk Guadalajarába. Az edzések és a mérkőzések az impozáns 6000 nézőt befogadó Multifunkcionális Sportpalotában kerültek megrendezésre

Az első barátságos mérkőzésre nem sikerült akklimatizálódni az eddig tapasztaltaknál is gyorsabb lábmunkával és nagyobb sebességű spanyol csapat ellen. Gyengébb teljesítményünk talán betudható a reggel 3:30-as ébresztőnek és a 2x2 órás repülőútnak.

Spanyolország-Magyarország 66-39 (15-8, 20-7, 13-11, 18-13)

Magyarország: Kiss V. 7, Kuttor E. 7, Nagy D. 7, Dubei D. 3, Böröndy D. 3, Tóth T. 3, Horváth K. 2, Solymosi N. 2, Studer Á. 2, Weninger V. 2, Jankó F. 1, Aho N. -

A torna 18-an kezdődött. Horváth Krisztina már nem tudta vállalni a játékot a Vasas elleni kadet mérkőzésen szerzett sérülésének kiújulása miatt.

A spanyol válogatott ellen kezdett csapatunk. Öröm volt látni, hogy az előző naphoz képest már jelentősen javult lányaink teljesítménye.

A huszonharmadik percben még 1 ponttal vezetettünk, de a magas iram miatt már jelentkeztek a fáradtság jelei, nem tudtuk tartani ellenfelünk ritmusát. Az EB győztes kitűnő védekezéssel rengeteg eladott labdát kényszerített ki és ezt már nem tudtuk kompenzálni.

A harmincötödik percben 10 pontos spanyol vezetésnél még mindig kitartóan küzdöttek lányaink. Amikor azonban az egyértelműen támadóhibát vétett spanyol játékos helyett a magyar védő ellen ítélt a játékvezető, egyértelművé vált a mérkőzés kimenetele.

A húsz pontos vereség ellenére is jó mérkőzést játszott a két csapat és pozitív egyéni teljesítmények is mutatkoztak egy olyan mérkőzésen, ahol mind a tizenegy játékos lehetőséget kapott.

Spanyolország-Magyarország 66-46 (19-16, 13-13, 18-8, 16-9)

Magyarország: Weninger V. 10, Duberi D. 8, Kiss V. 6, Kuttor E. 6, Studer Á. 6, Aho N. 4, Nagy D. 3, Tóth T. 2, Solymosi N. 1, Jankó F.-, Böröndy D.-

A következő játéknapon a franciák ellen léptek pályára lányaink. A játékoskeretében jelentősen változó galloknak esélyt sem adva 28-5-ös első negyeddel állva hagytuk ellenfelünket. A két kivételes iramú spanyol mérkőzéshez alkalmazkodva a lányok dicséretes játékot mutattak és már az első negyedben eldöntötték a mérkőzést!

Magyarország – Franciaország 63-39 (28-5, 14-12, 11-12, 10-10)

Magyarország: Kiss V. 17, Dubei D. 12, Kuttor E. 8, Weninger V. 7, Studer Á, 5, Aho N. 4, Nagy D. 4, Solymosi N. 4, Böröndy D. 2, Jankó F. -, Tóth T. -

A torna utolsó napján a franciák huszonnyolc pontos vereséget szenvedtek a spanyol válogatottól. Spanyolország – Franciaország 73-45 (19-13, 16-12, 18-11, 20-9)

A Héraklész felkészülési időszakban már a nyári Világbajnokságot és Európa Bajnokságot szem előtt tartva dolgozott együtt a tehetséges játékos keret és a munkájukat segítő stáb. Köszönet a Szövetség támogatásért, mely lehetővé tette a szakmailag igen jól hasznosítható napokat.