Leány kadett: Az NKA, a Csata, a BEAC és a Vasas a négy között
10
2024
2024. május 10.  |  22:00

Az NKA Pécs/A jutott elsőként az elődöntőbe a kadettoknál

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es “A” döntő negyeddöntőjében az NKA Pécs/A 71-58-as sikert aratott az UNI Győr NKA/A ellen, így a pécsiek az elődöntőben, míg a győriek az 5-8. helyért folytathatják.

Izgalmasan kezdődött a mérkőzés, az első 10 perc után 13-11-re vezetett a Győr. A második negyedben továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok (18-21). A győriek még egy 5-0-val fordítottak (23-21), majd Kecsmárik vezetésével 7 pontos előnyre tettek szert (23-30). Ezt a kisebb különbséget sikerült tartania a pécsieknek, és a félidőben 31-39-es eredményt rögzíthettünk.

A nagyszünet után dőlt el igazán a mérkőzés kimenetele, hiszen Josepovits büntetői után 33-50 lett az állás. Rigó és Gálos vezetésével próbálta tartani magát a Győr, de a harmadik negyed végére 20 pontra hízott a differencia (40-60). Az utolsó játékrészben is Rigó Dorinát kell kiemelnünk, aki 10 perc alatt 12 pontot dobott, és már későn kezdett hajrázni az UNI Győr NKA/A, mert jól tartotta előnyét a Pécs, és 71-58-ra megnyerte a mérkőzést. Az NKA Pécs/A legjobbjai Josepovits Kinga (24 pont, 10 lepattanó) és Kecsmárik Olívia (24 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz) lettek, míg a győriektől Rigó Dorina 25 ponttal és 11 szerzett labdával dupla-duplát ért el.

UNI GYŐR NKA/A - NKA PÉCS/A 58-71 (13-11, 18-28, 9-21, 18-11)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - negyeddöntő
Szekszárd Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Gruber Nikolett Lilla, Marton Péter, Novák Bence

UNI Győr NKA/A: Pálosi 7/3, Rigó 25/3, Gálos 14/6, Bélafalvi-, Lép 10. Csere: Takács 1, Németh 1, Smuk-, Fodróczi-.

NKA Pécs/A: Josepovits 24, Kecsmárik 24/6, Puskás 6, Kovács 8, Gerber 4/3. Csere: Ikládi-, Reigl-, Tálosi-, Novreczky-, Babovic 5.

A Csata DSE is elődöntős a kadettoknál

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es “A” döntő negyeddöntőjében a Csata DSE 78-55-ös sikert aratott a TARR KSC Szekszárd ellen, így a fővárosiak az elődöntőben, míg a szekszárdiak az 5-8. helyért folytathatják.

Jól kezdte a találkozót a Csata DSE, 12-4-el indítottak. Jókor kért időt Harsányi Mária, hiszen 17-13-ra zárkózott a Szekszárd. A negyed végén egy 8-0-s futással ismét ellépett ellenfelétől a Csata, 25-13-ra vezettek. A második etap elején ez a 10 pont körüli differencia állandósult (28-18). A félidőre ismét kinyílt az olló, 42-26-os eredményt rögzíthettünk.

A nagyszünet után pontatlanul folytatódott a játék, több kimaradt helyzet és eladott labda volt. A Csata nem tudta tovább növelni az előnyét, mint 15 pont, és a Szekszárd sem tudott sokat faragni a hátrányán. Egy pontszegény negyedet követően 53-40 volt az állás. Az utolsó játékrészben akadozott a Csata játéka, ezt azonban nem tudta kihasználni a Szekszárd, hiába játszott jól Hencsik (63-49). Biczó vette hátára a Csata DSE-t, és 73-53-nál nőtt 20 pontra a különbség. Az utolsó percekben már nem volt meglepetés, 78-55-as végeredmény született. A Csata legjobbja a 16 pontos Zakor Izabella lett, a TARR KSC Szekszárd csapatából pedig Hencsik Adrienn 23 ponttal volt a legeredményesebb.

CSATA DSE/A - TARR KSC SZEKSZÁRD 78-55 (25-13, 17-13, 11-14, 25-15)

Játékvezetők: Drenyovszki Dániel, Szecsődi Richárd Attila, Kovács Karina Erzsébet

Csata DSE: Toman 11/9, Zakor 16, Vörös 6, Halasy 8/3, Biczó 15. Csere: Hegedűs-, Végh 2, Závodszky 5/3, Pócs 2, Mara 10, Molnár-, Bernei 3.

TARR KSC Szekszárd: Hencsik 23/6, Pomsár 12, Csapó 4, Rácz-, Nyári 4. Csere: Kófiás-, Schiefer-, Varga-, Szabó 4, Kollár 6/6, Horváth-, Ogunson 2.

Hosszabbításos csata után elődöntős a BEAC a kadetteknél

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság harmadik negyeddöntőjében a BEAC-Újbuda KA drámai hosszabbításos csatában 71-70-re múlta felül a DVTK Akadémia gárdáját.

Fordulatos negyeddel indult a találkozó. A BEAC 6-2-vel kezdett, melyre 13-0-val válaszolt a DVTK. 10 perc után 19-10 állt az eredményjelzőn. A második etap elején 24-13-nál már a 10 egységet is átlépte a differencia. A BEAC azonban megfogta a meccset és 14-0-val a félidő hajrájára nem csak szépített, de a vezetést is átvette. 27-24-es fővárosi előnynél a nagyszünet utolsó perce még egy fordulatot tartogatott. A DVTK-tól egy tripla és egy dupla is célt ért, amivel 29-27-nél mégis náluk volt az előny a hosszabb pihenőhöz érkezve.

A harmadik negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Sokáig 2-3 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Végül 38-38 után a DVTK 43-39-es előnyre tett szert a játékrész hajrájában. Ezzel a lendülettel a negyedik szakaszban is sokáig a diósgyőriek domináltak. A rendes játékidő utolsó négy percébe fordulva már 54-46-ra mentek. Kedvezőben pozícióban volt a DVTK, de 54-49 után egy technikai a kispadnak és két-három elrontott támadás gyors fordulatot hozott. Az utolsó percben 59-58-ra a BEAC vezetett.

Végül nem született döntés a rendes játékidőben, 61-61-ről jött a ráadás. Ennek elején 67-63-ra újra elszakadt a DVTK, sőt még 70-67-nél is három ponttal mentek a diósgyőriek. A BEAC azonban nem adta fel és végül Gréts Zoé az utolsó percben megszerezte a győzelmet csapatának.

DVTK AKADÉMIA/A - BEAC-ÚJBUDA KA/A 70-71 (19-10, 10-17, 14-12, 18-22, 9-10)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Szőts Dávid István, Magyari Viktor, Kiss Márton Balázs

DVTK Akadémia/A: Ocsenás 18/3, Nezáczki 4, Váraljai 10, Berzy, Fárbás 14. Csere: Völgyi 4, Szőke, Krucsay, Drótos 3, Oross, Mogyoródi 11/9.

BEAC-Újbuda KA/A: Horváth 10, Barna 10/3, Gréts 12, Bugovics 11/6, Dinnyés 10. Csere: Tatai 5/3, Balogh 4, Andrási 9, Rácz.

A Vasas Akadémiával lett teljes a legjobb négy mezőnye a kadett döntőben

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság negyedik negyeddöntőjében a Vasas Akadémia 65-55-re legyőzte a Darazsak Sportakadémiát.

A Vasas a mérkőzés elején 6-2-es előnyre tett szert, de ezt követően 11-3-as futással 13-9-re fordított a Sopron. Az első negyed hajrája viszont ismét a Vasasnak sikerült jobban, így 10 perc után 13-13 állt az eredményjelzőn. Ezzel a lendülettel a második etap elején 18-13-ra szakadt el a fővárosi gárda. Ez összességében 12-0-s futás volt. A hullámzó találkozón 20-18-nál visszavette a vezetést a Sopron, mely a félidőig már 14 eladott labdánál járt. Ezt kihasználva viszont a félidő hajrája a Vasasé lett és így 25-22-es előnyből fordultak a nagyszünetre.

A harmadik negyed elején sem változott a játék képe és 29-22-re megugrott a Vasas. Ez egy újabb 11-2-es széria volt. A folytatásban azonban ismét a Sopron került fölénybe és 35-31-re fordított. A megszerzett előnyét a negyed végéig is megőrizte, az utolsó 10 perc 41-38-ról indult. Itt hét percen át nem találtak be a Darazsak, amit könyörtelenül megbüntetett a Vasas. Ez idő alatt 52-41-re léptek el 14-0-val. Innentől jellemzően 10 egység környékén mozgott a különbség.

A Vasas Akadémia 65-55-es sikert aratott és készülhet a BEAC Újbuda elleni elődöntőre.

DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A - VASAS AKADÉMIA/A 55-65 (13-13, 9-12, 19-13, 14-27)

Csák Máté Károly, Nyíri Péter Patrik, Kutrik Andrea

Darazsak Sportakadémia/A : Varga 8/6, Csaplár-Nagy 8, Lengyel 5/3, Kovács 7, Horváth H. 10/6. Csere: Horváth I. 3/3, Szlávik 8/3, Cs. Molnár, Ábrahám 4, Fekete 2, Pintér.

Vasas Akadémia/A : Dévai 7/3, Galavits 2, Mayr 21, Bori 5, Kárpáthegyi 4. Csere: Tóth 6, Pácza 2, Marton 3, Csercsa 15/3.