Kiváló Kölykök Kupája: Túl a harmadik fordulón
29
2023
2023. december 29.  |  11:00

A harmadik fordulót játszották a csapatok december 17-én a versenysorozatban Szolnokon és Jászberényben. Egyre inkább tisztul a kép, kiknek van esélyük a felső- és az alsóházba kerülni. Az eddig látottak alapján kiemelkedik a MAFC gárdája, mögöttük már sűrűbb a mezőny, rajtuk kívül négy együttes pályázik még a három, négyes döntőt jelentő helyek egyikére. Ez a forduló ugyan kicsit izgalmakban kevesebbet hozott, de így is láttunk több színvonalas összecsapást, kiemelkedett a Szolnoki Sportcentrum - MAFC és a Dávid Kornél KA - Vásárhelyi Kosársuli rangadók.

A harmadik forduló eredményei:

Szolnoki Sportcentrum – MAC  54-84 (14-17, 15-32, 7-20, 18-15)

Andó Levente (Szolnoki Sportcentrum): „Rangadóhoz méltó első negyedet láthattunk, melyben ellenfelünk mellett a mi saját játékunk is érvényesülni tudott. Sajnos a második negyedben leblokkoltunk, nem igazán tudtuk felvenni budapesti ellenfelünk nagyon gyors ritmusát. A második félidőben bár voltak biztató perceink, a végeredményt ez nem befolyásolta. Természetesen minden mérkőzést szeretnénk megnyerni, de nem szabad elfelejteni, hogy ebben a korosztályban a fejlődést kell előtérbe helyeznünk. A mérkőzés maximálisan megfelelő volt erre a célra, hiszen ilyen erős csapatokkal jelenleg nem tudunk játszani, csak a Kiváló Kölykök Kupájában. Meg kell szoknunk az ilyen ritmusú mérkőzéseket is, mert valljuk be, ezen a téren elég rutintalanok vagyunk még. Gratulálunk a MAFC csapatának, megérdemelten győztek!”

Nagy-Horváth Szilvia (MAFC): „A mérkőzések előtt három fő célt tűztünk ki célnak, amiket sok esetben sikerült teljesíteni, de voltak a mérkőzésnek olyan szakaszai, amikor nem tudtunk a megfelelő sebességen játszani. Mindenképpen javítani kell a mérkőzések kezdésén, mérkőzések óta nem tudunk jó ritmusban kezdeni, és percek telnek el, mire arra a sebességre és agresszivitásra kapcsolunk, ami igazából a mi karakterünk. Támadásban sok szép akciót mutatunk be jó egyéni megmozdulásokból és a helyzeteink kihasználása is javult az előző mérkőzésekhez képest. Azonban sok volt a ki nem kényszerített hiba, ami szintén a következő időszak feladata, hogy ezeket minél inkább csökkentsük. Védekezésben nyomás alatt tudtuk tartani ellenfelünket és a lepattanókat is uraltuk.”

MAFC – Nyíregyházi Sportcentrum  90-31 (20-8, 26-13, 22-6, 22-4)

Nyíregyházi Sportcentrum – Szolnoki Sportcentrum  47-68 (11-13, 9-22, 12-17, 15-16)

Vásárhelyi Kosársuli – Cívis KK Debrecen  43-68 (9-17, 18-17, 4-18, 12-16)

Cívis KK Debrecen – Dávid Kornél KA  91-48 (24-10, 24-19, 19-12, 24-7)

Dávid Kornél KA – Vásárhelyi Kosársuli  59-62 (9-17, 23-18, 17-17, 10-10)

Maár Benedek (Dávid Kornél KA): „A vásárhelyiek ellen egy hozzánk hasonló tudású csapattal játszottunk. A gyengébb kezdés után sikerült agresszívebben, gyorsabban játszanunk, ennek köszönhetően visszajöttünk a mérkőzésbe. Kulcspillanatokban túl sokat hibáztunk, emiatt fordítani nem sikerült, de ennek ellenére elégedett vagyok a gyerekekkel, hosszú távon hasznosak az ilyen vereségek, sokat tudunk belőle tanulni. Gratulálunk a Vásárhelynek, megérdemelten győztek egy férfias mérkőzésen.”

Czibere Zoltán (Vásárhelyi Kosársuli): „Nagyon jól kezdtük a mérkőzést és korán tíz pont körüli előnyt tudtunk szerezni. A második negyedben Fejes kiválása a kelleténél jobban megzavarta a csapatot és engedtük felzárkózni a fehérvári együttest. A második játékrészben nagyon sok hibával játszottunk ismét. Viszont hatalmas akarattal és némi szerencsével sikerült megszereznünk a győzelmet! Gratulálok a csapatomnak, mert hatalmasat küzdött ezért a sikerért.”

Szedeák – NYÍKSE  51-73 (16-24, 15-13, 11-20, 9-16)

Lehel Kosársuli – Szedeák  41-70 (13-20, 15-19, 8-15, 5-16)

NYÍKSE – Lehel Kosársuli  68-49 (19-9, 25-16, 12-16, 12-8)