Leány junior döntő: Vasas-Sopron finálét rendeznek
30
2014
2014. március 30.  |  11:39
A junior leány bajnokság Pécsett zajló nyolcas döntőjében az elődöntőhöz érkeztek a küzdelmek. Az egyiken az ősi rivális Pécs és a Sopron csapott össze, és a két csapat közös múltjához méltóan izgalmasra is sikerült a találkozó.

Szoros kezdés után a harmadik negyed végére a házigazdák szereztek némi előnyt, ám ezt az öt pontot a Sopron ledolgozta az utolsó negyedben és megfordította a meccset: végül 80-74-re győzött. A döntőben a Vasas lesz az ellenfele, amely a maga elődöntőjében, jóval simább mérkőzésen 89-66-ra megverte a Győrt.

A 5-8. között a Szekszárd 61-56-ra nyert a Csata ellen, amelyben nagy szerepe volt a 31 pontot szerző Studer Ágnesnek. A másik meccsen az MTK nagy csatában 69-55-re győzött az NyFSE-vel szemben.