Női Amatőr NB I: Remek hete volt a Kiss Lenke KA csapatának
11
2024
2024. március 11.  |  18:00

Érvényesült a papírforma múlt héten a Női Amatőr NB I mérkőzésein. A piros csoportban győzött az élen álló DKKA, DVTK U23, Sportdarázs trió, a fehérben a ZTE rangadót nyert az Ajka ellen, a zöldben pedig két nap alatt kétszer is nyert a Kiss Lenke KA együttese, s a két siker közül az első, a TFSE-MTK fiataljainak otthonában elért diadal az igazán értékes.

Piros csoport:

MTK-TFSE - Sportdarázs-SMAFC 59-66

A két középső negyedben nyújtott pontosabb, hatékonyabb játékának, továbbá elsősorban Völgyi L. (18/12 p., 5 lep., 4 ea., 7 gp.), D. Zaja (12 p., 8 lep., 3-3 bl. és ea.) és Janzsó A. (10 p., 4 lep., 3 gp.) kosarainak köszönhetően győzött a soproni együttes a dr Gróf A. (15/9 p., 6 lep., 3 ea.)-Vígh B. (12/6 p., 5 lep., 3 gp.) kettős vezette MTK-TF otthonában.

NKA Universitas Pécs II - Törekvés SE 80-47

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Darázsi D. (24/6 p., 4-4 lep. és szl.) személyében a vendég fővárosiaktól, a Törekvésből más  nem jutott 5 pont fölé, így a hazaiak Josepovits K. (18 p., 7 lep., 2 bl.), a hibátlanul dobó Varga N. (14/12 p. - 1/1 du., 4/4 tr. -, 6 lep.) és Halmágyi K. (12 p., 9 lep.) vezérletével minden negyedet megnyerve biztosan győztek.

Mecsek PVSK U23 - BEAC Újbuda 30-94

Végig nagy fölényben játszva aratott elsősorban Juhász A. (20 p., 12 lep., 9 szl., 3 gp.), Katona B. (15 p., 3 lep.) és Bálint P. (12 p., 3 lep.) pontjai révén magabiztos győzelmet a BEAC. A hazai együttes legjobb dobója Réger A. (7/3 p. - 9 mk. - 3 ea.) volt.

DVTK U23 - MAFC 68-59

Bár a mezőny legeredményesebb játékosát a jól küzdő vendég fővárosi együttes "adta" Aradi Zs. (23 p., 6 lep., 5 szl., 4-4 gp. és ea.) személyében, a MAFC-ból rajta kívül más nem ért el kétszámjegyű pontot, így a hazaiak Oláh F. (21/9 p., 4 lep., 6 szl., 7-7 ea. és gp.), Fárbás E. (21/6 p., 10 lep.) és Poczkondi Zs. (17/9 p., 4-4 lep. és gp.) ponterős játékával megnyerték a találkozót.

Dávid Kornél KA - Vasas Akadémia II 77-58

A nyitó negyedet 2 ponttal még "elvitte" az elsősorban Salamon Zs. (11 p., 4 lep.) és Gelei K. (10 p., 6 lep., 3 ea.) eredményességére építő vendég Vasas, de a folytatásban, elsősorban a páros szakaszokban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Laufer G. (22/9 p., 10 lep., Frindt N. (20/6 p., 9 lep.) és Dávid M. (12 p., 8 lep.) kosarainak köszönhetően átvette az irányítást, és végül biztos, közel 20 pontos győzelmet aratott a DKKA.

Fehér csoport:

SzPA HSE - Nyíregyházi Kosársuli 56-66

A nyitó és a záró szakaszban hatékonyabban, pontosabban játszva győzte le főként Dobó L. (21/3 p., 15 lep., 3 ea, 4 gp.), M. Vukicsevics (14 p. - 15 mk. ) és Arad E. (11/3 p., 6 gp.)  eredményességére építve a Nyíregyháza a leginkább Balsay A. (12 p., 6 lep.) és Kiss-Balsay R. 11 p. - 14 mk. - 15 lep., 4 ea.) pontjaiban bízó SzPA együttesét.

ZTE NKK - Ajka 84-73

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékának, továbbá Kovács G. (22/12 p., 4 lep., 12 gp.), Jurkó N. (20/3 p., 7 lep.), Szórád A. (12/6 p., 3-3 lep. és szl.), Ács A. (10/3 p., 4 lep.) és Óházy J. (10 p., 4 lep., 3 szl.) kosarainak köszönhetően győzte le a ZTE a leginkább a hibátlanul dobó Tóth T. (26 p. - 11/11 du., 4/4 bü. - 8 lep.), továbbá Varga A. (12/3 p., 5 gp.) és Mátyás E. (10 p., 7 lep.) pontjaiban bízó Ajkát.

DEAC - SzPA HSE 46-62

A két középső negyedben hatékonyan védekezve és jobban, pontosabban játszva győzte le a Kiss-Balsay R. (16 p., 11 lep., 3 ea.)- Ecker V. (12 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.)-Opitz K. (10/3 p. - 12 mk. -, 8 lep., 3-3 ea. és gp.) trió vezetésével az SzPA a DEAC együttesét. Hazai részről egyedül Holinka-Miklós H. (10/6 p., 5 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Zsíros Akadémia Kőbánya  - UNI Győr SzESE 75-61

A 23-8-ra megnyert nyitó negyedre, továbbá nagyrészt Fodor L. (18/3 p., 10 lep., 5 szl., 3 gp.), Tatár H. (14/3 p., 3 lep., 4 ea.), Pásztor A. (14 p., 6-6 lep. és gp., 4 ea.) és Gallyas A. (12/6 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.) eredményességére építve győzte le a Zsíros Akadémia a L. Molnárová (28/6 p., 5 lep., 4 ea.) és Bánszegi B. (17/3 p., 11 lep.) ponterősségében bízó győri együttest.

Zöld csoport:

Kanizsai Vadmacskák - Tarr KSC Szekszárd 76-59

Három negyedet megnyerve, a záró szakaszt pedig döntetlenre adva győzte le Szilágyi L. (31 p., 10 lep., 4 szl.), Kiss S. (19 p., 5 lep., 4 ea., 6 gp., 2 bl.) és Németh L. (18 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea., 8 gp.) ponterős játékával a Nagykanizsa az elsősorban Baka N. (12/12 P., 5 ea.) és Rácz N. (12/3 p.) eredményességére építő szekszárdi fiatalokat.

Szolnoki MÁV SE - PINKK Pécs 64-75

A szünetig szerzett 17 pontos előnyére, valamint  Zsilinszki L. (22 p., 8 lep., 3 szl., 4-4 gp. és ea.), Bátai E. (19 p., 12 lep., 3 szl.) és Asztalos F. (14 p., 4-4 lep. és szl., 6 ea.) kosaraira alapozva győzte le a PINKK a veresége mértékén a záró szakaszban Nemeskéri-Kutlán N. (15/3 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea,) és Márki L. (12/3 p. - 16 mk. -, 4 lep., 3 szl., 7 ea.) révén "kozmetikázó" szolnokiakat.

TFSE-MTK U23 - Kiss Lenke KA 61-72

Az első 3 negyedben elsősorban Keszte S. (26 p., 8 lep.) és Básti G. (11/3 p., 6 lep., 3 gp.) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott a KLKA  a záró szakaszban Takács E. (19/3 p., 6 gp.) és Dömötör P. (10/6 p. - 13 mk. - 3 gp.) eredményességére építve átmenetileg 10 ponton belülre is kerülő TF-MTK fiatalok otthonában.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KA 56-102

Két nap alatt második mérkőzését nyerte meg a KLKA együttese, amely Szolnokon a két középső szakaszban nyújtott lehengerlő játékának, valamint jórészt  Keszte S. (31 p., 16 lep., 6 ea., 2 bl.), Szabó E. (14/3 p., 6-6 lep., szl. és gp.), Ozsvárt K. (14/3 p. - 17 mk. - 4-4 lep. és ea., 9 szl., 6 gp.), Básti G. (11/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 szl.) és Nagy Zs. (11 p., 5 lep.) kosarainak köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Márki L. (15/12 p., 6 lep., 7 ea., 3 gp.) és Cseh M. (15 p., 14 lep., 3 ea.) eredményességére építő vasutas lányok ellen.

Kecskeméti KC - TFSE-MTK U23 58-71

A 19-10-re megnyert nyitó negyedre, továbbá Kelemen BaB. (24 p., 11 lep., 3 szl., 5 ea.), Takács E. (19/9 p., 9 lep., 4 ea.) és Galli Hirling B. (11 p., 13 lep., 3 gp., 2 bl.) találataira támaszkodva nyertek a TF-MTK fiataljai a Bagi E. (17/9 p.)-Nagy Zs. (14/3 p., 3 szl.) kettős vezette kecskemétiek otthonában.

PINKK Pécs - ELTE Fortis 67-55

A szünetig szerzett 10 pontos vezetésére, továbbá Zsilinszki L. (21/3 p., 8 lep., 4 gp.), Borbás P. (19/6 p., 8 lep.) és Bátai E. (12 p., 8 lep., 5 szl., 4 ea.) kosaraira alapozva győzte le a PINKK a Benke A. (12/6 p., 3 ea.)-Bogdán R. (12 p. - 20 mk. -, 6 lep., 3-3 ea. és gp.)-Kiss A. (10/6 p. - 11 mk., 3 lep.)-Nagyi T. (10/3 p. - 11 mk. - 8 lep., 3 ea.) kvartett vezette ELTE-Fortis együttesét.