Második meccsét is megnyerte a BL-ben a Falco
17
2024
2024. október 17.  |  08:15
Clark labdaszerzése után Tiby szerezte meg a mérkőzés első pontjait, sőt Váradi ziccere után zsákolt is a Falco légiósa, Cheatham hármasa után pedig további 4 pontot szerzett sorozatban, így az olasz csapatnak nagyon hamar időt kellett kérnie (10-3) - írta a bb1.hu. Faye zsákolásával és Grant triplájával zárkózott a Reggiana, Smith csent el egy labdát és egy könnyű ziccerrel egalizált.

A Falco támadójátéka teljesen stagnált az ezt követő időszakban, végül aztán 6 rontott dobás és egy eladott labda után Perl törte meg. Szerencsére a védekezés viszont működött, így az olaszok is megálltak a korábbi 7-0-s futás után. Perl egy tempót is bedobott, Chillo kintről volt pontos, Diggs révén viszont erre azonnal jött a szombathelyi válasz, a negyed így négy pontos Falco-előnnyel ért véget. 17-13

Perl és Gombauld ketteseivel folytatódott a játék, majd a vendégek légiósa újra túljárt a Falco védelmének eszén. Winston használt ki egy eladott labdát könnyedén, Váradi passzából Keller zsákolt egyet, Winston viszont egy gyorsindítást is befejezett (21-21). Gombauld labdaszerzését követően átvette a vezetést az olasz csapat, Milos Konakov pedig azonnal időt kért. A játékmegszakítás után Bognár és Popovic kosaraival vette vissza a vezetést a Szombathely, sőt Diggs is megtalálta a magyar magasembert egy jó labdával, így ezúttal a Reggiana kért időt (27-23).

Bognár a plusz egyet is mellé tette, két újabb pontja után pedig Smith zárta le a hazai futást. Popovic duplája után Faye csak egy büntetőt dobott be, Smith hozta fel négy pontra a vendégeket. Faye csökkentette ezt kettőre, a Falco időt kért, Popovic zsákolt, Vitali a büntetőit dobta be. 34-32

Barford triplájával hosszú idő után újra az olaszok vezettek, szerencsére nem sokáig, Perl mutatott be egy 2+1-es akciót. Faye kettesére egy Clark tripla volt a hazai válasz, majd a vendégek légiósa megint betalált, de Perl ismét előlépett. Popovic horgát követően Winston dobott be két büntetőt, Grant és Perl váltott kosarat, Barford hármasával megint döntetlenre álltak a felek. Clark tett vissza egy támadólepattanót, Faye és Tiby szerzett két pontot, Keller ziccere után Cheatham vágott be egy triplát (52-51). Keller volt jókor jó helyen egy támadólepattanónál, Smith egy hármast süllyesztett el, de Diggs azonnal visszadobta a túloldalon. 57-54

Keller és Winston indította el a negyedik negyedet, Smith egy második esélyt váltott két pontra. Keller kettőből egy büntetőt dobott be, Winston is, Bognár három pontjával jutott némi levegőhöz a Falco. Faye tett vissza egy rontott dobást, Cheatham újabb triplájával már a vendégek álltak jobban (63-64). Faye csak a második büntetőjét tette a helyére, Popovic egalizált, amivel 5 perccel a vége előtt 65-65 volt az állás, a vendég csapat időt kért. Clark büntetőivel újra a magyar bajnoknál volt az előny, Winston kosara után a Szombathely időt kért.

Sorozatban három hazai pont után az olasz gárda is időt kért, az utolsó három percre érve három pontos differenciánál. Smith dobott be két büntetőt, Popovic zsákolt, a vendégek elrontották az egyenlítőnek szánt triplát, így az utolsó percben Perl Zoltán dobhatott két büntetőt az öt pontos vezetésért. A válogatott alapembere nem rontott, az olaszok azonnal kikértek egy időt. Barford csökkentette három pontra a különbséget, Perl viszont megint a legjobbkor állt a Falco élére, ezzel gyakorlatilag lezárva a lényegi kérdéseket! 78-71

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Pallacanestro Reggiana 78-71 (17-13, 17-19, 23-22, 21-17)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló.
Szombathely, Arena Savaria.
Játékvezetők: Luis Castillo (spanyol), Carsten Straube (német), Gintaras Maciulis (litván).

Szombathely: Pongó -, Váradi 2, Clark 9/3, Tiby 10, Popovic 12. Csere: Keller 9, Perl 20, Diggs 6/6, Bognár 10.

Reggiana: Barford 8/6, Winston 11, Gombauld 6, Grant 5/3, Cheatham 9/9. Csere: Gallo -, Faye 14, Smith 13/3, Uglietti -, Vitali 2, Chillo 3/3.

Hosszabbításban kapott ki a Szolnok a Limburgtól

Kevésen múlt a győzelem.

Aimaq zsákolása ugrasztotta rögtön a meccs elején talpra a magyar közönséget, Pemberton kosarára Jovanovic felelt, Jones a második büntetőjét dobta be. A Limburg játékosa mezőnyből javított, Aimaq bedobta a büntetőit is, Pemberton és Delalieux pedig egy-egy triplát (6-11). Az Olaj centere egy pontot a vonalon hagyott, egy ziccerrel tette ezt jóvá rögtön, Szubotics két pontjával utolérte ellenfelét a Szolnok, Pemberton zárta le az Olaj futását egy ziccerrel.

Jovanovics tette helyére a büntetőit, Szubotics fülelt le egy átadást, amit könnyű két pontra váltott. Pemberton egy büntetőt dobott be, betörése már a vezetést jelentette a Limburgnak, Lesuisse tett ehhez hozzá két pontot, Aimaq rángatta meg ismét a gyűrűt. Vanderhaegen és Lesuisse négy pontja zárta az első tíz percet. 17-22

Lewis kettesével folytatódott a játék, Jovanovic hármasával kiegyenlített a Szolnok. A hazaiak játékmestere két büntetőjét is értékesítette, Vanderhaegen betörése után Lukács vágott be egy hármast. Pemberton használta ki, hogy üresen maradt a palánk alatt, Jovanovic és Aimaq összjátéka hozott két pontot a szolnoki konyhára, majd Lukács lépett elő. Lesuisse dobott be két büntetőt, Jovanovic villanása után időt kért a Limburg (33-28).

Pallai fejezett be egy gyorsindítást, Lesuisse tempójára egy tripla formájában érkezett a válasz Jovanovictól. Hammonds is pontos volt kintről, majd Pallai és Abelshausen folytatta a hármasok sorát. Jovanovic labdaszerzéséből Szubotics fejezett be, Pemberton rakott hozzá két büntetővel a pontjaihoz, Krnjajski sem rontott a vonalról, a Limburg ismét időt kért. A félidő végéig nem változott a differencia, a Szolnok 6 ponttal állt jobban 20 perc után. 47-41

Giltay szerezte a második félidő első két pontját, Szubotics dobott be két büntetőt, Delalieux tempójára Aimaq válaszolt közelről. Pemberton sem rontott a vonalról, Szubotics viszont kintről talált be Jovanovic kiosztásából, majd az irányító maga fejezett be, a kettő között Lesuisse tempója ért célt (56-49). Pemberton kettese után megint jött egy extra hármas Jovanovictól, Lesuisse csinált egy 2+1-et, majd Jones is, ezzel két pontra jött fel a Limburg.

Delalieux egy pontot a vonalon hagyott, aztán viszont már hármasával átvette a vezetést a vendég csapat. Szubotics reagált erre gyorsan két ponttal, Abelshausen célzott tökéletesen távolról, de Krnjajski erre felelni tudott. A negyed két vendég ponttal ért véget, ami a különbséget is jelentette 30 perc után. 64-66

Lewis ziccere után Delalieux triplát vágott be, Oliver Vidin időt kért, Jones kettesére Rudner válaszolt. Delalieux mutatott be egy 2+1-et, Lewis dobott be egy tempót, aztán két büntetőt is, a Limburg pedig időt kért (72-74). Szubotics dobta be a büntetőit, Jovanovic középtávolról volt pontos, majd megint a magasember villant. Lesuisse zárta le a hazai futást, aztán megint betalált Pemberton és Szobutic kosaraival 80-80-ra módosult az állás.

Az utolsó két percben Pemberton betörésével szerezte meg a vezetést a Limburg, Krnjajski vágott be egy borzasztóan fontos triplát 1:38-cal a vége előtt. Lesuisse és Lewis váltott gyorsan kosarat, Delalieux egészen nehéz tempót dobott be Lukáccsal az arcában. Jones kapott technikait, Jovanovic a büntetővel egyenlített, a hátralévő időben azonban mindkét csapat hibázott, így jöhetett a hosszabbítás. 86-86

Delalieux kipontozódott, így a Szolnokhoz hasonlóan – aki Pallait vesztette el így – nekik is rövidebb lett a rotáció. Lukács egy büntetőt dobott be, Giltay könnyű ziccert tett fel, Jovanovic verte meg emberét az alapvonal felé. Pemberton bravúros tempót dobott be, aki aztán egy triplát is bedobott, Oliver Vidin időt kért (89-93). Szubotics egy büntetőt dobott be, Pemberton 3-ból egy büntetőt dobott be, Aimaq mutatott be egy 2+1-et, de jött a válasz Hammondstól egy tripla formájában, Vanderhaegen hármasa pedig lezárta a lényegi kérdéseket. 95-100

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Hubo Limburg United 95-100 (17-22, 30-19, 17-25, 22-20, 9-14) h.u.

FIBA Europe Cup, csoportkör, 2. forduló.
Szolnok, Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Arnau Padros (spanyol), Domen Krajnc (szlovén), Danilo Petkovic (szerb).

Szolnok: Jovanovic 27/9, Lewis 12, Pallai 5/3, Szubotics 19/3, Aimaq 16. Csere: Lukács 6/3, Rudner 2, Krnjajski 8/6.

Limburg: Raedschelders -, Delalieux 17/9, Jones 8, Hammonds 6/6, Pemberton 29/6. Csere: Lesuiesse 23, Giltay 4, Abelshausen 6/6, Vanderhaegen 7/3.

Forrás: bb1.hu
Fotó: Bálint Zsuzsa