FIBA Europe Cup: Sima vereséget szenvedett Franciaországban az Alba
16
2024
2024. október 16.  |  07:47
Feverier szerezte a hazaiak első öt pontját, Smith kosarával iratkozott fel az eredményjelzőre az Alba, Nunge fejezett be egy alley-oopot - írta a bb1.hu. Vojvoda gyorsindításból dobott be egy triplát, Zoriks válaszolt azonnal a sarokból és Konate is elsüllyesztett egy hármast (13-5). Smith kettesével és Nichols kinti dobásával zárkózott az Alba, Filipovity triplája már az egyenlítést jelentette. Nunge zsákolásával zárta le a francia csapat a 8-0-s futást, Nichols újabb hármasával a mérkőzés folyamán először a magyar csapat állt jobban (15-16). Pinckney maradt üresen egy leválás után, Gholston labdaszerzéséből Fevrier szerzett könnyű kettest, Nichols szerzett két újabb pontot. Smith és Feverier váltott kosarat, Nunge tett vissza egy támadólepattanót, Nichols és Smith két-két pontjával fordított a negyed végén az Alba. 23-24

Smith duplájára Gholston felelt, Kelly betörése után Thomas zsákolt, majd megint az ex-oroszlányi Gholston villant. Ba rángatta meg a gyűrűt egy szerzett labdát követően, Nichols tört be remekül, Gholston egy pontot a vonalon hagyott, Horne hármasával újra a magyar gárdánál volt az előny (32-33). Nichols floatere után érkezett a mérkőzés első időkérése a hazaiaktól, Zoriks vágott be egy trojkát, Fevrier verte meg emberét és tett fel egy ziccert, eztán Alejandro Zubillaga is magához hívta csapatát. Nichols már 17 pontnál járt újabb találatával, Diawara tett fel könnyű ziccert, aztán zsákolt is egyet, Fevrier hármasával 6 ponttal lépett el a Le Portel, az Alba megint időt kért (44-38). Vojvoda és Diawara váltott triplát, aztán Horne következett, a félidőt egy hazai büntető zárta le, 20 perc után a Le Portel 4 ponttal vezetett. 48-44

Horne duplájával folytatódott a játék, Fevrier faulttal együtt betalált, de a plusz egy kimaradt, így Vojvoda és Filipovity gyors öt ponttal fordítani tudott. Nunge fejezett be egy 2-2-t, Nichols tempója volt jó, Diawara kétszer egymás után szerzett második esélyből pontokat, a lepattanók leszedése a továbbiakban is gondot okoztak az Albának, így Alejandro Zubillaga időt kért. Konate egy pontot a vonalon hagyott, Nichols nem rontott, Diawara dudaszós hármast vágott be (60-55). Nunge fejezett be egy gyorsindítást, Nicholsra továbbra sem volt válasza a franciáknak, Fevrier ziccerezett. Zoriks triplájával már 10 pontra nőtt a differencia, ráadásul Horne-ra faultot is fújtak, a hazaiak játékosa pedig a büntetőt is a helyére tette (68-57). Vojvoda nagyon fontos 2+1-et mutatott be, de Diawara ezt egy hármassal annulálta, majd a magyar válogatott kettesére Meyniel felelt. Gholston bejátszását Ba váltotta két pontra, az Alba pedig 75-62-es hátrányban kért ismét időt, de a negyedben több pont már nem született. 75-62

Krivacevicet találta meg Nichols, Gholston szólt hozzá megint a mérkőzéshez, aztán egy könnyű ziccert is értékesített. Kelly célzott pontosan távolról, Gholston dobott be egy technikai miatt megítélt büntetőt, aztán újabb betörésével már 20 pont felett járt a különbség (85-64). Alejandro Zubillaga újabb időkéréssel próbálta felrázni csapatát, amely ritmusát vesztette a pálya mindkét oldalán, de a játék képe nem változott a folytatásban. A Le Portel nyert, így 1-1-el áll a csoportban, ahogy az Alba Fehérvár is. 104-73

ESSM Le Portel - Alba Fehérvár 104-73 (23-24, 25-20, 27-18, 29-11)

FIBA Europe Cup, csoportkör, 2. forduló.
Le Portel, Le Chaudron, Franciaország.
Játékvezetők: Zdenko Tomasovic (szlovák), Valerio Grigioni (olasz), Iyán González Gálvez (spanyol)

Le Portel: Konate 4/3, Zorkis 10/9, Fevrier 18/6, Diawara 16/9, Nunge 12. Csere: Pinckney 8, Ba 7, Gholston 14, Meyniel 5, Kelly 10/6.

Alba Fehérvár: Nichols 23/9, Vojvoda 18/6, Filipovity 8/6, Horne 10/6, Smith 10. Csere: Kass -, Krivacevic 2, Thomas 2.

Forrás: bb1.hu

Fotók: bb1.hu