NB I B: Futószalagon a meglepetések, tetőfokon az izgalmak
15
2024
2024. október 15.  |  09:00
A férfi másodosztály 3. fordulójában is volt érdekesség bőven. Ezúttal a hihetetlen hullámzások tarkította Óbuda - Megyeri Tigrisek találkozón volt hosszabbítás, amelynek végén a vendég fótiak örülhettek. A Salgótarján nagy meglepetésre Jászberényben a Vasas pedig a MAFC otthonában nyert simán. Hasonlóan tett a Kaposvár is Miskolcon, itt önmagában a sima somogyi siker nem, de annak mértéke lehet meglepő. Debrecenben viszont csupán egyetlen pont döntött a helyi fiatalok javára a Nyíregyháza elleni északkeleti rangadón, a BKG pedig bár a hajrában kicsit megnehezítette saját dolgát, de "legyűrte" a TF-BP együttesét. A zöld csoportban a Dunaharaszti szédületes negyedik negyedével "elkapta" az előző szezonban még a piros csoportban szereplő Budafokot, a Százhalombatta pedig az előző kiírás döntősének, a Tiszaújvárosnak izgalmas csatában elért legyőzésével bizonyította, hogy eddigi jó eredményei nem "kicsúszott" sikerek voltak. Megszerezte első győzelmét a Győr és az újonc PTE-PEAC, a Veszprém "tízen túl" félidei hátrányt ledolgozva múlta fölül a Hódmezővásárhely gárdáját, a Nagykőrös pedig biztosan nyert Békéscsabán

Piros csoport:

MEAFC Peka Bau - Kométa Kaposvári KK 75-128

A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet a Kaposvár, amelynek 7 játékosa is - D. Trammel (20/3 p., 4 lep., 6-6 szl. és ea., 3 gp.), Rosic U. (18/3 p., 7 lep., 5 gp.), Paár M. (18 p., 6 lep., 3 szl.), Markovic L. (16/9 p., 3 lep.), Kis R. (14/6 p., 3-3 lep. és gp.), Antalics D. (14 p., 9 lep.) és a mezőnyből hibátlanul dobó Pucz Z. (11/9 p.) - 10 pont fölé jutott. A miskolciak leginkább Meleg K. (17 p., 6 lep.), Velkey J. (11/9 p., 3 lep., 5 gp.), és Kozák M. (10 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) jóvoltából igazán jól csak a 2. negyedben kosárlabdáztak.

Óbudai Kaszások - Phoenix MT Fót 88-92

Az ellentétes félidőket hozó mérkőzés első 20 percében ahogy mondani szokás csak egy csapat volt a pályán, a Juhos L. (24/3 p., 10 lep., 5 ea.), Dancsecs A. (20/15 p., 5 lep.) és Buzás B. (16/9 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.) eredményességére építő fótiak a szünetig közel 30 pontos előnyt szereztek. A fordulás hatalmas fordulatot hozott, magára talált és fokozatosan csökkentette hátrányát Madár A. (31/18 p., 5 lep., 3 gp.)-Bagó M. (14 p., 3 lep.)-Lakosa Á. (12/3 p., 3 ea., 6 gp.) trió vezette Kaszások együttese, amely Madár hármasával hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadás a lendületben lévő hazai gárda két duplájával indult, majd Buzás és Juhos révén egy 9-0-s roham formájában a Phoenix "döntő csapást" mért a Kaszások gárdájára, és megnyerte ezt az érdekes, fordulatos találkozót.  Hiába voltak azonban lélektani előnyben a hazaiak, a "túlórára" megújult a Phoenix, és lehet, a tetemes hátrány ledolgozása sokat ki is vett a vendéglátókból, így végül fóti siker született.

Jászberényi KSE - Salgótarjáni KSE 55-84

A nyitó negyed hajrájáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a negyed végén egy 9-2-vel ellépett a Salgótarján. Ez, mint kiderült döntőnek bizonyult, hozsen a folytatásban már egyértelműen a vendég együttes akarata érvényesült, így hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosát Csaba Gy. (23 p., 8 lep., 3 ea.) a hazai együttesből, a jászságiaktól más nem is jutott 10 pont fölé, így a csapatként több lábon álló Sálgótarján Kazy B. (22/3 p.), A. Charlton (17/9 p., 6 lep.), Cserényi M. (12/12 p., 3 lep.) és Ormai B. (10 p., 6 lep., 3 gp.) vezérletével minden negyedet megnyerve váratlanul magabiztos, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

MAFC - Vasas Akadémia 69-88

Három negyedet megnyerve a záró etapot pedig döntetlenre adva aratott  Fekete V. (26/15 p., 5 lep., 3 gp.), Andrássy G. (12 p., 9 lep.), Takács D. (10 p., 5 lep., 9 gp.) és Pleesz Á. (10 p.) kosaraira alapozva meglepően sima, magabiztos győzelmet a Vasas a leginkább Bordács S. (14 p., 9 lep.), Katona B. (12/6 p., 4 gp.) és Pintér D. (11/3 p., 3 ea.) találataira támaszkodó MAFC otthonában.

DEAC U23 - Hübner Nyíregyháza BS 66-65

7-2-es "repülőrajttal" indított és a nyitó negyedben végig dominálva 10 perc alatt 12 pontos előnyt szerzett az északkeleti ütközetben a T. Locure (22/3 p., 6 lep.)-Bonifert B. (14/6 p., 8 lep., 5 ea.)-Nagy S. (13/6 p., 7 lep.)  trió vezette vendég Nyíregyháza. A folytatásban rendezték soraikat a debreceni fiatalok, akik szünetig szorossá tették a találkozót, 5 pontra felzárkóztak. Szünet után, ha úgy tetszik "lendületben maradtak" a hazaiak, akik a 3. negyed végére fordítottak és 3 pontos vezetésről várhatták a befejező 10 percet. A záró szakaszban úgy tűnt, ellenfele fölé kerekedik a Nyíregyháza, amely szűk 3 perccel a vége előtt 6 ponttal vezetett. Az elsősorban Kovács Á. ((14/6 p. - 18 mk. - 8 lep.), Hegedűs B. (11/3 p., 8 lep.) és Szentkuti Á. (11/3 p., 3 gp.) pontjaiban bízó debreceni fiatalok azonban nem adták föl, ellenfelük után eredtek, s végül Flasár Botond  kosarával a maguk javára fordították a találkozót.

BKG Príma Akadémia - TF-BP 92-81

Szünetig 11 pontos vezetést szerzett a Nagy Bo (31/6 p., 4 lep., 5 gp.), Winn II (15/3 p., 7 lep., 4 gp.) és Büki L. (14/12 p.) eredményességére, valamint Nagy Be. (8/3 p. - 10 mk.-, 3 lep., 5 szl., 12 gp.) mezőny- és szervező munkájára építő BKG, amely egészen a végjátékig tartotta 10 pont körüli előnyét. Az utolsó percre 4 pontra felzárkózott a Tichov D. (20/12 p., 4 ea., 3 gp.), a mezőnyből hibátlanul dobó Sebők A. (20/6 p - 6/6 du., 2/2 tr. -, 4 lep., 3 ea., 7 gp.), Tömösváry M. (15/3 p., 14 lep.), Baki S. (11/3 p. - 12 mk. - 9 lep., 4 gp.) és Heimann G. (10/3 p. - 12 mk. - 5 ea.) jóvoltából szívósan küzdő fővárosi együttes, ám a végjátékban 6-ból 5 büntetőt értékesítve a BKG nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Zöld csoport:

Agrofeed UNI Győr - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 99-94
Kosarakban gazdag, látványos, végig kiélezett szoros megyei rangadón a nagyrészt Füzi R. (23/3 p., 4 lep., 3 ea.), Rátvay B. (23 p., 9 lep., 3 gp.), Soós B. (20/12 p., 5 ea.., 9 gp.) pontjaiban bízó soproniak ellen Köcse B. (23/3 p., 8 lep.), Bakon Cs. (18/12 p., 3 lep., 6 gp.), Kámán K. (18/3 p., 4-4 lep. és gp.), Kámán B. (18/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) és Nagy T. (12/12 p.) vezérletével szerezte meg szezonbeli első győzelmét a győri legénység.

PTE-PEAC - Eszterházy SC 85-64

Leginkább Nagy K. (27/15 p., 3 lep.  Bánfi B. (10/6 p., 3 ea.) eredményességére építve az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását szerezte meg első győzelmét az újonc pécsi együttes. A záró etapot egyetlen ponttal megnyerő egrieket  a Botka B. (14/3 p., 3 lep., 4 ea.)-.Gaál B. (12/6 p.) kettős próbálta versenyben tartani.

Békéscsaba - Nagykőrösi KK 66-87

Három negyedet megnyerve egyet pedig döntetlenre adva nyert jórészt Mári G. (18/6 p., 12 lep.), Tóth B. (18/6 p., 3 gp.), Fehér P. (16 p - 17 mk. - 8 lep., 3 szl.), Csorvási M. (14-14 p. és lep.) és Tóth M. (11 p.) kosaraira alapozva biztosan a Nagykőrös a főként Kutrucz F. (20 p., 4 lep.), Vágvölgyi Á. (12/6 p., 8 lep., 4 gp.) és Balog G. (10/6 p., 3 gp.) találataira támaszkodó Békéscsaba otthonában.

Veszprémi KK - Vásárhelyi Kosársuli 83-75

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben Bősz R. (18/6 p., Bálint E. (16/9 p., 5 lep.), Borbáth Cs. (14/3 p., 5-5 lep. és gp., 6 ea.) és Utasi Zs. (10 p., 6 lep., 4 ea.) vezérletével 13 ponttal még a vendég vásárhelyiek vezettek. A 3. negyedben a Veszprém M. Dupree (24/9 p. - 27 mk. - 9 lep., 4 gp.), Krkljes V. (18/6 p., 7 lep.), Geiger B. (17/12 p., 3 lep., 4 szl.) és Tóth D. (12/12 p., 8 lep., 3 gp.) jóvoltából ledolgozta hátrányát. és a záró etapra lendületben maradva a maga javára fordította az összecsapást.

Dunaharaszti MTK - Budafok 86-82

A 29-11-re megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Lados E. (22/3 p., 3-3 lep. és gp., 8 ea.), Piukovics B. (20/9 p., 4 ea.), Varga B. (15 p., 22 lep., 5 gp., 2 bl.) és Varga D. (12/3 p., 4 lep.) kosarainak köszönhetően a vendégek megnyugtató, 14 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Ebben azonban fordított az ellenfelét rengeteg eladott labdába belehajszolva 25-5-ös 8 percet "repesztő" Dunaharaszti, amelyből végül nem kevesebb, mint 6 játékos -  Tóth K. (18/3 p., 5 szl., Pafféri P. (16/6 p., 5 lep., 3-3 szl, és ea., 4 gp.), a tripla-dupla közelében járó Bus I. (15 p., 12 lep., 3 szl. 4 ea., 8 gp.), a hibátlanul dobó Fekete B. (12/6 p. - 1/1 du., 2/2 tri., 4/4 bü.), valamint  Horváth N. (11/3 p., 7 lep.) és Simonics O. (10 p., 5 gp.) ért el kétszámjegyű pontot. A végjátékban még próbálta menteni a menthetőt a Budafok, és ebben azért az ekkor sok büntetőt hibázó hazai legység is a "segítségére volt", támadhatott az egyenlítésért a vendégcsapat, de nem élt a lehetőséggel, így hatalmas hajrával a Dunaharaszti nyerte a találkozót.

Százhalombattai KSE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 84-78

Érdekesnek ígérkezett a bajnokság meglepetés csapatának és az előző kiírás döntője vesztesének az összecsapása, és nem is okozott csalódást. A vendégek sokkal határozottabban, pontosabban kezdtek, s a 8. percben már 20-8-ra vezettek. Ekkor talált magára a Batta, amely a negyed végére 5 pontra csökkentette hátrányát, félidőben pedig csupán 1 volt a Phoenix előnye. A 2. félidő elején váltva vezettek a csapatok, majd a 3. negyed derekán egy 14-7-es részhajrával ismét megugrott a nagyrészt G. Murphy (22 p., 10 lep.), Bata O. (14/6 p., 4 lep., 3-3 szl. ea. és gp.), Lakatos M. (14/3 p.), Mester M. (13/3 p., 4-4 szl. és ea.), valamint Bán T. (12/9 p., 8 lep., 3 gp.) eredményességére építő borsodi brigád, de a szakasz végén 2 pontra feljöttek a vendéglátók. A 4. negyed elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szakasz derekához közeledve fordított a Százhalombatta. Váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a hajrában egy Mester(i) 5-0-lal - dupla majd tripla a borsodi csapat bedobójától -  4 ponttal ellépett a Phoenix, de az utolsó 2 percet parádésan, 12-2-vel "hozta le" a Csík R. (16/3 p., 3 lep., 4 gp.)-Farkas D. (12/9 p., 8 lep.)-dr. Pollák B. (11/3 p., 4-4 gp. és ea.)-Láncos K. (10 p., 3 lep.) kvartett vezette Batta, amely így "elkapta" az előző évad finalistáját.