Női amatőr: az izgalom színe: zöld
15
2024
2024. október 15.  |  10:00
Aránylag izgalommentes fordulón van túl a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság mezőnye, többnyire elég egyoldalú mérkőzéseket hozott a forduló. Érdekesség, hogy a piros csoportban a Csata a BEAC, a fehérben pedig a MAFC Szolnokon nyerte 33-8-ra az első negyedet - mind a két "repülőrajtot" vevő együttes biztosan győzött. Két igazán szoros mérkőzést játszottak a héten, mindkettőt a zöld csoportban: a PVSK-NKA Nagykanizsán 3, a Zsíros Akadémia otthonában az SzPA ellen 4 ponttal nyert. A fehér csoportban Szegeden is volt egy szorosabb meccs, a hazaiak küzdelmes találkozón a hajrában 8 ponttal verte a DEAC-ot

Piros csoport:

NKA Universitas Pécs II - DVTK 58-84

10-1-gyel indítottak a diósgyőri fiatalok, majd a szakasz derekán egy 12-0-lal fordítottak és a nyitó etapot 5 ponttal megnyerték a leginkább Josepovits K. (14 p., 7 lep., 3 szl., 5 ea., 2 bl.) és Kecsmárik O. (12/3 p., 4 ea.) eredményességére építő pécsiek. A kiegyenlített játékot hozó 2. etap után, szünetben 4 ponttal vezettek a hazaiak, ám a 2. félidő már egyértelműen az Oláh F. (20/6 p., 5 lep., 8 szl., 4-4 gp. és ea.)-Küllős K. (17/6 p., 8 lep., 5 ea.)-Frindt N. (12 p., 4 lep., 3 ea.)-Poczkodi Zs. (11/3 p., 4 lep.) kvartett vezette miskolci lányoké volt, akik végül biztosan győztek.

Vasas Akadémia II - Ajka 105-55

Az 1. félidőben nyomasztó fölényben játszva, minden negyedet  megnyerve győzte le elsősorban Kádár O. (25 p., 10 lep., 3 szl.), Felső G. (14 p., 5 lep.), Polyák E. (11/9 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.) és Kárpáthegyi L. (11/3 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea.) jóvoltából biztosan a Vasas a leginkább Tóth T. (16 p., 7 lep., 3-3 bl. és ea.) és Szabó E. (11/9 p.,4 ea.) pontjaiban bízó Ajka együttesét.

BKG Príma - MTK-TFSE 36-111

Az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva aratott Gábor L. (34/6 p., 11 lep., 5 szl., 4 ea.), Kókai P. (21/9 p., 4 gp.), Vígh B. (14 p., 6 lep., 4 szl., 5 gp.), dr. Gróf T. (12/6 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.) és Gróf J. (11/3 p., 13 lep., 2-2 bl. és szl., 3 gp.) kosaraira alapozva sima, nagy különbségű győzelmet az MTK-TF a BKG otthonában. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Kiss L. (9 p - 15 mk. - 11 lep.,3-3 bl. és szl., 6 ea., 4 gp.) volt.

ELTE-BEAC - Csata DSE 46-96

A szünetig szerzett csaknem 40 pontos előnyére, továbbá leginkább Szörényi L. (25/6 p., 8 szl., 4 lep., 3 gp.), Aradi Zs. (17 p., 3-3 lep., szl.és ea.) és A. Jordan (14 p., 12 lep.) kosaraira alapozva aratott sima, magabiztos győzelmet a Csata, a hazai együttesből egyedül Bálint P. (11 p., 4 lep., 3 gp.) jutott 10 pont fölé.

Fehér csoport:

Szegedi KE - DEAC 56-48

Küzdelmes mérkőzésen az első 3 negyedet szűken megnyerve a záró etap elejére 10 pont fölötti előnyt épített magának a Bende R. (15/6 p., 3-3 lep., szl, és ea.)-Földing A. (15 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.) kettős vezette hazai együttes. A befejező szakasz derekán azonban egy 10-1-gyel egy duplányira felzárkózott az elsősorban Szabó Z. (16 p., 8-8 lep. és szl., 6 ea.) és Cseh M. (12 p., 3 lep.) találataira támaszkodó  DEAC. A hajrára új erőre kaptak a szegediek, akik egy 6-0-lal eldöntötték a találkozót a maguk javára.

Szolnoki MÁV SE - MAFC 39-104

Minden negyedet megnyerve, az első 3 negyedben Tóth F. (26/3 p, 3-3 lep. és szl., Édes E. (17 p., 7 lep., 4 ea.), a tripla-duplával záró Jánosi V. (16 p., 12-12 lep. és gp., 4 ea.) és Kovács V. (15 p., 3 szl.) ponterős játékával nagy fölényben játszva nyert biztosan a MAFC a szolnokiak otthonában. A hazaiak két legeredményesebb játékosa Csényi Z. (8/6 p., 3 lep., 5 szl.) és Kerekes I. (8 p. - 11 mk., 3 szl., 7 ea.) volt.

TFSE-MTK - Zsiráfok Kosársuli 81-62

A 27-15-re megnyert 2. negyedre, továbbá nagyrészt Kelemen A. (28 p., 6 lep., 8 szl, 3 gp.), Babay-Bognár K. (14/6 p., 4-4 lep. és gp.) és Mezei D. (12/6 p., 8 lep., 3 szl., 6 gp.) kosaraira alapozva győzték le a TF-MTK fiataljai a nagyrészt Farkasinszki O. (21/3 p., 10 lep., 7 gp.), Karakó D. (18 p., 9 lep., 6 ea., 8 gp., 2 bl.) és Simon H. (12 p. - 13 mk. - 4 lep., 5 ea.) találataira támaszkodó Zsiráfok Kosársul együttese ellen

Zöld csoport:

Kanizsai Vadmacskák - PVSK-NKA 56-59

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett 12 pontos előnyéből hármat megtartva nyerték meg elsősorban Csiki H. (15 p., 6 lep., 9 szl., 8 ea.) és Pirisi E. (11 p., 3 lep., 4 ea,) jóvoltából a küzdelmes mérkőzést a pécsiek úgy, hogy  mind a 11 pályára lépő játékosuk szerzett pontot. A Kiss E. (22 p., 9 lep., 5 szl., 4 ea.) -Szilágyi L. (13 p. - 15 mk., 12 lep., 8 ea., 2 bl.)-Klinger E. (10 p., 5 lep., 4 a.) trió vezette Nagykanizsa a második félidőre alaposan feljavult, szorossá is tette a találkozót, de fordítani nem tudott.

ZTE NKK - PINKK Pécs 86-50

A szünetig szerzett 30 pontos vezetésének, továbbá Óházy J. (15/3 p., 4 lep., 3-3 szl, és ea.), Horváth Fr. (15 p., 8 lep., 6 szl.) és Szakonyi-Nagy V. (13/6 p., 3 lep.9 ponterősségének köszönhetően győzte le biztosan  ZTE az elsősorban Zsilnszki L. (18/6 p. - 25 mk. - 3 szl., 5 ea.) és Mahmoud S. (12 p., 3 4 lep., 3 szl.) találataira támaszkodó PINKK együttesét.

Radobasket Törökbálint - Bajai NKK 107-79

A bajaiak jó távoli dobásaikkal Tamás G. (32/15 p.), Szakony K. (16/15 p. - 17 mk., 13 lep., 3 ea., 4 gp.) és Tamás A. (14/12 p.) révén az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal, de szünet után már nagy fölénybe került és végül simán nyert a nagyrészt Budai D. (45 p., 26 lep., 3 gp.), a tripla-duplát elérő Göbölös R. (20/3 p., 13 lep., 4 szl., 12 gp.) és Tóth P. (12 p., 5 lep.) eredményességére építő Radobasket.

Zsíros Akadémia Kőbánya - SzPA HSE 71-67

A fordulatos mérkőzés szünetében 10 ponttal még a nagyrészt Labancz E. (22/12 p., 5 lep., 6 szl., 3 gp.), Kemény K. (17 p., 9 lep., 8 szl., 3 ea.) és Szaniszló L. (11/3 p. - 17 mk. - 5 lep., 4-4 szl. és ea.) kosaraira alapozó hazai együttes vezetett, ám a 3. negyed után már az elsősorban Kiss-Balsay R. (14 p. - 16 mk. - 9 lep., 3-3 szl. és ea.) és Soós D. (11 p.) pontjaiban bízó SzPA állt jobban. A záró etapban újra magához ragadta az irányítást a Zsíros Akadémia, amely a hajrában már 10 ponttal is vezetett,  az SzPA együttese egy 6-0-s hajrával szorossá tette a végeredményt, de fordítani nem tudott.