Légiós körkép: Hanga Ádám jó játékkal tért vissza
14
2024
2024. október 14.  |  11:59
A Joventut Badalona felemás héten van túl: a spanyol együttes a EuroCupban győzni tudott a Trefl Sopot otthonában (73-78), így 2-1-gyel áll három meccs után. A bajnokságban azonban hosszabbítás után egyetlen ponttal kikapott a gárda a Casademont Zaragoza vendégeként (96-95), és 1-2-s mutatója van. Hanga Ádám Lengyelországban 12 pontot, 2 lepattanó, illetve 1-1 gólpasszt és szerzett labdát rakott a közösbe (9 VAL), míg Zaragozában 6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, valamint 2 blokk került a neve mellé (10 VAL).

A Río Breogán leginkább a 15-37-re elbukott harmadik negyedének köszönhetően kikapott a Valenciától (75-87) - előbbi 0-2-vel, utóbbi 2-1-gyel áll a tabellán. Somogyi Ádám 2 és fél percnyi játéklehetőséget kapott, míg a vendégeknél Nate Reuvers 11 pontot, 2 lepattanót, 1 gólpasszt és 2 blokkot termelt (12 VAL). A Valencia a EuroCupban is győzni tudott Kolozsváron (96-105), 3-0-val kezdte ezt a sorozatot. Reuvers itt 10 perc alatt 1-1 pontig, lepattanóig és blokkig jutott.

A spanyol másodosztályban szereplő Silbö San Pablo Burgos harmadik meccsét is megnyerte a bajnokságban, ezúttal a Palencia Baloncestót verte (88-77). Golomán György 18 perc alatt 11 pontot, 5 lepattanót, illetve 1 szerzett labdát hozott össze csapata egyik legjobbjaként (14 VAL).

Ugyanitt a Hestia Menorca a 20-9-re elveszített utolsó 10 percnek köszönhetően kikapott az Inveready Gipuzkoától (60-57), ezzel 2-1-re módosult a mérlege. Tanoh Dez András 12 percet kapott, 3 pontot és 1 lepattanót ért el ezalatt.

A német Veolia Towers Hamburg harmadik meccsét is elvesztette a EuroCupban, ezúttal a Hapoel Bank Yahav Jerusalem vendégeként (89-74), így még nyeretlen (0-3). Maronka Zsombor továbbra sem bevethető a bokasérülése miatt. A Hamburg ezúttal nem lépett pályára a német bajnokságban.

A japán élvonalban a Kawasaki Brave Thunders mindkét meccsét elveszítette a hétvégén a Nagoya Diamond Dolphins ellen (82-62, 94-87), így 1-3-mal áll a gárda négy mérkőzés után. Rosco Allen nem lépett pályára egyik találkozón sem - a csapat honlapjának tájékoztatása alapján a családjában történt egészségügyi ok miatt.

A másodosztályban a Fukushima Firebonds 1-1-gyel hozta le a hétvégén a Pass Lab Yamagata Wyverns elleni hazai összecsapásokon (87-86, 70-86). Mikael Hopkins az első (13 pont, 11 pattanó, 1-1 gólpassz és szerzett labda, 17 VAL) és a második (19 pont, 7 pattanó, 3 blokk, 17 VAL) találkozón is hasznosan kosarazott.

Térjünk át a hölgyekre. Amint arról szerdán beszámoltunk, a Minnesota Lynx 88-77-re legyőzte a Connecticut Sunt a mindent eldöntő ötödik találkozón, így bejutott a WNBA döntőjébe. Juhász Dorka egy percet kapott. Elkezdődött már a finálé is, és a Minny hosszabbítás után rögtön elvette a New York Liberty pályaelőnyét (93-95), a New York-iak pedig tegnap este kiegyenlítették a párharcot (80-66), így 1-1-gyel mennek a csapatok Minnesotába, a következő két meccsre. Juhász Dorka a döntő első meccsén nem került pályára, a másodikon pedig 2 percig volt a parketten.

A Valencia az Euroligában a ZVVZ USK Prahát (80-62), míg a bajnokságban a Duran Maquinaria Ensino Lugót verte (60-77). Határ Bernadett a csehek ellen 13 perc alatt is nagyon hasznos volt (7 pont, 2-2 lepattanó, szerzett labda és blokk, 10 VAL), a bajnokin pedig 4 pont, 3 lepattanó és 2 gólpassz került a neve mellé (5 VAL).

Megvan közben Czukor Dalma új csapata is: a magyar hölgy másfél hete írt alá a szintén spanyol és szintén euroligás Casademont Zaragozához. A Zaragoza az Euroligában győzelemmel kezdett a KGHM BC Polkowice ellen (76-73), de Czukor ezen a meccsen még nem lépett pályára. A hétvégi bajnokin kikapott a Casademont, méghozzá a Kutxabank Araski ellen (83-75), Czukor viszont ezúttal már 13 percnyi játéklehetőséget kapott, és élt is vele (7 pont, 1 lepattanó, 2 gólpassz).

Fotó - EFE/Eliseo Trigo, SPB Cintia Cortés, Fukushima instagram, FIBA, Josema Molina