Férfi NB I B: Csak a BKG és a Salgótarján nyert otthon a piros csoportban
04
2021
2021. október 4.  |  10:32
A vendég csapatok hétvégéjén vagyunk túl a férfi másodosztály piros csoportjában - az otthon játszó gárdák közül csak a BKG, valamint a Salgótarján tudott győzni. A zöld csoportban a Győr csapatát hosszabbítás után győzte le az Elite Basket, a Hódmezővásárhely az Újpest ellen javított. A kecskeméti fiatalok Bonyhádon is nyerni tudtak, a Pénzügyőr fordulatos mérkőzésen múlta fölül a Tiszaújvárost, a MEAFC pedig legyőzte a SMAFC-ot. Az újonc Dunaharaszti simán verte a Békés gárdáját, a Cegléd pedig küzdelmes mérkőzést nyert meg Debrecenben.

Óbudai Kaszások - TF-BP 85-94

A jobban, pontosabban kezdő vendégek a nyitó etap közepére tetemes, 9 pontos (13-4) előnyt szereztek, s 5 és 10 pont közötti vezetésüket meg is tartották a negyed végéig. A 13. percben 10 pontosra nőtt a vendég előny, majd magára talált a leginkább Czura Attila (19/3 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), Stefan Perunicsics (16/9 pont, 4 lepattanó) és Fekete Viktor (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraira alapozó Kaszások gárdája. Egy 6-0-lal 4 pontra felzárkózott, sőt a félidő végén fordított is, ám egy hazai technikai miatt 3 pontos TF-előnnyel fordultak a felek. A második félidő elején váltva estek a kosarak, a harmadik negyed közepén viszont egy 10-0-t "repesztve" 10 fölé növelték a különbséget a Tichov Dominik (34/9 pont, 4 lepattanó)-Csík Richárd (28/6 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz)-Bartos Bálint (14/3 pont, 6 lepattanó) trió vezette látogatók. Azonnal reagált az Óbuda egy 8-0-lal, s ismét szorossá tette a találkozót. Négypontos vendég vezetésről indult a negyedik negyed, amelyben a Kaszások együttese továbbra is tapadt ellenfelére, de a végjátékban a vendégek jól büntetőzve végül 9 ponttal győztek.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - Vasas Akadémia 81-83

Kiegyenlített első percek után egy 7-2-es rohammal szűk előnyt szereztek a vendégek, ám erre egy 6-1-gyel felelt a Veszprém, amely végül 3 pontos előnnyel zárta a nyitó etapot. A második közepén 8 egységnyire nőtt a hazai előny, ám a félidő hajrájában egy 15-5-ös rohammal fordított, s szünetben 2 ponttal vezetett a nagyrészt Medve Máté (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Moravcsik Áron (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Radics Gerzson (13 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és a hatalmas mezőnymunkát végző Andrássy Géza (10 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) eredményességére építő Vasas. Szünet után gyorsan fordított a Veszprém, majd egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek. Hullámzó játékot hozott a harmadik negyed. 6 pontos vendég vezetés után egy 10-2-vel fordított a Veszprém, majd erre egy 10-3-mal reagáltak a fővárosiak, akik egy duplányi előnnyel vezettek a szakasz végén. Horváth Ákos (20/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Péter (18/9 pont, 7 gólpassz), Nebojsa Djukics (15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Madár András (12/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Tóth Norbert (11-11 pont és lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a záró etapban is futott ellenfele és az eredmény után a Veszprém, de nem tudta utolérni, így végül izgalmas, nagy csatában 2 ponttal a vendég Vasas győzött.

MAFC - Budapesti Honvéd SE 52-81

Az egykoron örökrangadónak titulált találkozón a második negyed közepéig tartotta a lépést a MAFC a Honvéddal. A félidő hajrája ezen a szinten hihetetlenül egyoldalú játékot hozott, egy 20-2-es "száguldással" 20 pont fölé növelve előnyét Simon Kristóf (18/3 pont, 3 lepattanó, 10 szerzett labda), Markovic Luka (17/3 pont, 8 lepattanó) és Tanoh András (16/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodva lényegében el is döntötte a találkozót a maga javára a Honvéd. A második félidőben a MAFC ugyan Bordács Soma (12 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz 2 blokk) és Lakits András (10 pont, 4 lepattanó) révén kiegyenlítetté tette a játékot, de a mérkőzést a 0/14-es triplamutatóval egy pillanatig sem volt esélye szorossá tenni.

Jászberényi KSE - RKA Pécs 61-75

A szoros első szakaszt követően 1 ponttal még a leginkább Rosic Uros (13/3 pont) és Meleg Károly (11/9 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó hazaiak vezettek, és a második etapban is fej-fej mellett haladtak a felek. Döntőnek bizonyult, hogy a félidő végén egy 6-0-s rohammal 5 egységnyi előnyt szerzett a két dupla-duplát elérő játékosa,  Nemanja Djordjevics (17/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Kocsis Zalán (14/6 pont, 11 lepattanó), valamint Benke Krisztián (12/9 pont, 5 gólpassz) és Rátvay Balázs (10 pont, 3 lepattanó) vezette, a lepattanóharcot 44-30-ra megnyerő vendég együttes, amely a második félidőt egy 9-2-es rohammal indítva 10 pont fölötti előnyre tett szert. Ettől kezdve egészen a hajráig állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés, amikor a pécsiek egy 9-0-lal bebiztosították a talán némiképp meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmüket.

Salgótarjáni KSE - Conoil Pápa KC 56-54

A roppant küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozó nagy részében, ha szűken is, de a Dragasevic Veljko (16/9) pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Takács András (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) duó vezette hazaiaknál volt az előny. A piros csoport egyik újonca azonban tapadt a nógrádi legénységre, sőt elsősorban Murai Gábor (16/9 pont, 3 eladott labda) és Koma Dániel (12 pont 4 lepattanó) jóvoltából a 38. percben fordítani tudott. Az izgalmas végjátékban aztán Molnár Dániel duplája a hazaiak javára döntötte el az összecsapást.

BKG Príma Akadémia - PVSK-Cargate 119-62

A jórészt Buzás Bence (25/3 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Popadic Miljan (21/9 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) dobópárbaját hozó nyitó etap után 7 ponttal vezetett a BKG. A második szakaszt egy 14-0-s 4 perces "száguldással" kezdve 20 pont fölé növelte előnyét a szigetszentmiklósi együttes, amely megnyugtató, 22 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Szünet után lendületben maradt a hazai gárda, amely Nagy Botond (28/15 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz), Nick Allen (23/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Benedek (12/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz), Halász Ákos (12 pont, 4 gólpassz) és Reizer Roland (10 pont, 5 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) vezérletével a záró etap előtt már közel 40 ponttal vezetett, s végül fölényes győzelmet aratott. A pécsieknek a második negyedtől kezdve, leginkább Farkas Dániel (11/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Goldring Gergő (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) és Futó Balázs (10 pont, 6 lepattanó) révén csupán felvillanásokra futotta.

Bajai Bácska FKE - Nagykőrösi Sólymok KE 83-93

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig az irányítást egyértelműen a kezében tartó hazai gárda a Bagó Martin (28 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Jakab Péter (18/9 pont, 4 lepattanó)-Goldring József (14/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) trió vezetésével közel 20 pontos előnyt szerzett. A fordulás óriási fordulatot hozott: a Baja "megállt", a Nagykőrös játéka viszont hatalmasat javult. A vendégek a harmadik negyed végén elsősorban Lakosa Ákos (22/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Fehér Péter (16/9 pont, 7 lepattanó), Mester Márk (1169 pont, 4 lepattanó), Timkó Norbert (11 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz és eladott labda), valamint Mácsai Károly (11 pont, 9 lepattanó) kosaraira alapozva 4 pontra feljöttek, majd lendületben maradva a záró etap első felében egy 15-2-es rohammal a maguk javára fordították az összecsapást.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Elite Basket 93-88

Hihetetlen hullámzó, fordulatos találkozón a rendes játékidőben minden negyed 7 pontos különbséggel zárult. Az elsőt és az utolsót a Somogyfoki Szabolcs (20/3 pont, 10 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Somogyfoki Péter (19/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz), Jilling László (17/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Láncos Krisztián (16 pont, 10 lepattanó) eredményes, hatékony játékára építő vendég törökbálintiak nyerték. A két középső etapban viszont a szenzációs napot kifogó, a tripla-dupla közelében járó Geiger Bálint (33/21 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda, 46 VAL), Horváth Ádám (22/18 pont, 4-4 blokk és lepattanó), valamint Bakon Csanád (19/15 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) ponterősségére alapozó, összesen 19 triplát szerző győri gárda dominált. A rendes játékidő végén egy 11-3-as rohammal hosszabbításra mentette a találkozót az Elite, a ráadásban azonban a vendégek nem tudták kihasználni a lélektani előnyüket: Bakon 2, valamint Horváth 1 triplájára építve a győriek nyerték ezt a remek, színvonalas összecsapást.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Újpest-MT 91-74

Pavlovic Vuk (21/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Varga Zalán (19/9 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Bodócsi Benjámin (18/12 pont), Bálint Erik (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Varga Ákos (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével a hazaiak az első félidőben végig kézben tartották az irányítást, és 12 ponttal jártak az újpestiek előtt a nagyszünetben. Fordulás után nagyot fordult a játék képe, s menete: a vendégek jóval harcosabban, pontosabban játszottak, mint az első félidőben. A szakasz közepén főként Katona Bence (18/3 pont), Steve Rosemond (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Pollák Árpád (13/3 pont, 3 lepattanó) és Varga Dániel (10 pont, 5 lepattanó) révén 3 pontra felzárkóztak. Ekkor azonban egy 8-0-lal ismét 10 pont fölé növelte a különbséget a hazai együttes, amely 5 egységnyi előnnyel várhatta a záró etapot, és ennek közepén egy 14-3-mal végleg "lerázta" magáról az Újpest csapatát.

Pénzügyőr SE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 74-71

Az első félidőben egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely Szálas Gábor (20/6 pont), Nemes Milán (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Horváth Barnabás (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és dr. Franczva Ádám (10 pont, 8 lepattanó) kosaraira alapozva 10 pont fölötti előnyt szerzett. Ez lehet, túlságosan is megnyugtatta a Pénzügyőrt, a Tiszaújváros viszont az első félidőben látotthoz képest teljesen más felfogásban, jóval elszántabban, harcosabban jött ki a pályára szünet után. A vendég együttes szédületes harmadik negyedet produkálva Drahos Gábor (18/15 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Kovács Zoltán (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Asszú Ádám (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), és Gerőcs Roland (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) eredményes játékával a megfordította az állást. A záró etap első felében fej-fej mellett haladtak a felek, majd a közepén egy 8-0-s rohammal eldöntötte a meccset a maga javára a Pénzügyőr.

MEAFC-Miskolc - SMAFC 1860 KA 74-57

Az első félidőben egyértelműen a miskolci gárda akarata érvényesült, amely elsősorban Cseh György (14 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Csák Bence (11/3 pont) és Pintér Dávid (10/3 pont, 7 lepattanó) kosaraira, valamint Szögi Ádám (9/3 pont, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva, 20 pont fölötti előnyre szert téve lényegében 20 perc alatt eldöntötte a találkozót. Szünet után ugyan a soproniak leginkább Schöll Richárd (14/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), Füzi Róbert (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Németh Márk (11/3 pont, 10 lepattanó) kosarainak köszönhetően már egyenrangú ellenfelei voltak a MEAFC-nak, de a hazai együttes biztos győzelmét egy pillanatra sem tudták kétségessé tenni.

DEAC U23 - Ceglédi KE 65-72

A küzdelmes találkozót jól kezdve egy negyed után 3, félidőben pedig 1 ponttal még a Neuwirth Bence (18/15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Fábián Szabolcs (13 pont, 7 lepattanó) és Pollák Balázs (10/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz) találataira támaszkodó debreceni fiatalok vezettek. Szünet után azonban a rutinosabb játékosok alkotta Cegléd átvette az irányítást, s a vezetést, és végül Tóth Zoltán (22/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), valamint Csaba György (19/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) ponterős játékával megnyerte a küzdelmes találkozót.

Dunaharaszti MTK - Békési SzSK 90-69

A végig szoros nyitó etapot 1 ponttal "elvitte" a vendég viharsarki alakulat, de a második negyed második felében egy 17-2-es "száguldással" szünetre megnyugtató előnyt szerzett az újonc Dunaharaszti, amely lendületben maradva a Joó Tamás (19/3 pont, 3 eladott labda)-Jordan Santiago (18/3 pont, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda)-Csabay Ádám (17/15 pont, 4 gólpassz) trió vezetésével a harmadik negyed első felét 16-3-ra nyerve közel 30 pontos előnyre tett szert. Hiába tette kiegyenlítetté a hátralévő időben a játékot, s faragott valamit hátrányán a Danijel Krsztics (20/12 pont - 23 mezőnykísérlet -, 3-3 szerzett és eladott labda), Balogh Gábor (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Nemanja Acsimovics (10 pont, 3 lepattanó) kosaraira építő Békés, a biztos hazai sikert nem tudta kétségessé tenni.

Atomerőmű KSE Bonyhád - KTE-Duna Aszfalt U23 74-76

A kiegyenlített játékot hozó, döntetlenre végződő első félidőt követően a csapatként több lábon állva elsősorban Kiss Dávid (17 pont, 9 lepattanó), Körmendi Bence (12/6 pont, 8 lepattanó), Tóth Barna (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Kucsera Dániel (10/6 pont) találataira támaszkodó kecskemétiek 10 ponttal megnyerték a harmadik etapot. Ezt az előnyt a záró etap közepéig tartották a vendégek, majd a hajrában Karosi Gergely (18/12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Orgona Gergő (15/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezérletével egy 13-6-os 3 perccel a Bonyhád szorossá tette a mérkőzést, de megfordítani nem tudta.