Megvan a harmadik győzelmünk, holnap a tornagyőzelemért játszik U16-os lány válogatottunk
13
2021
2021. augusztus 13.  |  19:35
Ma délután Horvátország korosztályos csapata volt U16-os lány válogatottunk ellenfele a spanyolországi San Fernandóban zajló Challenger torna negyedik játéknapján. A mieink 2 győzelem mellett 1 vereséggel érkeztek erre az összecsapásra, ugyanúgy, mint a horvátok, akik a magyar együtteshez hasonlóan a litvánokat és az ukránokat verték, de szerdán 31 ponttal kikaptak a spanyoloktól.

Aho Tyra Nolwenn, Toman Petra és Strausz Edina kosaraival jól, 7-0-val kezdtünk az első három percben - két horvát büntető érkezett a minutum végén. Toman Petra és Aho révén folytattuk a jó játékot, utóbbi Kókai Patrícia Tímeának is adott egy gólpasszt a negyed feléhez közeledve (13-5). Mindkét oldal sokat hibázott a következő percekben, a 8. perc közepéig mindössze 1-1 további pontot sikerült feljegyezni a két csapatnál. Banovic, Skare és Smiljanic révén közelítettek dél-nyugati szomszédaink, a 9. perc közepén időt is kért Mészárosné Kovács Andrea (15-11). A felvonás vége jól sikerült a mieink számára: Toman Petra előbb duplát, majd triplát értékesített, és Rátkai Eszter is megkezdte a pontgyártást (22-13).

Banovic kosara nyitotta a második játékrészt, de Toman Petra azonnal válaszolt, Rátkai triplájával pedig először nőtt 10 pont fölé a differencia a 12. perc elején, időt is kértek a horvátok (27-15). Dobó Heléna Lilla, majd Aho is kintről volt eredményes, a 15. percben már közel 20 egységgel vezettünk a védekezésünk ellen hatástalan Horvátországgal szemben (33-15). Kókai még ebben a percben 20 fölé növelte előnyünket, amire Banovic felelt egy 5 perces horvát kosárcsend végén. Kókai és Banovic váltottak kosarakat, Dobó és Toman Petra pontjaival pedig újra meglett a közte 20 (42-22). Rátkai ziccerére volt még válasza a horvátoknak a félidő végén, a magyar válogatott játékára azonban összességében nem (44-24).

A fordulást követően Rátkai büntetőkből, Majstorovic pedig a mezőnyből volt eredményes, de megint sok hiba csúszott a játékba, Mészárosné Kovács Andrea hívta magához övéit a 23. percben (46-26). A túloldalon Beslic, nálunk pedig Toman Petra, Kókai és Strausz voltak eredményesek - végig 20 pont körül mozgott a különbség (52-29). Banovic duplája után Beslic kintről volt pontos, utóbbira Rátkai egy szép betöréssel felelt (54-34). Horvátország három jó büntetőjére Kókai felelt két ziccerrel, így 21 pontos fórban vághattunk neki az utolsó 10 percnek - lényegében eldőlt a találkozó sorsa (58-37).

Dobó gyors kosárral indította a záró felvonást, majd a horvát kispadnak kiosztott technikait Toman Petra és Aho révén 3 pontra váltottuk (63-37). Kókai továbbra is szórta a kosarakat, Banovic viszont kétszer is eredményes volt ezután, időt kértünk a 33. perc végén (65-42). Bajzáth Lili saját labdaszerzését követően fejezte be az akciót két ponttal, a következő támadásban pedig Ács Luca volt eredményes (69-42). A játékrész felénél Szakolczi Diána másolta le Bajzáth nem sokkal korábbi produktumát: labdaszerzés, majd ziccer, jött is a horvátok időkérése, miután már 28 ponttal vezettünk (71-43). Kohn Petra Viven és Bajzáth révén 30 pont fölé nőtt a távolság a 38. percben (77-46). Időt kértünk még, és bár végül a horvátok bejöttek 30 alá, újabb nagyon magabiztos sikert arattunk (79-50).

Mindez azt jelenti, hogy holnap a tornagyőzelemért játszhatunk majd este 20:30-tól a házigazda spanyolokkal. Ha az eddig hibátlan hispánok a papírformának megfelelően legyőzik ma este az eddig győzelem nélkül álló Litvániát, akkor holnap két forgatókönyv van. Amennyiben Szerbia kikap Horvátországtól a holnap 14:30-kor kezdődő egymás elleni találkozón, úgy elég egyetlen ponttal felülmúlnunk a hazaiakat. Ha a szerbek győznek, és mi is, akkor hármas holtversenybe kerülünk Szerbiával és Spanyolországgal. A szerbek -15-tel állnak, tehát ők biztosan nem nyernek tornát ebben az esetben. Mi -3-ról indulunk a meccsnek, a spanyolok +18-ról, így legalább 11 ponttal kell győznünk.

Teljesen más a képlet, ha a spanyolok esetleg hatalmas meglepetésre kikapnak ma este. Ebben az esetben Szerbia tornagyőztes, ha legyőzi Horvátországot, és mi is a spanyolokat. Mi vagyunk a tornagyőztesek, ha legyőzzük a spanyolokat, de a szerbek kikapnak a horvátoktól. És a spanyolok a tornagyőztesek, ha legyőznek minket - bármit játszhat ebben az esetben Szerbia.

Magyarország U16 - Szerbia U16 79-50 (22-13, 22-11, 14-13, 21-13)