Férfi NB I B: Egy győzelemre az A csoporttól a Nyíregyháza
22
2021
2021. május 22.  |  20:49
Nem túl látványos, de roppant küzdelmes mérkőzésen szerzett újra előnyt az NB I B piros csoportjának döntőjében a Nyíregyháza, amely a kritikus pillanatokban jobban koncentrálva múlta felül a szívósan küzdő, több alkalommal is vezető BKG együttesét. A 3 győzelemig tartó párharcban 2-1-re vezet a szabolcsi legénység, a két gárda jövő szerdán, Szigetszentmiklóson csap össze újból. A bronzcsata döntő ütközetét a záró etapban jobban, pontosabban játszó MAFC nyerte, így az övék lett a bronzérem. A zöld csoportban az Újpest saját otthonában helyenként örömjátékot bemutatva 100 pont fölé jutott, másodszor is legyőzte a Ceglédet, s megszerezte a zöld csoport harmadik helyét.

Döntő, 3. mérkőzés

Hübner-Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 71-63

Érződött a tét, a 4. percben úgy álltak 4-4-re a felek, hogy mindkét gárda 1-1 mezőnykosarat szerzett. Fej-fej mellett haladt a két gárda, sok volt a szabálytalanság és a büntető. Tóth Gergely (18 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével, ha szűken is, de a hazaiak jártak előrébb. A szakasz hajrájában fordítottak a vendégek, s elsősorban a Nagy fivérek, Benedek (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 gólpassz) és Botond (28/9 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz) betörései révén minimális előnnyel zárták a nyitó etapot. A második szakasz elején két és fél percig nem született kosár - több ki nem kényszerített hiba is be-becsúszott a fáradt, ideges csapatok részéről. A szakasz közepén Mokánszki Máté (10/3 pont, 9 lepattanó) villanásaival, valamint Bazsó Brúnó (9/3 pont, 9 lepattanó) hármasával egy 7-0-s futást mutattak be, s 6 ponttal elléptek a hazaiak. A csapatát szinte egymaga versenyben tartó Nagy Botond remekelt, 2 triplát is beemelt a félidő hajrájában, ám Tóth G. 2+1-es játékával, valamint dr. Mohácsi Máté (7/3 pont) hármasával tartotta szűk előnyét, s félidőben 2-vel "ment" a Nyíregyháza.

Több mint 1 perc elteltével Tóth duplázta meg a hazai előnyt. Armaghani Ármin (11 pont, 5 lepattanó) szerezte az első szünet utáni vendég pontokat. E találat - köszönhetően a Nagy fivérek 1-1 triplájának - egy fordítást, s pár pontos vendég előnyt jelentő 10-0-s szigetszentmiklósi rohamot indított útjára. A szakasz hajrájában Tóth vezetett egy 7-0-s hazai rohamot, de Nagy Benedek triplával egyenlített. A szakasz végén azonban az utolsó szó Bus Iván (11/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) hármasával a hazaiaké volt. A harmadik negyedet triplával záró Bus duplával kezdte a negyediket. A vendégek 1 pontra feljöttek, amikor Mokánszki emelt be egy hármast. A szívósan küzdő vendégeket ekkor Buzás Bence (8 pont, 7 lepattanó) tartotta versenyben, a negyed közepén ki is egyenlített a BKG. Bus betörésből szerzett kosarával újra a hazaiaknál volt az előny, ám a nyíregyházi kapitány megsérült a kosár közben. E találata azonban egy 7-0-s hazai rohamot indított el, amelynek során az addig 2 ponttal álló Szobi Dániel emelt be egy kulcsfontosságú hármast. Innen már nem volt visszaút: a vendégek siettették támadásaiknál a befejezéseket, többnyire sikertelenül, így újra a Nyíregyházánál az előny.

A párharc állása: 2-1 a Hübner-Nyíregyháza BS javára.

A 3. helyért, 2. mérkőzés

Vasas Akadémia - MAFC 92-72

Az első negyed közepén bemutatott 9-0-s rohammal ellépett ellenfelétől a hazai együttes, ám a szakasz végén a MAFC "visszaadva" a 9-0-t 2 pontra felzárkózott. A második etap elején lendületben maradtak a vendégek, ám Radics Gerzson (11/6 pont, 8 lepattanó) hármasa egy 12-2-es hazai rohamot indított útjára, amelynek köszönhetően szünetben 10 ponttal vezettek a hazaiak. A harmadik negyed első felében tartotta 10 pont körüli előnyét a Radics mellett Medve Máté (16/12 pont, 6 lepattanó), Krasovec Ádám (16/3 pont, 3 lepattanó), Andrássy Géza (15 pont), Boros Márk (10 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Moravcsik Áron (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) találataira támaszkodó Vasas, majd a szakasz közepén egy 7-1-es futással 15 pontosra növelte előnyét. A különbség egészen a záró etap közepéig ekörül a 15 pont körül mozgott, amikor egy 6-0-lal 10-en belülre került a Bordács Soma (15 pont, 8 lepattanó), Tóth Péter (13/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Polgárdy Ádám (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Misek Levente (10 pont, 3 eladott labda) eredményességére építő MAFC. Ezzel azonban a vendégek "ellőtték puskaporukat", a Vasas újítani tudott, s végül 20 ponttal győzött.

3. mérkőzés

MAFC - Vasas Akadémia 82-69

A Vasas 10-3-as repülőrajtot véve valósággal állva hagyta vendéglátóját. A negyed második felére rendezte sorait a MAFC, a szakasz hajrájában egy 10-1-gyel fordított, s 3 pontos előnnyel zárta az első szakaszt. A hazaiak a második negyed közepéig tartották szűk előnyüket, majd ekkor egy 11-3-at "repesztve" 10 ponttal elléptek, s 11 pontos vezetéssel térhettek pihenőre. Két kosárral gyorsan 15 pontosra növelte előnyét szünet után a MAFC, ám erre egy 8-0-lal reagált a Vasas, jelezve: nem tört meg. A szakasz közepén tartotta 10 pont körüli előnyét a hazai együttes, ám az etap második felében egy 13-0-lal ledolgozták hátrányukat a Boros M. (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Medve M. (14/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Krasovec Ádám (11/3 pont, 3 lepattanó) trió vezette vendégek. A szakasz két hazai kosárral, s 4 pontos MAFC-vezetéssel zárult. A negyedik negyed közepére az extrát játszó Tóth P. (34/15 pont, 8 lepattanó), valamint Misek L.(12 pont, 3 gólpassz) és a hatalmas mezőnymunkát végző Lakits András (8 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 9 gólpassz) vezérletével 10 pontosra növelték a távolságot a hazaiak. Ebből egyszer 7-re még visszajött a Vasas, de ennél már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

A párharc végeredménye: 2-1 a MAFC javára.

Újpest-MT - Ceglédi KE 107-72

A párharc első mérkőzésén idegenben is diadalmaskodó újpestiek egy 19-5-ös 7 percet "repesztve" jelezték: szeretnék lezárni a párharcot, s egyben a szezont. A hazai előny a nyitó negyed végére csaknem 20 pontosra nőtt. A második etap elején állandósult a 20 pont körüli különbség, majd egy 7-0-lal a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a Cegléd. A nagy dobópárbajt hozó második etap után 15 ponttal vezettek a hazaiak. A második félidőt egy 12-5-ös bő 3 perccel indítva 8 pontra közelítette meg ellenfelét az elsősorban Tóth Zoltán (18/12 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Fekete Viktor (18/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Mészáros Máté (11 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Kovács Bálint (10 pont, 6 lepattanó) találataira támaszkodó Cegléd. Ekkor azonban egy 11-2-vel újra közel 20 pontosra hizlalta előnyét a Horváth Ákos (20/12 pont, 6 gólpassz), Varga Balázs (14/3 pont - 5/5 dupla, 1/1 tripla és büntető -, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Ivosev Tamás (14/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Kelemen Balázs (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Peringer Balázs (10 pont, 7 lepattanó) és Mészáros Bence (10 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó Megyeri Tigrisek együttese. A vendéglátó a szakasz végére 24 pontos előnyt szerezve eldöntötte a mérkőzést, a vége nagyon sima lett.

A párharc végeredménye: 2-0 az Újpest-MT javára.