Női Amatőr: Dobogóra hajtó csapatok hosszabbításos csatája
29
2021
2021. március 29.  |  09:49
Hosszabbítás után nyerte meg az MTK-TF a Csata otthonában a dobogóért küzdő csapatok találkozóját a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Ugyanitt a győri fiatalok izgalmas mérkőzésen győzték le az Ajka együttesét - a többi találkozón érvényesült a papírforma. A zöld csoportban egy meglepetés született: a középmezőnyben tanyázó nyíregyházi lányok fölényesen verték a dobogóra aspiráló diósgyőri fiatalokat, a Kiss Lenke KA pedig egy kosarakban gazdag alsóházi rangadót nyert meg a Tata otthonában.

MTK-TFSE - Kanizsai Vadmacskák SE 97-70

Az első félidő remek támadójátéka, a szünetre megszerzett 28 pontos előnye, valamint Benke Sára (32/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Burján Laura (14/6 pont, 5 lepattanó), Szeitl Vanessa (13/9 pont, 4 eladott labda) és Karlócai Julianna (12/6 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) ponterős, jó játéka révén verte fölényesen az MTK-TFSE az elsősorban Baa Dominika (27/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda, 6 gólpassz), Jurkó Noémi (14 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Budai Dorina (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Csuha Patrícia (10 pont, 8 lepattanó) eredményességére építő Nagykanizsát.

UNI-Győr SzSE - Ajka 80-78

A félidőben 7 pontos előnye volt a Révész Boróka (30/6 pont, 3 lepattanó)-Baffy Fanni (17/9 pont, 4 lepattanó)-Bánszegi Borbála (12 pont, 11 lepattanó)-Rozmán Lilla (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 9 gólpassz) kvartett vezette győri együttesnek. A fordulás jókora fordulatot hozott, hiszen a harmadik negyed után már a Szabó Bettina (18/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), Kalocsai Dorina (15/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Székely-Horváth Zsuzsanna (13/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Zana Klaudia (10 pont, 7 lepattanó) és Lendér Lilla (10 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) pontjaira, no meg a 46-26-ra megnyert lepattanózásra alapozó Ajka vezetett. A végig szoros, izgalmas negyedik negyed elején 5 ponttal megugrottak a vendégek, ám két triplával fordított a Győr. A szakasz közepén váltott vezetéssel haladtak a felek, majd Révész 2 triplával, 2 büntetővel és 1 duplával egymaga mutatott be egy 10-0-t. Bár a hajrában felzárkózott az Ajka, s a végén a fordításhoz is volt labdája, az izgalmas találkozó végén a hazaiak örülhettek.

Csata DSE - MTK-TFSE 56-62 hosszabbítás után

A harmadik helyért harcoló csapatok végig szoros, kiélezett mérkőzésének első negyede után 5 ponttal még a Szeitl V. (18/9 pont, 3 lepattanó)-Benke S. (15/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette vendég MTK-TFSE, a harmadik negyedét követően viszont 3 ponttal már az elsősorban Gyöngyösi Janka (15/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Toman Petra (10 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) találataira támaszkodó Csata állt jobban. A rendes játékidő végén Toman két büntetőjével a Csata hosszabbításra mentette a találkozót, ám a ráadásban Szeitl két triplát is beemelt, s erre nem volt érdemi válaszuk a hazaiaknak.

PINKK-PVSK U23 - NKA-Pécs-PEAC 79-58

A szünetig megszerzett közel 20 pontos előnyére, valamint Kovács Kitti (21 pont, 17 lepattanó, 3 szerzett labda), Horváth Zsanett (14/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), Tenyér Zsófia (13/3 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 12 gólpassz), Borbás Panni (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Pucz Eszter (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 gólpassz) kosaraira alapozva nyerték biztosan a pécsi derbit a PINKK fiataljai a leginkább Nagy Réka (18/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Orbán Alexandra (10 pont, 9 lepattanó) és Bojtár Boglárka (10 pont, 8 eladott labda) pontjaiban bízó NKA ellen.

BKG Príma Akadémia - Kanizsai Vadmacskák SE 95-84

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetre Camesha David (23/3 pont, 12 lepattanó, 5-5 blokk és gólpassz, 47 VAL), Raus Vivien (19/15 pont, 3 lepattanó), Kenyeres Anett (12/12 pont, 2-2 blokk, lepattanó és eladott labda), Aldazabal Laura (12/3 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) és Suppán Anna (11/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével 21 pontos előnyt szerzett a BKG, s ez végül nyerőnek bizonyult. A második félidőt az utolsó pillanatig szívósan küzdő vendégek Baa D. (28/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), a tripla-duplát elérő Jurkó N. (27/3 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz, 44 VAL), Füredi Linda (12/6 pont) és Budai Dorina (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) jóvoltából 10 ponttal megnyerve tisztesre "kozmetikázták" vereségük mértékét, de szorossá tenni a találkozót nem volt esélyük.

Bajai NKK - Radobasket 95-73

Az első félidőben szerzett 24 pontos vezetése, valamint Pap Regina (24 pont, 11 lepattanó), Tamás Gréta (18/9 pont, 3 gólpassz), Kucsora Réka (18 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 11 gólpassz) és Hilcz Alexa (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményessége révén győzte le biztosan a Baja a Gróf Tímea (15/3 pont, 5 lepattanó)-Gróf Júlia (14 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) kettős vezette Radobasket csapatát.

DEAC - Vasas Akadémia II 61-56

Félidőben 7 pontos előnye volt a Nagy Lili (17/15 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda)-Mezei-Göttlinger Anna (12/6 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz)-Ocsenás Flóra (11 pont - 20 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 szerzett 4 eladott labda) trió eredményességére, valamint Bognár-Szabó Réka (6/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) mezőnymunkájára támaszkodó DEAC-nak. A debreceniek a záró etap közepéig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, ám ekkor 3 pontra feljött a Kun Rita (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Lili (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Lőrinczy-Csomós Daniella (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) kosaraira alapozó Vasas. A hazaiak ekkor újítani tudtak, s egy 5-0-lal visszaverték a fővárosiak felzárkózási kísérletét.

Kecskeméti KC - Szombathelyi Egyetem 66-90

A szünetig megszerzett közel 20 pontos előnyének, valamint Kovács Georgina (24/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 11 gólpassz), Balogh Viktória (21/3 pont, 5 lepattanó), Szabó-Haklits Zsuzsanna (17/15 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), illetve Püspöki Lotti (13/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) eredményességének köszönhetően tudtak nyerni biztosan a szombathelyiek a Burján Bianka (20/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Fekete Adrienn (12/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Horváth Alexandra (12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Tasi Rebeka (10/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével igazán jól csak a harmadik negyedben kosarazó Kecskemét otthonában.

Tatai SE - Kiss Lenke KA 82-91

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben simán, 23 ponttal vezetett a Nagy Andrea (21 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Opitz Kitti (19/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Szabó Enikő (16/15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 9 gólpassz), Nagy Zsófia (15 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Soós Alexandra (12/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős, jó játékára alapozó vendég Kiss Lenek KA. Szünet után a hazaiak nagyon összekapták magukat, és Orsós-Bogdán Lívia (22/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Gusztafik Lilla (14 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Morcz Viktória (12/3 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), valamint Horváth Dóra (11 pont, 4 lepattanó) jóvoltából, egy parádés harmadik negyedet produkálva, szünetbeli hátrányuk több mint felét ledolgozva a záró etap előtt 10 ponton belülre kerültek. A remek, koncentrált játék azonban sokat kivett a tataiakból, akik a negyedik negyedben 6 pontnál nem tudtak közelebb kerülni a fővárosiakhoz.

Nyíregyházi Kosársuli - DVTK Miskolc U23 84-53

A két középső negyedben sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le végül minden negyedet megnyerve, magabiztosan, jórészt Karakó Dorina (17 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Csegény Csenge (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Kovács Orsolya (9/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Dobó Lilla (9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) kosaraira építve a Nyíregyháza a Tóth Franka (23 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz)-Frindt Nikolett (11 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Bacsó Zsófia (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) trió vezette diósgyőri fiatalokat.

Szegedi KE - BKG Príma Akadémia II 99-60

Minden negyedet megnyerve aratott Horváth Gréta (30 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Perényi Lídia (21/15 pont) és Váradi Nóra (17 pont, 11 lepattanó) ponterős játékával fölénye győzelmet a Szeged a második negyedben a feladathoz, s ellenfeléhez a Levente Zsófia (17 pont, 11 lepattanó, 7 eladott labda)-Kovács Virág (14/12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kettős jóvoltából felnövő BKG II ellen.

Szolnoki MÁV SE - ELTE Fortis 56-62

A 8 ponttal, 20-12-re megnyert második negyednek, továbbá nagyrészt Nagyi Tímea (29 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda), Csomor Flóra (14 pont, 7 lepattanó) és Orosz Zoé (11/6 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) jó és eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni az ELTE Fortis a Munkácsi Adél (20/9 pont, 3 lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda)-Bede Petra (13/3 pont, 11 lepattanó) kettős vezette Szolnok otthonában.