Női Amatőr: Nem hibáztak az élcsapatok
15
2021
2021. március 15.  |  09:43
A PINKK Győrben nehezen, a BKG az Ajka otthonában simán tudott nyerni a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A Csata egy finoman fogalmazva sem túl kosárgazdag találkozón a soproniaknál bizonyult jobbnak, a DEAC pedig meglehetősen hosszú "böjt" után győzött újra. A zöld csoportban a TFSE-MTK fiataljai a Szolnokot, a DKKA lányai pedig a BKG második csapatát verték magabiztosan. Nagy csatában nyert Nyíregyházán a Szeged, a legtöbb izgalom pedig a Kecskemét-Törekvés találkozón volt: a végig kiegyenlített, szoros mérkőzést a végjátékban pontosabb vendégek nyerték 2 ponttal.

UNI-Győr SzESE - PINKK-PVSK U23 61-66

A 22-11-re megnyert második negyednek, Jáhni Zsófia (14 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Borbás Panni (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), Horváth Boglárka (11 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Kovács Kitti (10 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének, valamint a 48-30-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győztek a PINKK-fiatalok a Kéita Aya (18 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Baffy Fanni (13/6 pont, 5 lepattanó)-Rozmán Lilla (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) trió vezette győri lányok otthonában. A hazaiak egy 8-0-s hajrával a végére szorossá tették a találkozót, de fordítani nem tudtak.

Ajka - BKG Príma Akadémia 48-73

Hamar, a 23-7-re megnyert első negyedével eldöntötte a találkozót az egységes csapatjátékra, azon belül pedig elsősorban Varga Anna (11/6 pont, 3 lepattanó), Raus Vivien (10/6 pont), Ruttner Réka (10 pont, 5 lepattanó) és Sándorfi Réka (9/6 pont) kosaraira alapozó BKG. Az erősen tartalékos, Lendér Lilla (15/6 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Kalocsai Dorina (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) találataira támaszkodó Ajka kiegyenlítetté tette a játékot a második negyedtől kezdve, de szorossá tenni nem tudta az összecsapást.

UNI-Győr SzESE  - Atomerőmű KSC Szekszárd II 55-77

A 25-6-ra megnyert harmadik negyedre, Németh Lili (16 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Dóra (15 pont, 10 lepattanó), Annamaria Pop (13/9 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) és Holcz Rebeka (11/3 pont, 6 lepattanó) eredményességére, továbbá az 50-30-ra megnyert lepattanózásra építve arattak magabiztos győzelmet a szekszárdi fiatalok a két nap alatt a második mérkőzését játszó, s ezúttal a Rozmán L. (13 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz)-Bánszegi Borbála (11-11 pont és lepattanó)-Baffy F. (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet) trió vezette győri együttes otthonában.

Radobasket - Bajai NKK 61-73

A nyitó szakasz hajrájáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy 6-1-es hajrával a szakasz végén 4 pontos előnyt szereztek a Göbölös Réka (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Gróf Tímea (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Gróf Júlia (11 pont, 3 eladott labda) és Munteán Lili (9/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban bízó hazaiak. A második etapot 11-3-mal kezdve fordított, s jórészt ennek köszönhetően 6 pontos előnnyel zárta a félidőt Pap Regina (24 pont, 14 lepattanó), Hilcz Alexa (13/12 pont, 4 lepattanó) Tamás Gréta (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Szöllősi Boglárka (9/9 pont, 3 lepattanó) vezérletével a vendég Baja. Ez nőtt 10-re a küzdelmes harmadik negyed után, s ez a 10 pont körüli különbség állandósult a záró szakasz közepéig, amikor a vendégek egy 9-0-lal eldöntötték a találkozót a maguk javára. A végén az utolsó pillanatig harcoló Radobasket egy 6-0-lal "kozmetikázott" valamit veresége mértékén, de a bajai sikert nem tudta kétségessé tenni.

Csata DSE - Sportdarázs-SMAFC 49-38

A küzdelmes találkozón szünetig a pontosabban játszó Csata Gyöngyösi Janka (12/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Rakita Lili (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) eredményességére, valamint Toman Petra (7 pont - 9 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) mezőnymunkájára építve 10 pont fölötti előnyt szerzett, 20 pont alatt tartva a gyengén dobó soproniakat. Szünet után valamit javult a Sportdarázs játéka, elsősorban a védekezése. A második félidőt meg is nyerték a vendégek -  akiknél egyedül Sitku Zsuzsanna (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) érte el a 10 pontot -, de nem tudták szorossá tenni a találkozót.

NKA-Pécs-PEAC - Vasas Akadémia II 71-67

A 21-10-re megnyert második negyednek, továbbá főként Milica Popovics (26/3 pont, 6 lepattanó), Szűcs Luca (14/9 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Adenike Olawuyi (12/3 pont, 14 lepattanó) és Habling Lara (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) jó játékának köszönhetően győzték le a pécsi fiatalok a Dúl Terka (19/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Kuncz Petra Laura (18/6 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Van Rijs Luca (15 pont, 5 lepattanó) ponterősségére építő, az utolsó pillanatig küzdő, a végén egy 7-0-s utolsó másfél perccel a találkozót szorossá tévő Vasas csapatát.

Radobasket - Kanizsai Vadmacskák SE 76-87

Szünetben 3 ponttal még Göbölös R. (23/12 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Gróf J. (13 pont, 7 lepattanó) és Gróf J. (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével a hazai együttes vezetett. A szünet után talán "kijött", hogy a Radobasket az előző napon is játszott, ugyanis a Nagykanizsa átvette az irányítást és Baa Dominika (38/9 pont, 6 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Budai Dorina (22 pont, 7 lepattanó) és Jurkó Noémi (19 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) ponterős játékval fordított, majd végül 11 ponttal megnyerte a színvonalas összecsapást.

DEAC - BEAC Újbuda 73-47

Egységes csapatjátékkal, szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve törte meg hosszú, 13 mérkőzéses vereségsorozatát Szabó Zita (14/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Mezei-Göttlinger Anna (14/3 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk, gólpassz, szerzett és eladott labda), Baczuk Virág (13/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Ocsenás Flóra (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével a DEAC. A hajdúsági együttes biztosan verte a BEAC ezúttal erősen tartalékos összetételben pályára lépő, igazán jól csak a harmadik negyedben játszó, Katona Boglárka (14 pont, 12 lepattanó) és Pfandler Panna (9/3 pont) kosaraira alapozó fiataljait.

Kiss Lenke KA - DVTK Miskolc U23 68-110

A páratlan negyedekben nagy, a harmadikban mondhatni nyomasztó fölényben játszva győztek Oláh Fruzsina (23/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 10 gólpassz), Márkusz Lilla (18/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda), Bacsó Zsófia (14/3 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Vég-Dudás Anna (13 pont, 16 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Suhajda Vanda (12/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével nagyon simán a lepattanóharcot 64-34-re megnyerő miskolci fiatalok. A hazaiak a már tét nélküli záró szakaszt elsősorban Opitz Kitti (19/6 pont, 8 eladott labda) és Nagy Andrea (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) találataira támaszkodva döntetlenre hozták ki.

Kecskeméti KC - Törekvés SE 67-69

A végig szoros, kiegyenlített találkozó negyedik negyedének közepén 2 ponttal még a Horváth Alexandra (18/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda)-Bibok Liza (12 pont, 14 lepattanó)-Burján Bianka (12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette hazai együttes állt jobban. A hajrá azonban az elsősorban Dobos Kíra (16/3 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda), Darázsi Dóra (11/6 pont, 7 lepattanó) és Stelczer Virág (10 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) kosaraira építő fővárosi együttesé volt, amely az utolsó 4 percet 6-2-re nyerve a mérkőzést is megnyerte.

Nyíregyházi Kosársuli - Szegedi KE 49-54

A 23-12-re megnyert harmadik negyednek, valamint nagyrészt Horváth Gréta (19/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Perényi Lídia (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Váradi Nóra (10 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett labda) eredményességének köszönhetően tudtak nyerni a szegediek a Kovács Orsolya (15/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Karakó Dorina (13 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) eredményes, jó játékára támaszkodó Nyíregyháza otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - ELTE Fortis 74-55

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve aratott Takács Dorina (26/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda), Sándor Alexandra (14 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Kutrik Dóra (10 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével magabiztos győzelmet a Zsíros Akadémia a Kása Tímea (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Nagyi Tímea (18 pont - 21 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) ponterős játékára alapozó, erősen tartalékos ELTE Fortis ellen.

TFSE-MTK U23 - Szolnoki MÁV SE 89-47

Bár a második negyedet döntetlenre hozta ki a Frank Fanni (14/3 pont, 3 lepattanó)-Varga Viktória (12/6 pont)-Munkácsi Adél (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 eladott labda) trió vezette Szolnok. A mérkőzés többi szakaszában viszont nagy fölényben játszottak a TFSE-MTK fiataljai, akik Takács Emese (24/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Vörösházi Jázmin (17/3 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz), Kelemen Barbara (17 pont, 10 lepattanó) és Galli-Hirling Borbála (15/3 pont, 8 lepattanó) ponterős játéka, no meg az 55-25-re megnyert lepattanózás révén simán, több mint 40 ponttal győztek.

Dávid Kornél KA - BKG Príma Akadémia II 103-40

Minden negyedet megnyerve győzte le Szabó Eszter (20 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Ehmann Dalma (16 pont, 9 lepattanó), Ehmann Tímea és Dávid Mia (mindkettő 11 pont, 10 lepattanó) vezérletével, a lepattanózást 62-42-re nyerve a fehérvári együttes a BKG második csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosai Kovács Virág (9/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 szerzett ls eladott labda, 3 gólpassz) és Levente Zsófia (9/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda) voltak.