U20: Nagy rangadót nyert Sopronban az Egis Körmend
08
2021
2021. március 8.  |  08:15
10 mérkőzést rendeztek a múlt héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A listavezető Egis Körmend mindkét találkozóján diadalmaskodott, a hétvégén nagy rangadót nyert Sopronban. A második helyezett DEAC nem lépett pályára, az Alba viszont két erődemonstrációt is tartott. Lássuk, mi történt az egyes mérkőzéseken!

10. forduló

Jászberényi KSE U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 84-79 (17-26, 25-23, 20-13, 22-17)

Az első negyed második felében elhúzott, a második felvonás elején pedig 13 ponttal vezetett a Simó Bence (38 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett és 6 eladott labda) és Csuti Kornél (18 pont, 7 pattanó) vezette, mindössze hat játékossal pályára lépő ZTE. Még a második szakaszban egyenlített a Jászberény, félidőben azonban 7 ponttal a vendégek álltak jobban. A fordulást követően fordított a Kovács Ákos (25 pont, 6 pattanó, 9 gólpassz, 4 eladott labda), Rékasi Bojta Bendegúz (15 pont, 10 pattanó) és Kaszás Márton (12 pont, 12 pattanó) vezette JKSE, de az utolsó 10 percre még egállal fordultak a felek. A záró játékrészben aztán már végig a hazaiak álltak jobban, akik végül 5 ponttal győztek.

1. forduló

Alba Fehérvár U20 - Szolnoki Olaj KK U20 109-40 (39-6, 23-11, 33-7, 14-16)

Már az első negyedben eldöntötte a találkozó sorsát a Kass Balázs (20 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Takács Martin (22 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Takács Milán (20 pont, 4 gólpassz), Takács Erik (9 pont, 5 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Sodiq Seyi Awogbemi (4 pont, 11 pattanó) ötöss vezette Alba, amely 33 ponttal nyerte a nyitó szakaszt. A Szolnok csak a negyedik negyedben tudott felnőni ellenfeléhez, de a Csornai Csaba (15 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) vezette vendégek ezzel is csak annyit értek el, hogy 70 ponton belülre kerültek ellenfelükhöz képest.

15. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Atomerőmű SE U20 73-79 (13-21, 18-24, 27-21, 15-13)

Az első félidőben sokkal jobban játszott ellenfelénél, és 14 pontos előnyt alakított ki magának a Pupp Bence (22 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 4 eladott labda), Kalmár Viktor (17 pont, 9 pattanó) és Renkecz Máté (8 pont, 9 pattanó) fémjelezte ASE. A fordulás után mindent megpróbált a Falco Rédai Péter (28 pont, 5 pattanó), Gosztola Gábor Donát (12 pont, 6 pattanó, 11 gólpassz) és Nárai Gergely András (16 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) vezetésével, de igazán nem tudta megszorongatni a paksiakat.

2. forduló

Kaposvári KK U20 - Egis Körmend U20 61-100 (16-27, 20-25, 7-21, 18-27)

Mind a négy negyedet megnyerte a listavezető vasi alakulat, amely nagyszerű csapatjátékának köszönhetően diadalmaskodott simán: 8 játékos dobott legalább 8 pontot, és nyolcan is elérték a 10 VAL-t. A vendégek legjobbjai Takács Kristóf (13 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Balogh Máté (17 pont, 8 pattanó) és Kenéz Csaba (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) voltak. A Kaposvár Puska Bence (12 pont, 6 gólpassz, 9 eladott labda), Eric Edward Cohill (14 pont, 5 pattanó) és Hajduk Attila Dominik (5 pont, 7 pattanó) vezetésével megpróbált minden tőle telhetőt, de nem tudta megszorítani körmendieket.

26. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Kaposvári KK U20 74-107 (24-23, 24-31, 17-25, 9-28)

Az első negyed után még vezetett a Simó Bence (33 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) nagyszerű játékára alapozó ZTE. Ezt követően azonban fokozatosan átvette az irányítást a Paár Márk (30 pont, 5-5 pattanó, gólpassz és szerzett labda), Puska Bence (18 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz), Eric Edward Cohill (15 pont, 7 pattanó), Hajduk Attila Dominik (12 pont, 7 pattanó) és Fehér Benjamin (16 pont) fémjelezte Kaposvár. A somogyiak az utolsó negyedben tették egyértelművé fölényüket, így a Körmend elleni vereséget követően összességében sima sikert arattak.

Sopron KC U20 - Egis Körmend U20 68-78 (30-15, 6-20, 12-23, 20-20)

Az első negyed után még a Sitku Márton (19 pont, 9 pattanó) és Werner Viktor (12 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) vezette soproniak álltak jobban, méghozzá 15 ponttal. A félidőre már csak egy pont maradt a hazaiak előnyéből, a harmadik negyedben pedig 10 pontos előnyt épített ki magának a Takács Kristóf (23 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 7 szerzett és 5 eladott labda) és Kenéz Csaba (22 pont, 5 pattanó) fémjelezte Egis Körmend. A záró felvonásban megmaradt ez a különbség, így a nagy formában lévő, a tabella harmadik helyén álló SKC 10 pontos vereséget szenvedett a listavezetővel szemben.

Atomerőmű SE U20 - Alba Fehérvár U20 59-122 (13-35, 17-28, 18-29, 11-30)

A székesfehérváriak múlt heti második meccse sem hozott túlságosan nagy csatát: az ezúttal Takács Erik (24 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda), Balsay Ádám (24 pont, 6 pattanó), Kass Balázs (18 pont, 8 pattanó), Takács Martin (12 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz), Takács Milán (17 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), valamint Sodiq Seyi Awogbemi (10 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezette Alba 63 ponttal verte az ASE-t. A paksiaknál Renkecz Máté (12 pont, 11 pattanó), Verasztó Péter (21 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda) és Arnold Botond (16 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) voltak a legjobbak.

Szolnoki Olaj KK U20 - PVSK-VEOLIA U20 78-68 (19-26, 24-18, 22-10, 13-14)

Az első negyed után még vezetett a Rátvay Balázs (5 pont, 11 pattanó) és Hőgye Patrik (11 pont, 4 pattanó) vezette pécsi alakulat. A középső két szakaszban azonban egyértelműen irányította a találkozó sorsát a Gilszki Erik (26 pont, 8 pattanó), Csomós Kristóf (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Verba Szabolcs András (14 pont, 6 pattanó) fémjelezte Szolnok, amely 10 pont fölötti előnnyel ment be a negyedik negyedbe. Bár a Pécs még megpróbált fordítani, de nem tudott.

Jászberényi KSE U20 - OSE Lions U20 90-81 (27-22, 27-21, 21-21, 15-17)

A Kovács Ákos (25 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Rékasi Bojta Bendegúz (13 pont, 13 pattanó), Kovács Vilmos (13 pont, 7 pattanó) és Kaszás Márton (17 pont, 6 pattanó) vezette Jászberény 10 pont fölötti fórral mehetett a nagyszünetre. Az OSE Pap Attila (33 pont, 4 gólpassz), Dokmanovic Milán (12 pont, 8 pattanó) és Szabadfi Márk (16 pont, 5 pattanó) vezetésével megnyerte a második félidőt, de ez a győztes kilétén már nem változtatott.

Szedeák U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 89-80 (23-18, 21-14, 25-22, 20-26)

Az első három negyed során 15 pontos előnyt épített ki magának a Kass Ferenc (11 pont, 10 pattanó), Balogh Szilárd (20 pont, 4 pattanó), Pinnyei Márton Ábel (13 pont, 10 pattanó) és Uros Slavcec (13 pont, 8 pattanó) vezette szegedi alakulat. A Kecskemét annak ellenére is megnyerte a negyedik negyedet, hogy mindössze hét játékossal játszott: Fazekas Máté (24 pont, 23 pattanó) összesen 54 VAL-lal zárta az összecsapást, de Botka Botond (21 pont, 5 pattanó) és Cserkó Krisztián (24 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) is jó teljesítményt nyújtottak a vendégeknél.