Férfi NB I B: Biztos nyíregyházi siker a tartalékos BKG otthonában
01
2021
2021. március 1.  |  10:42
Simán nyerte a férfi NB I B piros csoportjának csúcsrangadóját a Nyíregyháza az erősen tartalékos, betegségek miatt több kulcsjátékosát és szakvezetőjét is nélkülöző BKG otthonában. Folytatta menetelését a MAFC, az újabb sikerből Tóth Péter tripla-duplával vette ki a részét. Két rossz szériában lévő csapat csatáját nyerte meg a Baja hosszabbítás után a TF-BP otthonában. A Nagykőrös a Salgótarjánt, a MEAFC pedig a Veszprémet verte a záró szakaszban fordítva. A Vasas egy több mint 200 pontot hozó fővárosi derbit nyert a Honvéd ellen. A zöld csoportban a listavezető Cegléd szabadnapos volt, a többi élcsapat nem botlott: a Hódmezővásárhely Sopronban, az Újpest a Pénzügyőr otthonában győzött, az Óbuda pedig odahaza verte az Eger együttesét.

MTK-Elite Basket - NKA Pécs 68-103

Két hete Pécsett győzni tudott az MTK. A pécsi fiatalok egy 21-7-es 7 perces "repülőrajttal" jelezték: szeretnének visszavágni. A folytatásban annyit elért Jakab Péter (16/3 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda), Láncos Krisztián (11 pont, 4 lepattanó) és Takács András (10 pont, 9 lepattanó) vezérletével az MTK, hogy ne növekedjen tovább a különbség, állandósult a 15 pont körüli vendég vezetés. A harmadik negyed közepén a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a hazai gárda, ám ezt követően egy 8-0-lal közel 20 pontosra növelte előnyét az NKA Pécs. A záró szakaszban már nem volt annyi az MTK-ban, hogy újból szorossá tegye a találkozót. Nagy fölényben játszottak az egységes csapatmunkára, azon belül pedig Sedin Karavdic (19/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Lados Erik (17 pont, 3 gólpassz), Benke Krisztián (15/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Rosic Uros (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Scherer Bálint (12/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Kocsis Zalán (11 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére, no meg a 44-26-ra megnyert lepattanózásra építő pécsiek, akik tehát Törökbálinton egy nagy különbségű siker formájában vágtak vissza a közelmúltban otthonukban elszenvedett vereségért.

Vasas Akadémia - Budapesti Honvéd SE 104-97

A 4. és a 7. perc között bemutatott 13-4-es rohamával ellépett a vendég együttes, amely 6 pontos előnnyel zárta az első szakaszt. A két középső etapban egyértelműen hatékonyabb, jobb és pontosabb játékának, azon belül Krasovec Ádám (16 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Medve Máté (15/9 pont,  4 lepattanó), Sólyom Botond (13 pont, 6 lepattanó), Boros Márk (13 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Radics Gerzson (10/3 pont) és Kelenföldi Domonkos (10 pont, 8 lepattanó) eredményességének köszönhetően lépett el a vendéglátó Vasas, amely 10 pontos vezetésről várhatta a negyedik negyedet. Ezt 7-0-lal indítva közel 20 pontosra nőtt a hazai előny. A Tichov Dominik (22/15 pont, 3 gólpassz)-Bea Bence (18/3 pont, 8 lepattanó)-Takács Dániel (14/9 pont, 5 gólpassz)-Tóth Bence (12/6 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz) kvartett vezette Honvéd azonban nem adta föl, s egy 14-2-vel az utolsó percben 3 pontra felzárkózott. A végjátékban a Vasas játékosai bedobálták a büntetőket, így hazai siker született a több mint 200 pontot hozó fővárosi derbin.

Nagykőrösi Sólymok KE - Salgótarjáni KSE 93-90

Az első negyed hajrájáig a hazaiaknál volt az előny, ám a szakasz végén egy 11-4-gyel fordítottak a nógrádiak. A második etap nagy részében váltva vezettek a felek, majd a szakasz hajrájában bemutatott 9-2-es rohamának köszönhetően 4 pontos előnnyel fordulhatott a Salgótarján. A harmadik negyedben, ha szűken is, de továbbra is a vendégek álltak jobban: a szakasz közepén egy 9-3-mal közel 10 pontosra növelték előnyüket, s 7 pontos vezetéssel várhatták a negyedik negyedet. Ennek közepén 9 pontosra nőtt a Sömenek Martin (25/15 pont, 11 lepattanó)-Dominik Herendic (13/3 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Boinitzer Dávid (12/6 pont, 8 lepattanó)-Nshimba Joel (10/6 pont) kvartett vezette vendég csapat előnye. Három és fél perccel vége előtt is még 6-tal "ment" a Salgótarján. A hajrában egy 11-2-vel fordítani tudott a Mácsai Károly (21/12 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 blokk), Molnár Miklós (19/6 pont), Fehér Péter (14/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Lakosa Ákos (14 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Mester Márk (11/3 pont) találataira támaszkodó Nagykőrös, s a nagy triplapárbajt hozó végjátékban a maga javára fordította a találkozót.

PVSK-Cargate - MAFC 70-94

Minden negyedet megnyerve, a páratlan negyedekben sokkal hatékonyabban, pontosabban kosárlabdázva aratott a tripla-dupláig jutó Tóth Péter (24/9 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz), valamint Csapai Péter (15/9 pont), Kovács Ádám (14/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Bíber Áron (12 pont) és Lakits András (10 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) vezérletével sima, magabiztos győzelmet a MAFC a PVSK fiataljainak otthonában. A hazaiak Meleg Gergő (16/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Riskó Dávid (15/3 pont) és Bor Sándor (10/9 pont, 3 eladott labda) jóvoltából a páros szakaszokban ugyan felnőttek a feladathoz és egyenrangú ellenfelei voltak a fővárosiaknak, de a MAFC biztos győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

MEAFC-Miskolc - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 94-86

A második negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a félidő hajrájában egy 17-4-gyel megnyugtató előnyt szereztek szünetre a Madár András (37/18 pont, 3 lepattanó), Szabó Péter (21/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Nebojsa Dukics (18/12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) ponterős játékára építő vendégek. Szünet után szigorítva védekezésükön, a harmadik negyed első 8 percében 8 ponton tartva a Veszprémet 4 pontra felzárkóztak a Tóth Bence (22/3 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz)-Kozák Márton (19 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz)-Kozák Bertalan (18 pont, 6 lepattanó)-Homoki Donát (14 pont, 16 lepattanó)-Lippai Szabolcs (13 pont, 5 lepattanó) "ötösfogat" által "húzott", a lepattanóharcot 49-30-ra megnyerő miskolciak. A hazaiak "vérszemet kaptak" és egy 13-2-es rohammal indítva a negyedik etapot nemcsak fordítottak, el is léptek a "leblokkoló" Veszprémtől. Bár a hajrában 3 pontra visszajött a vendég gárda, a MEAFC már nem adta ki a kezéből a vezetést, s újabb értékes győzelemmel tovább közelít a középmezőnyhöz.

BKG Príma Akadémia - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 84-105

Valósággal állva hagyta a Nyíregyháza a csoport csúcsrangadóján a betegségek miatt erősen tartalékos, a Nagy-fivérek mellett Buzás Bencét, valamint vezetőedzőjét is nélkülöző hazaiakat, s 16-4-re vezetett a nyitó negyed közepén. Ezt követően magára talált, és Armaghani Ármin (30/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Nagy Simon (24/18 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével 6 pontra feljött a BKG, de a szakasz végén újfent 10 pont fölé nőtt a vendég előny. A második etap elején tartotta 10 és 15 pont közötti vezetését az éllovas szabolcsi együttes, majd a szakasz közepén 10 pontra visszajött a BKG. Ezt követően egy 10-2-vel közel 20 pontosra növelték előnyüket a vendégek, akik 18 pontos vezetéssel fordultak a második félidőre. A harmadik negyed közepéig állandósult a 15 és 20 pont közötti vendég vezetés, majd egy 8-0-s rohammal 24 pontosra növelve előnyét, s érvényre juttatva nagyobb tudását eldöntötte a mérkőzést a maga javára az Emmanuel Ubilla (33/24 pont - 8/10 tripla -, 5-5 lepattanó és gólpassz), Kiss Benedek (18/6 pont), Bus Iván (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 15 gólpassz), Mokánszki Máté (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Tóth Gergely (10 pont) pontjaira alapozó szabolcsi gárda. A vendég együttes a roppant tartalékos, de az utolsó pillanatig harcoló riválist simán legyőzve nagy lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.

TF-BP - Bajai Bácska FKE 85-89 hosszabbítás után

Két olyan gárda csapott össze, amelynek az utóbbi hetekben nem volt része túl sok sikerélményben a bajnokságban. Az első félidőben a Karosi Gergely (31/9 pont, 11 lepattanó), Kutrovich Bence (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz), Nagy Szabolcs (10 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Kerkai Ákos (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményességére építő hazai gárda akarata érvényesült, így szünetre 10 pont fölötti előnyt szerzett a TF-BP. A Baja azonban Jakab Péter (33/9 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Goldring József (23/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Pongó Martin (12/6 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) és Goldring Gergő (10 pont, 3 gólpassz) révén parádés, 32-16-ra megnyert harmadik negyedet produkálva fordított, s 5 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek közepéig tartotta pár pontos előnyét a Baja, majd Karosi vezérletével fordított a TF-BP. A drámai hajrában váltva vezettek a felek, a végén Karosi hármasával a vendéglátók hosszabbításra mentették a találkozót (77-77). Bár a hazaiak voltak kedvezőbb lélektani helyzetben, 4 bajai ponttal indult a ráadás, amelyben ezt követően ugyan a hazaiak "tapadtak" ellenfelükre, ám a Bácska már nem adta ki kezéből a vezetést.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 67-81

A 25-7-re megnyert első negyednek, továbbá Lógár Bence (16 pont, 5 lepattanó), Kámán Bálint (12/3 pont, 4 gólpassz), Horváth Ádám (11 pont, 9 lepattanó), Bakon Csanád (9/9 pont) és Kertész Dániel (9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Győr a nagyrészt Dorogi Gergő (13/3 pont, 11 lepattanó), Verasztó Péter (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Pajor Dávid (12/6 pont, 4 lepattanó) és Somogyfoki Szabolcs (9 pont, 6 lepattanó) pontjaira építő Bonyhád otthonában.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Conoil Motax KC Pápa 85-95

A szinte végig szoros, kiélezett összecsapáson a negyedik negyed közepén 5 ponttal még Drahos Gábor (30/12 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz, 40 VAL), Molnár Bence (18/12 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Kovács Martin (17/6) révén a Tiszaújváros vezetett. A hajrában azonban egy 15-3-as rohamot bemutatva a Koma Dániel (33/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 43 VAL)-Murai Gábor (16/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Erdei Márk (14/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Sonyák Béla (13/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett vezette, a lepattanózást 37-28-ra megnyerő Pápa a maga javára fordította a találkozót. Érdekesség, hogy a két csapat vezére, Drahos és Koma egyaránt 1979-es születésű - parádézott a két rutinos kosaras.

SMAFC - Vásárhelyi Kosársuli 71-79

Sokkal jobban kezdtek, s a nyitó negyed közepén 17-6-ra vezettek a vendég vásárhelyiek. Ezt követően azonban feljavult, s felzárkózott, a második etap közepén pedig egy 15-2-es rohammal nemcsak fordított, el is húzott a nagyrészt Márkus Tamás (18/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Bakk Krisztián (14/6 pont, 6 lepattanó), Kovács Benedek (12 pont, 8 lepattanó) és Czukor Bence (11/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) kosaraiban bízó SMAFC. A félidő végén felzárkózott, a harmadik negyed közepén pedig egy 7-0-lal visszaszerezte a vezetést a Molnár Bence (18/3 pont, 6 gólpassz), Bálint Erik (16 pont, 6 lepattanó), Varga Ákos (11/9 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Rostás Imre (9 pont, 5 lepattanó) és Varga Zalán (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményességére építő Hódmezővásárhely. Az alföldiek ezt követően a kritikus, kiélezett helyzetekben nyugodtabban, pontosabban játszva már nem adták ki a vezetést a kezükből.

Óbudai Kaszások KA - EKE Eger KOK 101-63

Esélyeshez méltó, 15-2-es "villámrajtot" vettek a hazaiak, így a nyitó szakasz közepére megnyugtató előnyt szereztek. Rendezték soraikat a vendégek, ami azt jelentette, hogy jelentősen nem "nyílt" tovább az olló: tartotta hamar megszerzett 15 pont körüli előnyét a Varga Dániel (25 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz)-Zlatko Jovanovic (24/18 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 14 gólpassz)-Vígh Marcell (13 pont, 8 lepattanó)-Vámos László (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) kvartett vezette, a lepattanócsatát végül 48-27-re megnyerő Óbuda. A félidő végét még "megnyomták" a hazaiak, s egy 16-6-os utolsó bő 4 percet "repesztve", szünetre 24 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag egy félidő alatt el is döntötték a találkozót. A harmadik negyed volt az egri legénység legjobb időszaka: ekkor Szicsák Bence (19 pont, 4 lepattanó) és Szabó Martin (13/6 pont, 9 lepattanó) vezérletével felnőttek a feladathoz, és ellenfelükhöz a vendégek. A záró szakasz viszont helyenként nyomasztó óbudai fölény jegyében telt, így végül közel 40 pontos hazai sikerrel zárult a találkozó.

Pénzügyőr SE - Újpest-MT 61-86

Negyedről negyedre, fokozatosan egyre nagyobb és nagyobb fölényben játszva szerzett a harmadik szakasz végére közel 30 pontos előnyt a Horváth Kristóf (16/12 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda), Peringer Balázs (17 pont, 4 lepattanó), Ivosev Tamás (14 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Varga Balázs (12/3 pont, 6 lepattanó), Kelemen Balázs (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Mészáros Bence (10/9 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó, csapatként rendkívül egységes vendég Újpest. A hazaiak dicséretére szól, hogy a nagy hátrányuk ellenére nem adták föl, és Szálas Gábor (15/9 pont, 6 lepattanó), Baranyi Péter (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), valamint Horváth Barnabás (9/9 pont) vezérletével a záró etapot megnyerték, az újpesti együttes magabiztos győzelmét azonban nem tudták kétségessé tenni.

DEAC U23 - Békési SzSK 69-83

Jobban, 10-4-gyel kezdtek a hazaiak, majd többször is feljött a Békés, de a negyed végén is 6 ponttal "mentek" a debreceni fiatalok. A második etapot egy 11-4-es rohammal kezdve fordítottak a viharsarkiak, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. Szünetben 2, a kiegyenlített harmadik etap után pedig 3 ponttal álltak jobban a Balázsi Soma (21/9 pont, 5 lepattanó), Pollák Balázs (21/3 pont)-Neuwirth Bence (12/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) trió vezette vendéglátó hajdúságiak. A záró etapot 12-2-vel kezdve 7 pontos előnnyé alakította korábbi hátrányát a Békés. A vendég gárda sokkal jobban bírta a záró hajrát, mint a debreceni fiatalok, s ennek, no meg Széphelyi Tamás (22/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Meleg Károly (18/6 pont, 7 lepattanó), Frikker Marcell (12/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Igor Milosevics (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó) és Hargitai Krisztián (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) kosarainak köszönhetően végül biztosnak látszó, 14 pontos győzelmet aratott.