A Szekszárd szerezte meg a bronzérmet a kupában
28
2021
2021. február 28.  |  19:24
Az Atomerőmű KSC Szekszárd szerezte meg a bronzérmet a 2021-es Killik László Női K&H Magyar Kupán. Szorosan alakult a bronzcsata, melynek végén 70-64-re múlta felül a szekszárdi együttes a PEAC-Pécs csapatát.

Közel két percet kellett várni az első találatra, ekkor Gereben Lívia duplájával a Szekszárd került előnybe. A két gárda 4-4-ig fej-fej mellett haladt, majd fokozatosan szekszárdi fölény rajzolódott ki. Zala Friskovec két triplát is értékesített. Az elsővel 12-4-re, a másodikkal 15-7-re lépett el a csapata. A lélektani 10 pontot azonban nem érte el a differencia. Az első szakaszban 8 egységig jutó Sánta Petra találataival a PEAC 18-14-re felzárkózott. A második negyed forgatókönyve hasonlóan alakult. Erica McCall és Studer Ágnes pontjaival 24-16-ra újra elszakadt KSC. A 10 pontos határt azonban ezúttal sem lépték át Zseljko Djokic tanítványai. A folytatásban a PEAC kapott el egy jobb sorozatot és nagyot küzdve 28-27-re felzárkózott. Ekkor a pécsiek a vezetésért többször is támadhattak, de ezzel nem éltek. A félidő hajrájában Zele Dorina kisebb bokasérülése ellenére újra növelte előnyét a Szekszárd. Az első 20 percet Zala Friskovec triplája zárta, amivel 37-29-es előnyhöz juttatta csapatát.

A félidőben Zala Friskovec 13, Erica McCall 10 egységnél járt. A PEAC-nál Sánta Petra 11, Wentzel Nóra 8 egységnél tartott. A harmadik negyedet Tijana Andusic és Kiss Virág találatai vezették fel. Paula Strautmane triplája pedig 37-37-nél pécsi egyenlítést eredményezett. Nem sokkal később, 42-41-nél a vezetést is átvette a PEAC. Fej-fej melletti kiegyenlített küzdelem jellemezte ezt a szakaszt. A hajrában Sara Krnjic és Cyesha Goree révén 49-45-nél ismét megugrott a Szekszárd, de Sarok Nikolett triplája 49-48-ra felhozta a PEAC-ot. A záró szakasz elején 1-3 pont között őrizte előnyét a KSC. A játékrész közepén a szekszárdiak Theodoreán Alexandra triplájával 63-55-re elléptek és ekkor újra adódott lehetőség, hogy a 10 pontos vezetésért támadjanak. Az ihletett formában játszó Wentzel Nóra villanásai azonban ismét visszahozták a PEAC-ot. Az utolsó két percbe 64-62-nél nyílt lett a bronzcsata. A bokasérülése után visszatérő Zele Dorina növelte 4 pontra a szekszárdi előnyt. Az utolsó percben nem remegett meg döntő büntetőknél Erica McCall és Studer Ágnes keze sem. Így végül 70-64-re nyert a Szekszárd és megszerezte a harmadik helyet.

PEAC-Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 64-70 (14-18, 15-19, 19-12, 16-21)